Перший справжній пістолет роздрукований на принтері

На 3D-принтері надрукували справжній пістолет. Розробкою і тестуванням прототипу займалося некомерційне об’єднання Defense Distributed. Вперше інформація про те, що його активісти хочуть створити базу моделей вогнепальної зброї, яке можна буде роздрукувати на 3D-принтері, з’явилася в серпні 2012 року.

Ініціатива отримала назву Wiki Weapon Project. Робота над проектом почалася після того, як на форумах про 3D-друку з’явився звіт користувача, якому вдалося «надрукувати» працює гвинтівку 22 калібру – її виробництво обійшлося всього в 100 доларів.

Незабаром на сайті Defense Distributed був проведений конкурс на створення першої дослідної моделі зброї. Активістам вдалося зібрати через Інтернет необхідну суму на покупку 3D-принтера і витратних матеріалів – пожертвування приймалися в віртуальній валюті Bitcoin, оскільки краудфандінговие платформи від проекту відмовилися.

Відмовилися від співпраці з Defense Distributed і в компанії-виробнику 3D-принтерів Stratasys: коли там дізналися, навіщо Defense Distributed потрібно обладнання, договір лізингу був миттєво розірвано. Тоді більшість спостерігачів поставилися до проекту скептично. Можливість створення бойової зброї за допомогою одного лише 3D-принтера у багатьох викликала сумніви.

Проте 5 травня 2013 року в Forbes з’явився звіт зі стрільбища в штаті Техас, де ідейний натхненник Defense Distributed студент Коді Вілсон успішно випробував створений активістами пістолет.

Модель отримала назву Liberator. Прототип складається з 16 частин, 15 з яких надруковані на 3D-принтері і стріляє патронами 38-го калібру – це стандартний короткий 9-міліметровий пістолетний патрон.

Виняток в конструкції становить лише одна деталь – бойок. Він виконаний з металу. За твердженнями творців надрукованого зброї, це зроблено для того, щоб пістолет відповідав американським законодавством. У ньому прописано, що вогнепальна зброя повинна бути сконструйована таким чином, щоб його можна було виявити за допомогою металодетектора.

Перші тести, як пише Forbes, провели ще 1 травня. Тоді спусковий механізм приводився в дію дистанційно. Не всі постріли були вдалими – один раз бойок не влучив по капсулі гільзи, а коли до пістолета пригвинтили дуло для стрільби патронами 5,7-28 міліметрів для більшої дальності стрільби, то Liberator просто розлетівся на шматки.

Хоча формально Defense Distributed ніяких законів не порушувала (група навіть має офіційний дозвіл на виробництво вогнепальної зброї) успішний тест Liberator викликав різко негативну реакцію, в тому числі з боку американських чиновників.

«Злочинці і терористи скоро отримають можливість виготовляти пластикове зброю, непомітно проносити його через металодетектори в літаки, воно ж із пластику. Це реальна загроза моїм виборцям », – зазначив конгресмен Стів Ізраел.

Журналісти теж не люблять Коді Вілсона. Технологічне видання Wired внесло техаського студента в рейтинг 15 найбільш небезпечних людей в світі. І це ще до успішного тесту надрукованого їм пістолета. Це не випадково – Defense Distributed давно продають через свій сайт елементи для автоматів і гвинтівок. Сам глава Defense Distributed не заперечує, що його стараннями зброя може надати в ненадійних руках, але особливої проблеми в цьому не бачить.

«Якщо окремі люди мають якісь права, то такі ж права повинні бути і у всіх інших. Я говорю про фундаментальні права, до яких відноситься і право на володіння зброєю, і ми вважаємо, що якщо у поліції і військових є зброя, то воно повинно бути і у нас з вами. Ми ж люди з такими ж правами », – наполягає глава Defense Distributed Коді Вілсон.

У той час як американські політики тільки почали обговорювати законодавчі поправки, які можуть заборонити домашню друк вогнепальної зброї, в Defense Distributed діють більш швидко – CAD-файл-образ пістолета для 3D-принтера вже знаходиться у відкритому доступі на сайті групи.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.