Інтернет для Німеччини і Jolla на базі Sailfish з Yandex.Store

Фінський виробник мобільних телефонів Jolla, заснований колишніми співробітниками Nokia, уклав угоду з Yandex.Магазин мобільних Android-додатків Yandex.Store буде встановлено на смартфони Jolla замість Гуглівского магазину Play.За словами представника фінської компанії, це дозволить привнести різноманітність на мобільний ринок, надати покупцям щось відмінне від рішень Apple і Google.

Jolla розробляють смартфони на базі операційної системи Sailfish OS – спадкоємиці нокіевскій розробки MeeGo, яка, в свою чергу, заснована на Linux. Головною особливістю Sailfish є можливість установки будь-якого Android-додатки. Компанія також заявила, що, крім Yandex.Store на смартфонах буде встановлено картографічний сервіс Nokia HERE.

Власний магазин додатків – це ще одна спроба «Яндекса» закріпитися на мобільному ринку, де йому важко змагатися з гігантами, що пропонують не тільки програмні, але й апаратні рішення, не тільки свої сервіси, але і пристрої, на яких вони працюють. І все ж вітчизняний пошуковик знаходить лазівки. При старті віндоусфонов в Росії на них були встановлені карти «Яндекса» і його пошук. Йде робота з операторами зв’язку. Сам магазин, куплений свого часу у Opera, і вже налічує більше 85 тисяч додатків, з’являється на деяких апаратах – правда, поки на співпрацю йдуть не найвідоміші виробники – Oppo, PocketBook, Explay і 3Q.

А перший смартфон Jolla на базі Sailfish з Yandex.Store на борту повинен вийти в кінці цього року і буде доступний за ціною в 399 євро.

Німецький телекомунікаційний концерн Deutsche Telekom розробить захищений від міжнародної розвідки Інтернет для Німеччини. За задумом компанії, скорочення йде за межі країни інтернет-трафіку зможе захистити дані від потрапляння в руки іноземних спецслужб. Німецький уряд підтримує ідею Deutsche Telekom. Особливо, після того, як підтвердилися дані про прослуховування особистого телефону Ангели Меркель. Аналітики в подібному рішенні сумніваються, називаючи ідею дорогою, і розглядають пропозицію Deutsche Telekom, як засіб самореклами.

Захист даних, що передаються інтернет-користувачами, які перебувають в межах Німеччини, планується здійснювати за допомогою так званої національної маршрутірізаціі. Тобто, інтернет-трафік усередині країни не повинен залишати її державних кордонів. Для того, щоб дані не покидали меж Німеччини, Deutsche Telekom пропонує прокласти внутрішньонаціональні маршрути спочатку для електронної пошти, а потім і для всього інтернет-трафіку.

Deutsche Telekom запевняє, що технічна сторона проекту не настільки затратна на увазі того, що в Німеччині вже існує певна інфраструктура для інтернет-маршрутизації, що працює за схожим принципом. Йдеться про національну електронній пошті «E-mail made in Germany» і бізнес-проекту Clean Pipe, що захищає дані, що передаються від промислового шпигунства.

Але навіть незважаючи на існуючі рішення, багато хто сумнівається в тому, що створення національного Інтернету зможе захистити дані від іноземних спецслужб. В першу чергу, від прослушки Агентства національної безпеки США. Тільки 40% інтернет-трафіку Німеччини не покидає її кордонів. Крім того, частина німецьких провайдерів та інтернет-компаній використовує американські сервера, а отже зобов’язані сприяти американським розвідслужбам. Критики стверджують, що вся ідея національного Інтернету сама зруйнується в той момент, коли користувач відкриє сторінку Google або Facebook. Є і ще один момент, як підкреслює журнал «Шпігель». Значна частина магістрального телекомунікаційного обладнання – тих самих маршрутизаторів – проводиться китайськими компаніями, зокрема Huawei, і експерти підозрюють, що тут витік даних йде вже не на Захід, в США, а на Схід.

Проте, німецький уряд всерйоз розглядає пропозицію Deutsche Telekom. У разі успіху проекту, програму і зовсім розширять до кордонів всієї Шенгенської зони. Але, що примітно, за винятком Великобританії, через її активного сприяння американським розвідслужбам.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.