Google надасть ЗМІ і правозахисників «щит» від кібератак

Google займається не тільки зароблянням величезних грошей на рекламі та планомірним захопленням ринку мобільних пристроїв за допомогою доступних суперсмартфон, але і підтримує свободу слова у всьому світі. Компанія анонсувала новий мережевий інструмент, що дозволяє сайтам ЗМІ та активістів-правозахисників протистояти DDoS-атакам.

Новий сервіс Project Shield ( «Проект Щит») дає можливість підпадають під умови програми сайтам задіяти захищену від переважної більшості подібних атак інфраструктуру Google для доставки контенту користувачам. DDoS-атака, нагадаємо, представляє собою організовану «бомбардування» сайту мережевими запитами з величезного числа підконтрольних зловмисникам заражених комп’ютерів. Вона викликає перевантаження серверів і не дає користувачам завантажити сторінки ресурсу.

Крім того, подібні сайти, робота яких може опинитися під загрозою через політичні причини, зможуть використовувати сервіс Google Page Speed, що прискорює їх роботу, знову таки за рахунок серверів і мереж найбільшого світового пошуковика. Усі бажаючі скористатися Project Shield незалежні сайти ЗМІ і правозахисних груп можуть подати заявку через форму на офіційній сторінці сервісу.

Одночасно з Project Shield Google представила інтерактивну карту Digital Attacks Map, де відображуються йдуть в даний момент DDoS-атаки проти різних сайтів по всьому світу. Інструмент дозволяє переглянути історію таких атак і ознайомитися з тим, що про них писали ЗМІ.

Нарешті, третім проектом для захисту інформації в Мережі, анонсоване, як і два попередніх, під егідою проекту Google Ideas, стало браузерні розширення uProxy. Воно являє собою сервіс для автоматичного створення приватного проксі-сервера двома або більше користувачами. Його використання дозволяє захистити передану інформацію від можливої «інтернет-прослушки» спецслужбами або зловмисниками.

Джерело: Google Ideas

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.