Windows XP: дата «похорону» призначена

Microsoft оголосила про припинення підтримки застарілої операційної системи Windows XP. Рівно через рік, 8 квітня 2014 року, компанія припинить випускати для XP оновлення безпеки.

Windows XP протягом багатьох років була найпопулярнішою операційною системою в світі з моменту запуску в 2001 році.У 2008 році XP була встановлена на 83 комп’ютерах зі 100. У березні цього року дана ОС має приблизно 39 відсотків ринку.Windows 7 лише не так давно змогла обігнати свого «старшого брата» по популярності

Основна підтримка Windows XP припинилася ще в 2009 році, проте Microsoft продовжувала випускати патчі, що виправляють дірки в безпеці системи. У 2014 році компанія відмовиться і від цієї практики. Проте, можливість легального даунгрейда Windows 7 до Windows XP буде збережена аж до 2020 року.

По всій видимості, таким чином Microsoft намагається підштовхнути користувачів до покупки більш сучасної операційної системи. Для Microsoft проблема переконання користувачів оновлювати свій софт завжди стояла досить гостро, так що компанії доводилося приймати непрості рішення. Свого часу, щоб хоч якось переконати користувачів пересісти з Microsoft Office 2003 на новішу версію, компанія ввела формат файлів docx, який без спеціальних доданків не підтримувався попередньою версією офісного пакету.

Подібне рішення Microsoft – справжній удар для багатьох великих корпорацій, які налагодили роботу своєї системи на базі XP. Перехід на іншу ОС – це дуже витратна і копітка заняття, якщо мова йде про великі підприємства. До того ж, процес переходу на іншу ОС займає від 13 до 18 місяців, пише The Register.

Windows XP хороша і тим, що вкрай невимоглива до ресурсів – для стабільної роботи системи теоретично досить процесора з частотою 300 мегагерц. Користувачі слабких ПК, наприклад, нетбуків, як і раніше віддають перевагу Windows XP.

Проте, не все так драматично. Велика кількість сторонніх компаній пропонують власні рішення для забезпечення безпеки Windows XP і будуть пропонувати свої послуги навіть після офіційного «зречення» Microsoft від застарілої ОС. Багато користувачів вже зараз не покладаються на вбудовану систему безпеки ОС і доповнюють її різними антивірусними програмами. Проте, не слід забувати, що вже в найближчі роки велика кількість програм перестануть підтримувати XP, так що можливості користувачів застарілої ОС будуть обмежені.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.