Ставка на дисплеї і Погані свинки

Власники смартфонів віддають перевагу великим екранам. Такого висновку дійшла дослідницька компанія Kantar Worldpanel ComTech. Фахівці проаналізували поведінку користувачів гаджетів з 8 країн – Австралії, Бразилії, США, Великобританії, Німеччини, Іспанії, Італії і Франції.

Виявляється, покупці люблять Android- смартфони не лише за доступні, порівняно з iPhone, ціни, але і за великі екрани. Так, 29% апаратів під управлінням Android, проданих в цих країнах за останні три місяці, мають діагональ більше 4,5 дюйма.

Дійсно, цього року флагманські моделі майже усіх виробників Android – пристроїв мають великі дисплеї. При цьому діагональ безпосередньо впливає на те, якими функціями і сервісами користується власник смартфону. Розмір екрану, як виявилося, прямо пропорційний активності юзера в Інтернеті: так, тільки 19% власників апаратів з дисплеями менше трьох дюймів дивляться відео, тоді як для володарів гаджетів з 5-дюймовими екранами цей показник рівний 65%.

Та ж тенденція проявляється і в частоті використання інших можливостей – ігри, навігація, завантаження додатків і музики, відеодзвінки і спілкування в соцсетях. За усіма цими показниками гаджети з великими екранами значно обганяють компактні смартфони.

Втім, існує думка, що користувачі купують великі апарати багато в чому тому, що саме такі девайси їм пропонують виробники. У смартфонів з великою діагоналлю є свої мінуси – ними практично неможливо управляти однією рукою. Незважаючи на це, в 7 з 8 країн, які оцінювалися в дослідженні, Android займає більше 50% ринку. Виключення складає лише Бразилія.

За останній рік Android значно зміцнив свої позиції. За даними Kantar Worldpanel, в цілому, зростання ринкової долі операционки склало 9%, тоді як кількість iPhone зросла всього на 0,4 %. Дані дослідників побічно підтверджують і свіжі новини із США – там Samsung Galaxy S III в серпні уперше обійшов по продажах iPhone 4S.

Аналітики, проте, не упевнені, що Android зуміє утримати нинішні темпи зростання. На підході – новий iPhone, у якого, з чуток, також буде збільшений екран.

***

Погані свинки прийдуть на зміну Злим пташкам. Компанія Rovio – виробник надпопулярної гри Angry Birds – оголосила про свій новий релизе – Bad Piggies. У Angry Birds свині були головними ворогами злих пташок, і гравець повинен був розстрілювати їх з рогатки. У новій грі свинки змінять амплуа антигероев і стануть головними дійовими особами, якими управлятиме користувач.

Сюжет новинки від Rovio напевно невідомий, але, з чуток, дія гри відбуватиметься на незаселеному острові. У фінській компанії обіцяють, що геймплей Bad Piggies не буде схожий на Angry Birds. У чому саме полягають відмінності – поки що залишається тільки здогадуватися. Так, деякі припускають, що Bad Piggies може виявитися не аркадою, а головоломкою.

Нова гра – без сумніву – користуватиметься популярністю у прихильників Angry Birds, проте повторити успіх Злих птахів свинкам буде нелегко: за три роки Angry Birds викачали більше 1 мільярда разів, і гра вже стала культовою. Її сюжет вже ліг в основу мультсеріалу, а в 2014 році повинні початися зйомки повнометражного фільму за мотивами Angry Birds.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.