На зміну Gorilla Glass йде сапфірове скло, а Google оновив карти

«Екран iPhone 6, ймовірно, буде без подряпин, тріщин і міцним, як військовий автомобіль!», «Сапфірове скло зробить смартфон міцніше», «Google X Phone від Motorola отримає сапфірове скло замість старого доброго Gorilla Glass» – такими заголовками в середині тижня рясніє вся IT-преса.

Причому, по самим різним інфоприводи, одні посилаються на дослідження Массачусетського технологічного університету, в якому йдеться про те, що виробники проводять експерименти, намагаючись зробити пластину з сапфірового скла тонші людської волосини. Інші посилаються на власні джерела в компанії GT Advanced Technologies, чиї інженери також займаються розробкою супертонкі сапфірових панелей для смартфонів або планшетів.

У грудні 2012-го в техноблозі AppleInsider.ru активно обговорювалася тема, що новий шостий iPhone від Apple також буде оснащений сапфіровим екраном. Причому сапфіровим екраном, яким буде зроблений в Росії компанією «Монокристал».

Автор матеріалу посилався тоді на близького до одного з робітників заводу «Монокристал» джерела, що побажало залишитися невідомим. За його інформацією, Apple зробила замовлення на поставку великої кількості панелей для дисплеїв своїх пристроїв у російської компанії.

Цікаво, що видання NewsTribe також має означати, що шостий iPhone вийде з сапфіровим склом, і згадує трьох можливих постачальників Rubicon Technology з США, Saphire Technology з Південної Кореї і «Монокристал» з Росії. Особливо обумовлюючи той факт, що було б здорово придумати, як здешевити сапфірові пластини до 6 або 9 доларів.

З’явилися і інші дані, які підтверджують, що «Монокристал» працює над замовленням від Apple. Офіційного коментаря від представників компанії нам отримати не вдалося. Ймовірно, розгубившись від такої уваги преси, там стали грати в хованки: головний маркетолог виявився на лікарняному, а його заступник на нараді.

Компанія «Монокристал» розташовується в Ставрополі. Її діяльність зосереджена навколо синтетичного сапфіра і паст для фотовольтаїки. У перелік продукції, що випускається компанією продукції входять сапфірові пластини діаметром від 2 до 10 дюймів, основною сферою застосування яких є виробництво світлодіодів. За оцінками аналітиків ЗАТ «Монокристал» належить 24% світового ринку сапфірових пластин.

Сапфір вдає із себе кристалічний оксид алюмінію, або корунд, він має вкрай високу твердість, що укупі з відносно простим одержанням однієї з його різновидів – безбарвного лейкосапфира – синтетичним способом, дозволяє застосовувати матеріал для виготовлення високоміцних прозорих елементів. Наприклад, з сапфірового скла зроблені ілюмінатори космічних літальних апаратів.

Однак про масовість даного рішення до сих пір поки говорити не доводилося: єдиним мобільним пристроєм з сапфіровою захистом, доступним широкому колу споживачів, є смартфон iPhone 5 – в ньому міцний матеріал оберігає оптику основної камери. У популярних же пристроях від випадкових пошкоджень екран захищає скло Gorilla Glass. І хоча сапфір в кілька разів міцніше продукту Сorning, він виявляється на порядок дорожче: якщо за Gorilla Glass доводиться платити $ 3, то сапфірове скло обійдеться в $ 30. Проте, на думку аналітиків Yole Developpement, в доступному для огляду майбутньому вартість сапфірового скла буде знижуватися.

Компанія Google оновила свої карти, і тепер користувачам стали доступні докладні схеми ще 103 російських міст: від Новоалтайска до Сургута і від Пскова до Улан-Уде. Деталізовані карти цих міст доступні як для 12 мільйонів їхніх жителів, так і для мандрівників; на них можна не тільки подивитися, де знаходиться потрібну адресу, але і прокладати маршрути з однієї точки в іншу.

«Ми запускаємо велике оновлення Google Maps в Росії. До карток додано величезна кількість нової інформації. Оновлення стосуються 103 російських міст – це інформація по дорогах, будівлям, адресами, крім того їх жителям доступні всі сервіси, які є в арсеналі Google. Наприклад, навігація, маршрути, пошук, рішення для бізнесу. Ми оновили дані як по ряду великих міст, наприклад, Томськ і Махачкалі, так і по невеликих місцях. Особливо це стосується населених пунктів поблизу найбільших російських міст – оновилася інформація по територіях навколо Санкт-Петербурга, Єкатеринбурга і Новосибірська », – розповідає менеджер по гео-продукти Google Кай Хансен.

Зокрема зміни торкнулися і зовнішнього вигляду Google Maps. Трохи змінилися критерії для визначення типу дороги – траси федерального значення і другорядні дороги. Наприклад, тепер кількість помаранчевих доріг зменшилася. Так користувачі можуть дізнатися, що це найбільш зручні і швидкі траси. Дворові проїзди відзначаються на Картах при наближенні, а при збільшенні масштабу вони стають непомітними. Крім того, тепер у всіх містах на Google Maps користувачі можуть бачити об’ємні будівлі.

Така деталізація і увагу до невеликих містах пояснюється просто. У мобільниках жителів великих міст давно і міцно влаштувався сервіс «Яндекс. Карти ». Але це не означає, що в маленьких містах Google буде простіше знайти нових користувачів. За межами двох столиць люди віддають перевагу сервісу «ДаблГіс», який в Росії є практично монополістом.

«Займатися картами в Росії дуже цікаво, тому що тут велика конкуренція: географія і картографія в Росії – традиційно розвинені сфери. Тому і російські користувачі – дуже просунуті і вимогливі. Для нас це виклик, шанс зробити максимально якісні продукт. Ми знаємо, що в Росії ми маємо багато конкурентів. Є ряд компаній, які також працюють з картами і роблять дуже якісні продукти. Звичайно, ми стежимо за тим, що роблять вони, але все-таки в центрі нашої уваги в першу чергу знаходиться користувач », – каже Кай Хансен.

Цікаво, що ставку на невеликі міста свого часу зробили «Рамблер. Карти », які зараз закриваються як проект. У минулому році туди ж рушили «Яндекс. Карти »- проте, невідомо наскільки вдалим був цей похід. Компанія не розповідала про результати свого підкорення російської глибинки.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.