Facestagram: що чекає Instagram після продажу?

Facebook офіційно закрила угоду по купівлі фотододатка Instagram. Обидві сторони ще раз підтвердили, що візуальна соцсеть, незважаючи на партнерство з компанією Марка Цукерберга, і далі розвиватиметься як самостійний продукт. Редактор блогу TechCrunch Джош Констин пропонує свою точку зору, який шлях розвитку насправді чекає Instagram.

Instagram – це мобільне застосування, що дозволяє зробити фотографію із смартфону і накласти на неї один зі вбудованих фільтрів. Приміром, знімок можна штучного постарити або зробити чорно-білим. Оброблену фотографію можна викласти в Facebook, Twitter Tumblr, Flickr або іншу соціальну мережу.

Програма для iPhone була випущена в жовтні 2010 року, а в квітні 2012-го вийшла версія для Android – пристроїв. Згідно із статистикою на серпень, в Instagram було зареєстровано понад 80 мільйонів користувачів.

Facebook оголосила про домовленість придбати Instagram за мільярд доларів в квітні 2012 року. Купівлю передбачалося сплатити готівковими(300 мільйонів доларів) і цінними паперами(23 мільйони) Facebook. Проте коли в травні компанія Марка Цукерберга вийшла на біржу, вартість її акцій впала нижче 19 доларів за штуку. Таким чином, остаточна сума угоди склала близько 736 мільйонів доларів.

До моменту здійснення угоди підкреслювалося, що команда розробників Instagram(їх всього 13 чоловік) переїде в офіс Facebook, проте сам сервіс залишиться незалежним від соціальної мережі. На думку Констина, в осяжному майбутньому абсолютно точно в Facebook залишаться засновники і основні акціонери компанії – Кевин Систром і Майк Кригер.

Проте як довго затримаються в компанії Цукерберга інші співробітники Instagram, найняті набагато пізніше, – зовсім інше питання. Деякі з них, вважає Констин, вже через рік або два підуть в іншій стартап. Проте поки що, за відомостями журналіста, вони відхиляють вигідні пропозиції від інших компаній.

Майбутнє команди Instagram в її нинішньому вигляді сильно залежить від того, наскільки Facebook стримає свою обіцянку не заважати самостійному розвитку сервісу. Тепер, коли угода офіційно закрита, Facebook ось-ось візьметься за щільну інтеграцію функцій Instagram.

Першою на черзі, на думку редактора TechCrunch, стане можливість входу в додаток за допомогою аккаунта Facebook. Власна система аутентифікації Instagram, швидше за все, буде збережена. Іншою новою функцією стане можливість відмічати друзів не в підписі до фотографії, а прямо на ній.

Ще одне найбільш вірогідне нововведення – експорт цілої групи знімків(а не по одній за раз) і автоматичні створення альбомів в Facebook. Також не виключено, що соцсеть почне вбудовувати проплачені в стрічку оновлень Instagram, вважає Констин.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.