За лінію фронту. Як перейти з iPhone на Android

Перший iPhone, випущений компанією Apple в 2007 році, швидко завоював прихильність користувачів і поставив високі стандарти для виробників смартфонів. Апарати на інших платформах – переважно Android і Symbian – вважалися дешевою альтернативою для тих, у кого не вистачило грошей на «преміальний» гаджет, і навіть ставали об’єктом насмішок. У чомусь критика була заслужена – на доведення Android до розуму у Google пішло кілька років.

Зараз ситуація змінилася: все частіше власники «айфонів» не вважають перехід на конкуруючу операційну систему чимось немислимим. По-перше, треба визнати, що майже за п’ять років Android еволюціонувала в гідного суперника, а вийшла в червні минулого року версія 4.1 / 4.2 (Jelly Bean) за зручністю і привабливості інтерфейсу нічим не поступається iOS.

Система Google дуже сильно «виросла» саме в плані зовнішності, коли все більше розробників додатків стали керуватися принципами представленого одночасно з Android 4.0 дизайну Holo. iOS ж за останні роки зовні змінилася мінімально, з помітного змінилася лише форма перемикачів в настройках, відтінки оформлення та віртуальні кнопки управління плеєром.Не раз чув останнім часом від власників iOS-пристроїв, що вони через це занудьгували.

По-друге, заснована на ядрі Linux платформа Google відрізняється набагато більшою гнучкістю. Вихідний код Android відкритий, та й сама система не чинить просунутому користувачеві ніяких перешкод. Хочете підключайте до смартфону карти пам’яті (якщо модель їх підтримує, звичайно) і навіть USB-флешки, хочете – виносьте на домашній екран «живі», що постійно оновлюються віджети, хочете – повністю видозмінюйте операційну на свій розсуд установкою сторонніх лончер і замінників екрану блокування. «Закрита» iOS, що не пройшла процедуру «джейлбрейка», можливо, набагато комфортніше для початківців, але подібних можливостей у неї немає.

По-третє, зрілої стала не тільки Android, але і працюють на ній смартфони. Флагманів 2013 роки (Samsung Galaxy S IV, HTC Butterfly, HTC One і Sony Xperia Z), що мають 4-ядерні процесори і СВЕРХЧЕТКОЕ дисплеї Full HD діагоналлю 5 дюймів, iPhone по частині розмірів екранів, гігагерц процесора і гігабайт оперативної пам’яті може тільки позаздрити. А найголовніше – вони дешевшають швидше, ніж найновіша трубка Apple.

Дискутувати на тему достоїнств тієї або іншої платформи можна довго, але навряд чи хтось стане сперечатися, що iPhone (якщо не брати до уваги апаратну начинку і подовжити корпус в 5-ї моделі) за п’ять років концептуально практично не змінився, і міг порядком набриднути своїм шанувальникам. До речі, недавно ми поділилися враженнями про «айфоне» п’ятого покоління за підсумками тримісячного тест-драйву.

Є, звичайно, ймовірність, що запланований на літо / осінь «iPhone 6» залишить конкурентів далеко позаду, а «iOS 7» на червневій конференції WWDC 2013 постане найпросунутішої платформою в світі. Оновлення до iOS 7 неминуче, і не можна виключати, що воно буде куди більш радикальним, ніж попередні. Курирує розробників ПЗ тепер віце-президент Apple Джонатан Айв, який раніше займався лише дизайном заліза і зведений на батьківщині, у Великобританії, за свої заслуги в лицарі. Не виключено, що iOS почне нарешті змінюватися зовні, відходячи від «скевоморфізм» (імітації в інтерфейсах предметів реального світу) в напрямку більш сучасного дизайну, орієнтованого, головним чином, на функціональність.

Але поки це все лише домисли. Отже, якщо ви вирішили перейти з iPhone на Android або завести другий смартфон для різноманітності, ось що вам потрібно знати.

• Майже напевно всі ваші улюблені програми вже є в Google Play. І навіть більше: асортимент Google Play (за даними Statista на січень – 800 тисяч) ширше, ніж у App Store (775 тисяч). До слова, зараз половина 100-мільйонної аудиторії Instagram – це власники смартфонів і планшетників на Android. Однак вивчити магазин Google зайвим не буде, тому що багато програм доведеться купувати заново. Ці витрати при зміні платформи варто враховувати.

• У порівнянні з iOS, Android сильно фрагментована, і це можна віднести до недоліків. Так що при покупці «робота» намагайтеся орієнтуватися на того виробника, який абсолютно точно має намір оперативно оновлювати платформу до новітніх версій. Еталонами в цьому плані є «гуглофон» Nexus від самої Google. Детальніше про 4-й моделі – в нашому огляді. Свої «топові» пристрою також регулярно і оперативно оновлює Samsung.

• Деяких функцій, властивих iOS, в Android немає. Наприклад, ми рекомендуємо відразу ж встановити антивірус. Він не тільки захистить від шкідливого ПО, а й надасть сервіс, аналогічний Find My Phone.

• Про перенесення даних з Twitter / Facebook / »ВКонтакте» / Evernote / Dropbox / Instagram і інших сервісів можна не турбуватися. Вони зберігають всю інформацію в «хмарі», тому все те ж саме відразу ж з’явиться і на Android.

• Програми, аналогічного Facetime або iMessage, в Android немає. Зате є встановлений відчути Hangouts ( «відеовстречі») з Google+. Також можна встановити Skype, месенджер Whatsapp, якими користуються дуже багато або будь-яку з десятків інших подібних програм.

• Доступ до iCloud можна отримати з Android. Якщо ви перейшли на платний тариф в iPhone, не забудьте його відключити ( «Налаштування» – «iCloud» – «Сховище і резервні копії» – «Змінити план сховища» – «Безкоштовно»), щоб плата за наступний рік не стягувалася. На платформі Google теж є безліч безкоштовних «хмарних» альтернатив: Google Drive ( «Диск»), Dropbox, «Яндекс.Діск» і ін.

• Музику, придбану через iTunes, можна дуже легко перенести на Android через ПК (вона дублюється з iPhone в окрему папку). Підключений до комп’ютера «гуглофон» розпізнається як звичайна «флешка», на яку досить просто скопіювати всі треки. Те ж стосується і відео, книг, а також фотографій (без DRM-захисту). Правда, для програвання деяких роликів може знадобитися стороння медіаплеєр (відповідний завжди можна знайти в Google Play).

• Перенести «Календар», «Пошту» і «Нотатки» теж просто. Якщо iPhone синхронізований з аккаунтом Google, ніяких додаткових налаштувань робити не потрібно. Якщо ж дані зберігаються локально, відкрийте «Налаштування» – «Пошта, адреси, календарі». Під пунктом «Облікові записи» додайте свій аккаунт Google, потім натисніть на нього і переведіть слайдери в положення «Вкл.» Навпроти потрібних даних. Вони скопійовано в гугловських «хмара». Якщо ж ви створили календар на iPhone, а вся інформація розташована в iCloud, то для перенесення вам допоможе стороння Android-програма (наприклад SmoothSync).

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.