Шмідт агітує за гуглофон, а Instagram стане схожий на Snapchat

Ерік Шмідт закликав усіх купувати гуглофон. Голова правління Google Ерік Шмідт опублікував пост у своєму блозі і розповів про те, що потрібно зробити, щоб перейти з iPhone на один з телефонів з Android на борту: «Багато хто з моїх друзів переходять на Android. Останні флагмани від Samsung, Motorola і, звичайно, Nexus 5, мають кращі екрани, вони швидше, і у них більш інтуїтивний інтерфейс. Так що прекрасні різдвяні подарунки чекають власників iPhone ».

Далі слід покрокова інструкція про активацію телефонів на Android, списку необхідних програм, синхронізації контактів і пошти, і пункт про те, як переставити сім-карту.

Формально нешкідлива рекомендація в устах одного з найвпливовіших персон IT – і інтернет-бізнесу перетворюється в оголошення війни. Причому, як явним ворогам, так і недавніх союзників. У очевидно рекламному повідомленні згаданий Samsung, що належить Google Motorola і LG, але немає більшості компаній, які багато зробили і роблять для того, щоб Android став тим, чим він зараз є. Ні Sony, її без сумніву хороший апарат Хperia Z1 не згадано. Ні HTC, компанії, яка стала першою, хто повірив в Android і яка випустила перший «гуглофон» G1, і чий флагман HTC One був визнаний кращим android-смартфоном.

Не менш цікава і кінцівка послання Шмідта. Він не тільки вихваляє двоступеневу систему аутентифікації Google, але і закликає забути про Safari і переходити на Chrome – «він безпечніше і краще за багатьма параметрами».

Можна тільки гадати, що спонукало Шмідта до публікації цього поста, але, можливо, однією з причин стало визнання черговий судовою інстанцією провини Samsung в тривалій тяжбі з Apple і збільшення штрафу майже на 300 мільйонів доларів. Ймовірно, таким чином Google показує на чиєму він боці, адже всі спірні пристрої від південнокорейського виробника були з Android на борту.

Instagram не дають спокою лаври Snapchat. За інформацією техноблога GigaOM, популярний фотосервіс до кінця року обзаведеться можливістю обмінюватися короткими повідомленнями. Можна буде як спілкуватися тет-а-тет, так і брати участь в групових чатах.

Якщо ці дані виявляться вірними, то Instagram повинен стати схожим на Snapchat – популярний додаток, боротьбу за володіння яким ведуть гіганти інтернет-бізнесу. Творці сервісу відкинули пропозицію про покупку за три мільярди від Facebook і, за чутками, відмовилися від ще більш привабливої пропозиції Google.

Зростаюча популярність сервісів обміну миттєвими повідомленнями, які, крім іншого, дають можливість ділитися відео і фотографіями, робить покупку Фейсбук Snapchat цілком логічним кроком. Можливо, не зумівши купити готову платформу, компанія Марка Цукерберга інтегрує в Instagram можливість спілкування, взявши за основу власний месенджер.

Відзначимо, що до сих пір не вщухають дебати з приводу того, за що власне збиралися викласти кілька мільярдів. Справа в тому, що, незважаючи на підняту галас, Snapchat так і не опублікував статистику, як за кількістю зареєстрованих користувачів, так і інформацію про те, скільки з них використовують сервіс на постійній основі. Єдині опубліковані цифри – 400 мільйонів повідомлень, що пересилаються в день. Та й ця статистика передруковується усіма профільними ресурсами зі слів 23-річного засновника Snapchat. Не виключено, що і інформація про багатомільярдні пропозиціях з того ж джерела.Правда, незважаючи на відсутність достовірних доказів популярності подібних рішень, Instagram все-таки вирішив піти цим же шляхом.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.