Ремонт вікон. Докладний огляд Windows 8.1

Стала доступна для скачування нова версія операційної системи від Microsoft, Windows 8.1. Зовні ОС важко відрізнити від попередниці, але цілий ряд поліпшень і доповнень роблять систему більш функціональною, простий і дружній до користувачів.

Нагадаємо, що користувачі Windows 8 можуть безкоштовно оновитися до 8.1 вже зараз. Володарям Windows 7 за нову ОС доведеться заплатити – 5 990 рублів за звичайне видання або 9 990 рублів за професійне, з підтримкою віддаленого доступу до робочого столу, шифрування даних і функції підключення до домену. Такі ціни наводяться офіційним онлайн-магазином Microsoft. Для порівняння, в США новинка коштує 120 і 200 доларів за звичайну і професійну версію, відповідно.

Приблизно рік тому світ побачив повністю переосмислену операційну систему Windows 8. Це був вельми і вельми ризикований крок з боку компанії, можна сказати, зачин на майбутнє. Чи не мінялася більше десятиліття звична концепція Windows була кардинально перероблена, щоб уніфікувати систему для десктопів і планшетів. «Вісь» стала, перш за все, сенсорної, а Microsoft взялася за втілення в життя абсолютно нової ідеології і нової екосистеми. Як виявилося, зміна вектора розвитку була надто поспішною – багатьом користувачам Windows «вісімка» здалася абсолютно незнайомій, незвичній і незрозумілою.

Microsoft явно вступила на довгу дорогу уніфікації операційних систем на смартфонах і планшетах, а в майбутньому – навіть на телефонах. У новій Windows 8.1 компанія виконала свого роду роботу над помилками, яка покликана подолати нерозуміння, яке встановилося між певним прошарком користувачів і концепцією інноваційного продукту.

Під час написання огляду Намвипала можливість отримати роз’яснення нової ідеології Windows 8.1 безпосередньо від Microsoft. Нам продемонстрували нововведення і відповіли на всі питання.

За словами представника компанії Марата Хайруллін, при розробці Windows 8.1 в Microsoft, перш за все, орієнтувалися на відгуки користувачів про Windows 8. По суті, компанія пішла шляхом «виконання бажань», що накопичилися за рік.Windows обзавелася вбудованими функціями, які в чомусь навіть зближують систему з OS X від Apple.

У дизайні Windows 8.1 і нашого сайту явно простежується щось спільне

Початок роботи
Відразу після поновлення комп’ютера до Windows 8.1 відмінності нової операційної системи від «вісімки» непомітні. Хіба що процес завантаження системи стане трохи швидше, завдяки додатковій оптимізації. Однак, поступово починаєш розуміти, що Microsoft весь цей рік не сиділа склавши руки і в системі перероблено дуже і дуже багато.

Microsoft нарешті додала в ОС повноцінну довідкову службу, яка пояснює принципи роботи в оновленому плитковій інтерфейсі. При першому запуску Windows 8.1 користувачі побачать спливаючі підказки, які покажуть необхідні для управління жести і можливості системи. На недолік яка б пояснила інформації, яка допомогла б освоїтися в новому незнайомому інтерфейсі, скаржилися багато користувачів оригінальної «вісімки».

Що стосується зовнішнього вигляду, то на перший погляд вигляд системи залишився колишнім. Однак Microsoft значно збільшила можливості персоналізації інтерфейсу. З’явилися нові розміри плиток, їх тепер чотири – від крихітних до дуже великих. Плитки потрібні для отримання живої інформації, чим більше плитка, тим більше на неї поміщається даних. Тому, наприклад, новинну плитку можна зробити великих розмірів, а плитку, яка просто відкриває Word, залишити маленької, розміром зі звичайний значок на традиційному «Робочому столі» в Windows попередніх версій.

Не боячись тавтології, можна стверджувати, що «живі» плитки дещо пожвавилися. Наприклад, Windows Store тепер постійно виводить рекомендації різних додатків. Це зручно, хоча когось таке мельтешение напевно може дратувати. Також Microsoft дозволила десктопних додатків використовувати яскраві плитки, замість банального розміщення своїх іконок.Через це стартовий екран став трохи симпатичніше.

Також тепер в якості плиток можна додавати на екран веб-сайти (як це реалізовано в iOS). Розробники сайтів зможуть зробити так, щоб на самій плитці відображалися оновлення та новини з ресурсу.

Кнопка «Пуск»
Значні зміни торкнулися кнопки «Пуск». Вона повернулася на своє законне місце в лівому нижньому кутку екрану в режимі «Робочого столу», але як і раніше служить для перемикання в плитковий інтерфейс. Правда, з’явилася можливість налаштувати, щоб після натискання кнопки виводилися не плитки», а екран зі списком всіх встановлених на комп’ютері застосувань, що, в цілому, досить близько до споконвічної функціональності клавіші.

