Yahoo купує Tumblr за 1,1 мільярда доларів

Рада директорів Yahoo одноголосно схвалив покупку платформи Tumblr для ведення блогів. Як пише AllThingsD з посиланням на джерела, близькі до компанії, сума операції може перевищити 1,1 мільярда доларів готівкою. Офіційно про нове придбання Yahoo може бути оголошено сьогодні.

Yahoo

За умовами угоди, гендиректор Tumblr Девід Карп перейде на роботу в Yahoo як мінімум на 4 роки і збереже контроль над сайтом. Інтернет-концерн, з свого боку, допоможе блогплатформи розвивати рекламний бізнес.

Основна мета покупки – залучення до сервісів Yahoo молодих користувачів у віці до 25 років. Також компанію Марісса Майєр зацікавила зростаюча «мобільна» аудиторія Tumblr.

Купівля Tumblr за 1,1 мільярда доларів стане найбільшим великими придбанням Майер з того моменту, коли вона очолила компанію влітку минулого року. Раніше вона купувала в основному дрібні стартапи, вартість яких обмежувалася кількома десятками мільйонів доларів.

За інформацією джерел AllThingsD, Короп відхиляв пропозиції про поглинання протягом декількох років. Зокрема, в 2013 році він провів переговори з Google, Facebook, Microsoft і Twitter, але переконати його вдалося тільки Майер.

Yahoo може встати в один ряд з такими великими інтернет-компаніями, як Google і Facebook, які витратили понад мільярд доларів на покупку стартапу. Нагадаємо, що в минулому році соцмережа Марка Цукерберга, теж в розрахунок на зростання аудиторії, купила Instagram, а Google заплатила 1,65 мільярда за YouTube сім років тому.

Tumblr – це платформа, яка дозволяє створювати блоги, публікувати в них записи, викладати фотографії і відео. Компанія була заснована в 2007 році. Зараз в ній працює 175 співробітників. Згідно власній статистиці, в мережі Tumblr зареєстровано 108 мільйонів блогів, на яких зроблено понад 50 мільярдів «постів». Місячна аудиторія сайту (за даними comScore) – 117 мільйонів чоловік.

Журнал Forbes пише, що Tumblr заробив 13 мільйонів доларів в 2012 році, і планує довести виручку до 100 мільйонів. У цьому йому може допомогти мобільна реклама, яку вона ввела зовсім недавно.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.