Смартфон-конструктор від Motorola і нові рекорди Apple

Смартфон можна буде зібрати конструктор. Належна Google Motorola оголосила про запуск open hardware-проекту Ara.Рухомі ідей open source – програмного забезпечення з відкритим кодом, в компанії заявляють, що мета ініціативи – створити екосистему для виробників заліза, тобто зробити з апаратної складової смартфонів той же, що Android зробила з софтом.

За задумом користувач зможе самостійно змінювати фізичні компоненти смартфона, так само як оновлювати софт або завантажувати додатки. В основі такого апарату буде так званий «ендоскелет», який можна доповнювати електронними модулями різної функціональності. Тобто, по суті, збирати смартфон як конструктор по своєму смаку.

Як відзначають в Motorola, обмежень тут практично немає. Користувачі зможуть вибрати потрібний їм процесор, камеру, клавіатуру і так далі. Апгрейд телефону можна буде здійснювати частинами, не купуючи новий апарат. Наприклад, замінювати батарею на більш ємну або встановлювати додатковий набір датчиків.

В теорії такий підхід не позбавлений здорового глузду. Найчастіше нові моделі смартфонів, які випускають різні виробники, принципово не відрізняються від аналогів попереднього покоління. Апарат отримує тільки окремі оновлені компоненти – наприклад, оперативку, камеру або процесор.

Ідея модульних смартфонів прийшла, що називається, «знизу». Її просуває голландський індустріальний дизайнер Дейв Хаккенс. Йому належить ідея проекту Phoneblocks. Задум, по суті, абсолютно ідентичний тому, що пропонує Motorola.

Хоча в технологічному середовищі Phoneblocks зустріли з ентузіазмом, мало хто вірив в можливість здійснення проекту на практиці. Однак в Motorola заявили, що знають про Phoneblocks, і вже залучили Хаккенса до роботи над Project Ara, оскільки дизайнеру вдалося об’єднати прихильників розробки модулярного смартфона.

Усередині Motorola над проектом працюють вже рік, однак про партнерах в середовищі виробників заліза поки що нічого не відомо. У компанії обіцяють випустити альфа-версію комплекту розробника взимку. Коли можуть з’явитися перші модулярні смартфони, нічого не повідомляється.

Apple відзвітувала про прибуток за четвертий фінансовий квартал. В цілому, результати перевершили очікування аналітиків. За звітний період Apple отримала дохід в розмірі 37,5 мільярда доларів, на півтора мільярди більше, ніж роком раніше. Чистий прибуток, однак, у порівнянні з минулим звітним періодом знизилася з 8,2 до 7,5 мільярда.

Тім Кук відрапортував про нові рекорди: реліз відразу двох нових смартфонів дозволив Apple продати рекордну їх число для цього кварталу – 33,8 мільйона, на 7 мільйонів більше, ніж роком раніше. При цьому трохи знизилися продажі iPad, що, втім, пов’язано з тим, що багато утрималися від придбання планшетів напередодні виходу нових моделей, які Apple показала минулого тижня.

Купертинського корпорація традиційно анонсує новинки ближче до Різдва – саме різдвяні продажу ставлять річні рекорди.Продажі комп’ютерів Mac залишилися практично незмінними, їх було поставлено близько 4,5 мільйона штук. А ось плеєри iPod тепер становлять зовсім незначну частину в структурі доходів Apple – в звітному кварталі вони принесли корпорації всього 573 мільйони доларів, майже в два рази менше, ніж рік тому. Відповідно, продано їх було також практично вдвічі менше.

60% квартальної виручки компанії забезпечили продажу за межами США. При тому, що в останній рік в Apple приділяли особливу увагу китайському ринку, відкрито називаючи його найперспективнішим, результати продажів там багато аналітиків вважали недостатньо вражаючими – зростання в порівнянні 4 кварталом 2012 року склав 6%.

Втім, основна причина падіння чистого прибутку вже третій квартал поспіль пов’язана зі зниженням маржинальність, тобто прибутку з кожного проданого пристрою. Тут Apple завжди славилася рекордними показниками – два роки тому він становив майже 45%, а зараз знизився до 37%.

Коментуючи звіт, Тім Кук дав привід для чергової хвилі чуток про нові пристрої, які готує Apple. Глава корпорації заявив, що очікує істотного зростання доходів в наступному році за рахунок впровадження «нових категорій продуктів».

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.