Розробник Ubuntu попросив заплатити за операційну систему

Компанія Canonical, розробляюча найпопулярніший Linux – дистрибутив Ubuntu, запропонувала користувачам профінансувати операційну систему. При цьому їм пропонується самим вирішити, яку суму вони хочуть пожертвувати і на що її слід витратити.

Вікно з пропозицією внести внесок з’являється на сторінці завантаження Ubuntu. Його можна закрити і викачати Linux – дистрибутив безкоштовно. Переказати гроші можна через платіжну систему PayPal, пише ArsTechnica.

Користувачі можуть зробити пожертвування на вісім цілей: Зробіть робочий стіл ще приголомшливішим, Оптимізація продуктивності для ігор і додатків, Розширте підтримку ‘заліза’ для інших ПК, Версії Ubuntu для телефонів і планшетів, Участь співтовариства в розробці Ubuntu, Краща злагодженість дій з Debian і апстримами, ширша підтримка дистрибутивів, таких як Kubuntu, Xubuntu і Lubuntu і Чайові для Canonical – вони дали цьому станеться.

За умовчанням на кожну мету відводиться по 2 долари, а загальна сума пожертвування у такому разі складає 16 доларів. Разом з цим Canocial показує, що ще можна купити на гроші, які хоче внести користувач. Приміром, якщо розмір платежу менше 20 доларів, то його порівнюють з вартістю футболки. Найбільша сума, яку можна пожертвувати одноразово, дорівнює тисячі доларів, або ціні восьмирічного одногорбого верблюда.

Незважаючи на принцип вільного поширення початкових кодів, Ubuntu – не єдиний Linux – дистрибутив, що збирає пожертвування. Так само поступає, наприклад, Mint, заснований на коді операционки Canonical.

Остання версія Ubuntu, 12.04(Precise Pangolin), вийшла в квітні. Canonical змінила систему зовні, додавши в графічний інтерфейс Unity розумний пошуковий рядок HUD з підтримкою предиктивного введення, і внутрішнє, укомплектувавши її новими функціями і програмами.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.