Розробники створюють альтернативи Google Reader

Після того, як стало відомо про закриття з 1 липня RSS-читалки Google Reader, багато компаній оголосили про плани по створенню власного рідера. Таку ідею, наприклад, озвучила новинна соцмережа Digg. Творці сайту запустили таймер, що відраховує час до відключення Google Reader, і заявили, що сподіваються встигнути випустити альтернативу «гугловських» RSS-клієнту за 109 днів.

За словами керівництва Digg, вони вже давно думали про створення власного рідера, але після звістки про швидку «смерті» Google Reader цей проект став для них пріоритетним. Співробітник компанії Ендрю Маклафлін пообіцяв «відтворити кращі риси Google Reader (включаючи API), але змінити їх так, щоб вони відповідали Інтернету 2013 року», де сигнали про те, що цікаво, надходять від соцмереж і спільнот, таких як Facebook, Twitter, Tumblr і Reddit.

Digg має шанси на успіх. У заснованого в 2004 році сайту, який знаходить в Інтернеті найцікавіші новини для читачів, є величезний досвід по обробці «сьогохвилинних» даних, а також аудиторія.

Зайняти місце Google Reader також хоче Zite – розробник «читалки» для iPhone, iPad, платформ Android і Windows Phone 7. Інструмент для імпорту даних компанія випустила вже через шість годин після відмови Google від Reader. Правда, поки він досить «сирий»: не можна, наприклад, змінювати список підписок і об’єднувати їх в папки. Крім того, Zite проіндексувала не всі RSS-канали, так що деякі фіди будуть недоступні.

Заповнити порожнечу планує і Feedly. Компанія заявила, що вже деякий час чекала швидкого закриття Google Reader, тому вирішила клонувати програмний інтерфейс (API) найпопулярнішою RSS-читалки. Після 1 липня Feedly планує відкрити доступ до API програмам від сторонніх розробників. Залишається сподівається, що вони зможуть домовитися.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.