Microsoft випустила нову ОС і планшет

В цілому подія, що пройшла в Нью-Йорку, не принесла сюрпризів. Більшість можливостей Windows 8 були відомі заздалегідь – Microsoft завчасно розповсюдила превью нового продукту.

Операційна система отримала оновлений плитковий інтерфейс, який замінив традиційний робочий стіл. Передусім, у вічі впадає відсутність звичної кнопки пуск. Головна особливість – можливість традиційного управління мишкою і клавіатурою нарівні з тач-интерфейсом.

Таке рішення обумовлене тим, що мобільні пристрої користуються все більшою популярністю у споживачів – смарфтони і планшети помітно тіснять традиційні настільні комп’ютери, а Microsoft досі була в стороні від тенденції. У Windows 8 предустановлен адаптований під тач Internet Explorer. Під цей тип управління адаптований і пакет Office.

Повною мірою можливості нової ОС розкриваються на пристроях з тач-интерфейсом, хоча встановити вісімку можна і на старий десктопний комп’ютер або ноутбук – технічні вимоги до Windows 8 ті ж, що і до Windows 7. В цьому випадку користувачам, що звикли до попередніх версій ПО від Microsoft, доведеться освоювати платформу наново – виконання більшості завдань на Windows 8 відбувається по-іншому. У Microsoft при цьому обіцяють, що старі пристрої працюватимуть значно швидше.

Робота з новою платформою Microsoft тісно пов’язана з написаними спеціально під неї додатками. Тут компанія Стіва Балмера пішла по шляху, успішно випробуваному Apple і Google, і відкрила власний онлайн-магазин додатків Windows Store.

Поки що Windows Store не може похвалитися великим асортиментом. Це було помітно і на презентації – на усіх машинах встановлений приблизно однаковий, загалом, досить скромний набір додатків. Наприклад, рідних клієнтів для Twitter або Facebook під інтерфейс метро досі немає.

Корпорація Microsoft активно притягає розробників для написання програм під нову платформу. Версії своїх продуктів для Windows 8 вже випустили найбільші російські компанії – у тому числі Яндекс, Mail.ru і ВКонтакте. Потенціал системи для програмістів, авторів додатків, сумнівів не викликає. За словами Стіва Баллмера, тільки цього року на нову систему перейдуть 670 мільйонів користувачів, в наступному – ще 400, тобто – мільярд, що дуже багато навіть за мірками хай-тек ринку. Втім, є і риски – поки що незрозуміло, як користувачі приймуть радикально оновлений інтерфейс.

Тач екран і новий інтерфейс породили величезну кількість формфакторів – що обертаються у рамках, гібридів планшетів і комп’ютерів, що коливаються і складаються. Найцікавішою частиною презентації став показ сімейства планшетів Surface.

Тут Microsoft бере за ролеву модель Apple : компанія виступила не лише розробником програмного забезпечення, але і заліза. Що, звичайно, неприємно здивувало партнерів компанії, випускаючих Windows – комп’ютери. Surface доки вийшов тільки у версії RT – c модифікацією операционки, яка працює на облаштуваннях c ARM – процесорами. Вона створена спеціально для планшетів і не підтримує додатки, створені для попередніх версій Windows. ARM – моделі легше і тонше, а також довше можуть працювати від батареї.

Продавати Surface почали в новому Microsoft Store – так само, як реалізує свої облаштування Apple. Магазин розташований на Таймс-сквер, де і так завжди повно народу, а тут ще Microsoft. Втім, роззяви це, преса або клієнти – не зовсім зрозуміло. Проте натовп практично повністю перекрив перехрестя Таймс-сквер, якщо врахувати, що частину реклами на площі також було викуплено Microsoft, виглядало усе це точною копією істерії по нових еппловским продуктах.

Цікаво, що на вихід новинки в Apple відреагували оперативно. Тім Кук, назвав Surface незрозумілим і складним і дуже уїдливо відізвався про його функціональність: Можна створити автомобіль, який літатиме і плаватиме, але я не упевнений, що він робитиме і те і інше добре, – сказав глава Apple.

У Росії планшети від Microsoft, з чуток, можуть з’явитися на початку 2013 року, а ось продаж Windows 8, як і у всьому світі, почався 26 жовтня. Операційну систему можна придбати в коробковій версії, у вигляді електронного ключа або купити пристрій під управлінням Windows 8. Крім того, для користувачів, які купили комп’ютер з Windows 7 не раніше червня цього року, передбачений пільговий перехід на нову операційну систему.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.