Журналісти розкритикували планшетник Surface

Планшетник Surface, який поступить в продаж 26 жовтня, отримав змішані відгуки від перших оглядачів. IT – журналісти, що отримали можливість випробувати новинку за декілька тижнів до релиза, в основному хвалять потужну начинку планшета Surface, але лають його за вогкість операційної системи Windows RT.

Нагадаємо, серія планшетников Surface була анонсована в червні. Поки в неї входять два різновиди пристрою. Перша комплектується ARM – процесорами Nvidia Tegra і розрахована на простих користувачів. Більше просунута модель з приставкою Pro поставляється з чіпами Intel Core i5(Ivy Bridge). Аксесуарами до них служать обкладинки-клавіатури з сенсорною панеллю.

Молодший Surface отримає RT- версію операційної системи Windows 8, а старший – професійну. Планшетник у базовій конфігурації вийде 26 жовтня(того ж дня, що вісімка), а просунута модель – в січні 2013 року.

На апаратному фронті Microsoft досягла успіху блискуче, – пише Девид Пог з The New York Times. Товщина корпусу Surface така ж, як у повнорозмірного iPad – 9,4 мм, але він трохи ширший, має стереодинамики, а не моно, тобто краще підходить для перегляду фільмів.

До планшетнику Microsoft можна підключити практично будь-який пристрій: клавіатуру, мишку, флеш-накопитель, навушники, зовнішній жорсткий диск і іншу периферію. Окрім USB 2.0, у Surface є відеовихід і слот для карт пам’яті. Крім того, Windows – планшетник пропонує удвічі більше пам’яті, чим айпед за ту ж ціну: 32-гігабайтна коштуватиме 500 доларів, а з 64 ГБ – 600 доларів.

На цьому, говорить Пог, переваги Surface закінчуються. Акумулятора Surface вистачає на вісім годин(у Уолта Моссберга, гаджет-гуру The Wall Street Journal, батарея протягнула всього сім годин), тоді як iPad – як мінімум на десять. З іншого боку, деякі Android – планшети витримують менше.

Моделі Surface з 3G-модулем немає, тільки Wi – Fi. За якістю і чіткості 10,6-дюймовий екран планшета Microsoft(1366х768) сильно поступається конкурентові Apple з 9,7-дюймовим Retina – дисплеєм(2048х1536). Камера Surface, відмічає Моссберг, виявилася розчаруванням. Вона робить дуже посередні фотографії, а дозвіл задньою складає усього 1-мп.

На думку журналістів, інтерфейс Windows RT, виконаний у вигляді плиток, швидкий і зручний. Проте і Пог, і Моссберг скаржаться, що на RT – версії планшетника не можна запускати жодну з 4 мільйонів програм, створених для великої Windows. До моменту запуску Surface онлайн-магазин Windows App Store налічуватиме всього біля 5 застосувань для користувачів із США, але серед немає Facebook, Spotify, Angry Birds або Instagram. У App Store, нагадаємо, для iPad зберігається 275 тисяч програм.

Їх вбудований додатків оглядачів найбільше не порадувала пошта, в якій відсутні необхідні функції : наприклад, єдиний ящик, куди складаються усі листи, що входять, або тека для непрочитаних листів. Немає і підтримки протоколу POP. Моссберг також відмічає, що багато сторонніх застосувань завантажуються повільно.

Головний редактор The Verge Джош Топольски висловився різкіше: Майже кожне застосування(як ‘рідне’, так і стороннє), яке я пробував запустити, вилітало принаймні один раз. До критики Surface підключився і Сем Биддл з Gizmodo, порадивши не купувати планшет, оскільки він недопрацьований.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.