Samsung представив бридкого каченяти, а США готові до кібервійни

Бридке каченя сімейства Galaxy – Samsung офіційно представив смартфон Galaxy S 3 Mini, зменшену і, як очікується, здешевлену версію флагманської моделі. До прем’єри публіку готували досить довго, Samsung старанно тримав інтригу і не допускав витоків до останнього.

Фактично, від компанії, якій неодноразово докоряли в гігантизмі, чекали злегка зменшену копію S3, але з незмінною або майже незмінною начинкою. Це те, чого хотів ринок : не говорячи про відверто велетенському Galaxy Note 2, навіть стандартні за самсунговским мірками апарати з діагоналлю 4,8 дюйми далекі не у усіх зручно поміщаються в одній руці.

Проте технічні характеристики міні-галактики злили в Мережу за день до прем’єри. І тоді журналісти уперше заговорили про новинку, як про розчарування.

Спільною з S3 виявилася тільки назва. По-перше, міні – зовсім не означає маленький. У смартфону повноцінний 4-дюймовий дисплей, як, наприклад, у п’ятого iPhone.

Але екран Mini, судячи з усього, досить бюджетний і крупнозерновой – дозвіл всього 480 на 800 точок. Заощадили не лише на цьому. Замість четирехядерного процесора великого S3 в міні двоядерний, з частотою в один гігагерц.

Дозвіл основної камери – 5 замість 8 мегапікселів. А фронтальною – всього 0,3 мегапікселя. Крім того, смартфон не працює в мережах 4G. Батарея – скромні півтори тисячі міліампер-годинників. При цьому загальні габарити цілком переконливі, смартфон має в товщину майже 10 міліметрів.

Поки єдина відома перевага Mini над конкурентами – це передвстановлений Android 4.1 Jelly Bean.

Виходить, Samsung у кінці 2012 року випустив на ринок модель, що знаходиться на рівні iPhone 4, і досі мовчить про головну причину, по якій користувачі, можливо, захочуть її купити, – про ціну. Згідно з більше ранніми витоками, вона може перевищити 500 доларів.

Британський інтернет-магазин Clove приймає попередні замовлення на смартфон c 8 гігабайтами пам’яті за орієнтовною ціною в 249 фунтів. Це більш ніж в 2 рази дорожче, ніж однокласник, четвертий iPhone. Якщо реальна ціна виявиться менше, відношення до апарату, звичайно, може радикально змінитися. А доки західні журналісти прозвали його Mini Me – на честь відомого персонажа фільмів про Остіна Пауерсе.

* * *

США серйозно готуються до кібервійни. Про це заявив глава американського Міноборони Леон Панетта. Він порівняв можливі атаки в кіберпросторі по руйнівності не мало не багато з терактом 11 вересня або навіть нальотом на Перл-Харбор.

Як приклад Панетта пригадав Трої Shamoon. Програма паралізувала роботу відвантажувального терміналу найбільшої у світі державної нафтової компанії Aramco.

За декілька годин вірус віртуально знищив більше 30 тисяч комп’ютерів. Усі дані були втрачені. Через декілька днів атака повторилася в Катарі. Ці напади вважаються найруйнівнішими за всю історію кіберзлочинності. Уявіть, що буде, якщо подібна атака буде націлена на вашу компанію, – відмітив екс-глава ЦРУ і діючий глава Пентагону Леон Панетта.

Втім, Панетта поспішив заспокоїти своїх співгромадян: за його словами, у США вже є інструмент захисту від кибертеррористов.

Ми створили найскладнішу у світі систему, яка дозволить вислідити авторів будь-якої кибератаки, спрямованої проти нашої країни. Будь-хто, хто підніме руку на Сполучені Штати, відповість за свої вчинки, – застеріг Панетта.

Що це за таємнича система, Панетта, зрозуміло, не уточнив.

Цікаво, що Панетта, говорячи про вірус Shamoon, посилається на модуль Wiper, а він вважається членом анти-іранського сімейства, в яке входять також Stuxnet, Duqu і Gauss, створення яких приписують якраз США.

В той же час, російська Лабораторія Касперского, дослідивши Shamoon, назвала його роботою менш кваліфікованою, продуктом імітаторів, а не серйозним кибероружием.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.