Ринок ПК продовжує падати, але повільніше

Глобальний ринок персональних комп’ютерів в III кварталі продовжив скорочуватися, зменшившись на 8,6% рік до року.Обсяг квартальних поставок виявився найнижчим за останні п’ять років і склав, за попередньою оцінкою агентства Gartner, 80,3 млн пристроїв. У статистиці враховуються продажі настільних ПК, ноутбуків і нетбуків, але не планшетних комп’ютерів.

Нагадаємо, у другому кварталі падіння рік-до-року склало 11,4%. Тобто темпи падіння дещо уповільнилися. Ймовірно, цьому допоміг календарний фактор – в кінці літа і початку осені традиційно активно купують ноутбуки для навчання батьки школярів і студентів. Проте, тенденцію до домінування планшетів поки переламати не вдається, незважаючи на найрізноманітніші інновації в област і форм-фактора пристроїв.

«Споживачі відмовляються від традиційних настільних ПК на користь планшетів для прогулянок по всесвітній павутині і перегляду інший медіапродукції. Кількість активно використовуваних ПК неухильно знижується. У розвинених країнах планшети купують на додаток до основного домашнього комп’ютера, а в країнах, що розвиваються вони часто стають першим комп’ютером в будинку, завдяки поширенню дешевих моделей на Android », – коментує ситуацію на ринку ситуацію старший аналітик Gartner Микако Китагава.

Lenovo і HP є лідерами за обсягами поставок. На першу компанію припадає 17,6% ринку, а на другу – 17,1%. Уповільнення темпів економічного зростання в Китаї призвело до уповільнення темпів зростання реалізації Lenovo. Однак негативні чинники в країнах ATP були компенсовані збільшенням продажів в Південній і Північній Америках, країнах Європи, Близького Сходу і Африки. За оцінкою експертів Gartner, майбутній «передріздвяний» квартал стане полем вирішальної битви за лідерство між китайською і американською фірмами.

Dell наростив продажі у всіх сегментах. Поставки Acer за минулий рік знизилися на 22,6% через зменшення попиту на ноутбуки і нетбуки. Зараз частка планшетів і частка портативних комп’ютерів в загальній виручці компанії приблизно зрівнялися, зазначає Вести Економіка.

У той же час, як відзначає в своєму прес-релізі інше аналітичне агентство, IDC, ситуація з продажами ПК до кінця досліджуваного кварталу дещо покращилася.Цьом спріялі актівізуваліся у вересні поставки дистриб’ютор и роздрібнім Мережа Нових моделей ПК з процесором Intel Haswell и Windows 8.1, продажі якіх стартують в кінці жовтня-лістопаді. За данімі IDC, в третьому кварталі 2013 року ринок ПК впав на 7,6% рік до року, что виявило менше прогнозованіх агентством початково 9,5% Падіння.

Джерела: Вести Економіка, IDC

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.