Дешевий винфон Nokia і тероризм

Nokia офіційно анонсувала новий, вже третій по рахунку бюджетний смартфон сімейства Lumia – під номером 510. Він стане самим недорогим апаратом лінійки. Очікується, що вартість телефону не перевищить 200 доларів, а можливо – буде значно нижчий.

Телефон створений спеціально для ринків, що розвиваються, – продаватися в США і Європі він не буде, а ось до Росії дістанеться, мабуть, на початку наступного року. Характеристики апарату цілком відповідають ціні – тобто, дуже скромні, але майже на рівні доросліших одноплемінників – Lumia 610 і 710. Процесор Qualcomm Snapdragon S1 з частотою 800 мегагерц. 256 мегабайт оперативної пам’яті і всього 4 гігабайти – постійною. Камера в 5 мегапікселів. Екран – 4 дюйми, 800 на 480 точок. Зв’язок – 3G і Wi – Fi, в мережах четвертого покоління телефон працювати не буде.

Словом, по залізу нічого особливого, але це – якраз той необхідний мінімум, який дозволяє нормально працювати операционке Windows Phone. На тестових апаратах це 7.5 Mango, але в серію смартфон, як обіцяють, піде вже з оновленою операционкой, версії 7.8.

Оновлення з’явиться одночасно з виходом нового Widows Phone 8. Вісімка піде на дорогі моделі, а злегка застарілий 7.8 залишиться основною системою для дешевших смартфонів Nokia. Причому в максимальній комплектації: з передвстановленими картами, навігатором, повним офісним пакетом і іншими стандартними опціями Lumia.

Таким чином, завдяки Nokia, Windows Phone стане другою операционкой, представленою на найдешевших апаратах. Досі в цьому сегменті царювали ранні версії Android. І Nokia явно намагається цю ситуацію змінити у свою користь.

Очевидно, саме на низкобюджетном полі почнеться нова битва виробників. По-перше, ринок обіцяє колосальне зростання за рахунок численного, але небагатого населення, в першу чергу Китаю і Індії. А по-друге, в low – end сегменті не такі страшні конкуренти: адже там абсолютно не представлена продукція Apple, яка захопила велику частину ринку дорогих гаджетів.

Всього два тижні тому свою бюджетну версію телефону представив і Samsung – це Galaxy S3 Mini. За характеристиками пристрій дуже схоже на Lumia 510, проте заявлена вартість – майже в 3 рази вище.

***

ООН офіційно визнала соціальні мережі однієї з головних кузень кадрів для терористів. У список неблагополучних з точки зору ООН ресурсів потрапила і найбільша соцсеть світу, Facebook. Про це говориться в 150-сторінковій доповіді організації, представленій на антитерористичному саміті у Відні. Крім того, небезпечними джерелами терористичної пропаганди названі Twitter і YouTube.

У зв’язку з цим, чиновники організації закликають посилити закони регулювання Інтернету. Про що конкретно йде мова, не уточнюють, але, наприклад, в США вже в третьому виданні виходить так званий Законопроект про кібербезпеку. Це документ, який зобов’язує адміністрацію соцсетей або інших ресурсів, які мають базу призначених для користувача даних, надавати ці дані за запитом уряду. Тобто, фактично, використати інформацію, довірену користувачем, для стеження за ним.

Минулого літа американський сенат утретє проголосував проти законопроекту, але прибічників у документу все більше. До того ж Інтернетом, мабуть, серйозно зацікавився Пентагон – глава американського Міноборони Леон Панетта на початку жовтня нагадав про ряд вірусів, що атакували Близький Схід, зокрема, про Трою Shamoon, яка заподіяла багатомільйонні збитки найбільшої аравійської нафтової компанії Aramco. Панетта пообіцяв, що Вашингтон не чекатиме, поки подібне станеться з американською компанією, заявивши, що діяти потрібно на попередження. Про які дії йде мова, глава Пентагону не уточнив.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.