Xbox One: що Microsoft залишила за кадром

Представивши напередодні нову версію своєї ігрової консолі Xbox, Microsoft вважала за краще не розкривати всі карти. Що ж на презентації, детальний звіт з якої вийшов вчора на Вестях.Хайтек, залишили за кадром?

Ціна

Скільки буде коштувати Xbox One і які варіанти комплектації будуть (якщо будуть) запропоновані користувачам? На це питання відповіді ми вчора не почули – як не почули його і на що відбулася кілька місяців тому презентації PlayStation 4 (зовнішність якої, до речі, до цих пір залишається загадкою). Припускати можна що завгодно – в кінці кінців, електроніка в цілому за сім років, що минули з виходу Xbox 360, стала набагато доступніше. Віддавати 500 доларів за нову приставку, щоб потім ще купувати недешеві гри, багато хто не захоче. Експерти припускають, що версій все ж буде дві, наприклад, відрізняються ємністю вбудованого носія. За базову можуть попросити 400 доларів, за просунуту, «підсолоджену» однією-двома популярними іграми в комплекті – 500.

дата випуску

Більше деталей про новинку Microsoft напевно стане відомо на найбільшому щорічному подію в ігровій індустрії – виставці E3 в Лос-Анжелесі, яка пройде 11-13 червня. Але навряд чи ми дізнаємося в ці дні, коли чекати на прилавках Xbox One.Озвучена Microsoft «до кінця року» може обернутися як вереснем, так і груднем, і, насправді, особливих приводів чекати новинку у вересні-жовтні немає. Звичайно, чекати рік-півтора після анонса, як з попередніми версіями ігрових консолей від Sony і Microsoft, нас не змусять. Але хочеться щось «все і відразу».

старі ігри

Microsoft розчарувала фанатів своєї ігрової платформи, заявивши, що нова Xbox НЕ буде сумісна з іграми для попередніх версій через перехід від процесорної архітектури PowerPC на x86 з процесорами AMD. У той же час, надія вмирає останньою. Раптом знайдеться який-небудь манівці запустити на Xbox One Halo 3 або взагалі що-небудь з заслуженого мотлоху? А може нам хоча б дадуть скачати адаптовані під Xbox One версії класичних ігор з магазину? Поки відповіді немає.

Локалізація «ТВ в приставці»

Microsoft просуває Xbox One як універсальну «коробку під телевізором» – не тільки ігрову консоль, а й універсальну телеприставку з доступом до онлайнових відеосервісів і «інтернет-кінотеатрам». Ясна річ, все це заточене в першу чергу під американський ринок, де сервіси з кіно і серіалами за запитом на зразок Netflix або Hulu Plus стали такі ж буденні, як у нас звичайне телебачення. А що на російському ринку? Аналогічних онлайн-сервісів, нехай і не з таким багатим асортиментом, повно і в Рунеті. Чи можна буде через Xbox One користуватися речами типу RUTV.ru, ivi.ru, Zoomby, Yota Play? Записувати передачі за розкладом? Дивитися прямий ефір «Росії 24» або «Дождя»? У теорії це все можна буде реалізувати через додатки для Xbox One, але ось чи захочуть сервіси витрачати на їх розробку ресурси? Відповідь буде залежати як від популярності Xbox в перші місяці продажів, так і від того, наскільки зручним Microsoft зробить створення подібних додатків для медійних партнерів.

Продовжуйте платити

В даний час доступ до мультиплееру в іграх для Xbox мають лише передплатники, що віддають 200 рублів на місяць за «золотий» статус Xbox Live. Аналогічна підписка потрібно і для раннього доступу до демо-версіями ігор, різних завантажуваних ексклюзивів, «хмарним» сейвів. Швидше за все, на Xbox One мультиплеер і тематичні «смаколики» теж будуть доступні лише за передплатою. А раптом? .. Ні, навряд чи.

інтеграція

У Xbox One з’явиться трошки Windows 8 – програмне ядро системи, як і у смартфонів Windows Phone 8, взято саме звідти. І справа не тільки в інтерфейсі, який представлений вже знайомими більшості з нас «плитками». Є, наприклад, адаптована для Xbox One версія Skype. Напевно з’являться «телепріставочние» версії і інших додатків. Скільки і яких? Як вони будуть «дружити» з аналогами на Windows 8, Windows RT і Windows Phone? Чи зуміє Microsoft створити зручний і інтуїтивний користувальницький досвід для власників своїх пристроїв відразу на трьох платформах? Подивимося, залишається дочекатися осені.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.