Якщо утримувати кнопку «Пуск», утримуючи, з’явиться меню, що дозволяє швидко перейти до списку всіх програм, запустити провідник, диспетчер задач, панель управління, диспетчер пристроїв, управління електроживленням, вимкнути або перезавантажити комп’ютер, виконати команду і так далі. Це також дуже зручно, особливо, якщо згадати, як далеко раніше доводилося лізти в «вісімці», щоб просто перезавантажити комп’ютер.

Також отримати доступ до списку всіх програм тепер можна, зробивши свайп вниз на стартовому екрані. Значки додатків можна групувати по імені, по категорії, за датою установки і, що особливо зручно, по частоті використання. Проте, звичне старе меню «Пуск» повністю повернути не вийде. Користувачам, які не хочуть від нього відмовлятися, доведеться залишитися на «сімці», або використовувати сторонні програми на кшталт Start 8.

Відмова від меню «Пуск» в Microsoft пояснюють прагненням «оживити» інтерфейс, дати можливість додаткам, навіть коли вони не запущені, оповіщати користувача про наявність чи відсутність для нього нової інформації. В рамках меню «Пуск» таке було б неможливо, а ось на екрані «Пуск» з «живими плитками» відмінно реалізовано. Раніше потрібно було запускати додаток, щоб дізнатися, чи прийшла нова пошта. З новим плитковим екраном в цьому немає необхідності.

Зовнішній вигляд
Найприємніше нововведення у зовнішньому вигляді Windows 8.1 – це можливість встановити одні і ті ж «шпалери» на заставку робочого столу і «плиткового» інтерфейсу. Це робить перехід з одного режиму в інший більш «гладким».Суб’єктивно це допомагає сприймати плитковий інтерфейс не в якості якогось іншого світу, а як доповнення до десктопу.Перехід до плитковій інтерфейсу тепер нагадує відкриття Launchpad в OS X.

Однією з найбільш зручних функцій Windows 8.1 стали нові можливості для одночасного відображення декількох додатків на одному екрані. Наприклад, якщо клікнути по посиланню в додатку, екран «распополаміт», і справа з’явиться сторінка браузера, яку можна моментально переглянути, не відриваючись від основного додатка. Якщо клікнути по номеру телефону в листі, то справа на третину екрану висунеться плитка Skype, через яку буде проводитися дзвінок.

На будь-якому екрані, навіть на семидюймовим планшеті, можна вивести два додатки одночасно. Однак на великих дисплеях (починаючи з 27 дюймів) одночасно можна запустити бік-о-пліч до чотирьох програм. Також з’явилася можливість більш зручного одночасного використання декількох моніторів. На одному, наприклад, відкривається плитковий інтерфейс, на іншому – робочий стіл, що надзвичайно зручно.

А ось вигляд робочого столу, на жаль, залишився практично без змін. По суті, в 8.1 Microsoft не внесла в традиційний вид Windows практично ніяких змін, що не може не засмучувати. Всі поліпшення компанії зосереджені саме навколо плиток.Зате в Windows 8.1 з’явилися нові шпалери для робочого столу, більшість з яких вельми і вельми симпатичні.

Пошук
Windows 8.1 нарешті обзавелася універсальним внутрішньосистемним єдиним пошукачем, нітрохи не гірше, ніж в OS X. Єдиний пошук індексує всі встановлені додатки, системні настройки, документи, що зберігаються на диску або в SkyDrive.Також за допомогою стандартного пошуку можна робити запити до пошукача Bing. На жаль, додати в стандартний пошук інші пошукові системи не вийде, хоча пошукова видача Bing російською мовою поки що куди менш досконала, ніж у того ж «Яндекса» або Google.

Зате знайдена за допомогою вбудованого в систему пошуковика інформація вміє організовуватися в дуже красиві повноекранні добірки на задану тему. Ви отримаєте автоматично згенерувала повноекранну сторінку, на якій об’єднаються статті з «Вікіпедії», відеоролики, зображення і аудіо. Все це виглядає стильно і досить зручно.

Також стандартний пошук в Windows 8.1 вміє шукати новини, місця на карті (причому, при пошуку по локаціях він навіть видає ваші фотографії, геотагірованние в них). При відкритті через нього карт можна переглянути панорами і побудувати маршрут до вибраного місця.

додатки
Microsoft надзвичайно глибоко інтегрувалася в Windows 8.1 власний «хмарний» сервіс SkyDrive. Відтепер в «хмарі» можуть зберігатися все настройки комп’ютера, файли і додатки. Таким чином, користувач може взяти чужий комп’ютер на Windows 8.1, завантажити свої дані з SkyDrive і почати ним користуватися, немов це домашній ПК. Можна, наприклад, почати працювати з документом Word на чужому планшеті, потім сісти за домашній комп’ютер і знайти його там відкритим на тому самому місці, на якому ви зупинилися. Це дійсно значне і зручне зміна.

Одинадцята версія Internet Explorer дійсно стала значно швидше працювати, як і обіцяла Microsoft. Браузер став трохи простіше і симпатичніше і вже не викликає моментального бажання встановити через нього Chrome. Internet Explorer підтримує синхронізацію на різних пристроях не тільки історії відвіданих сторінок, але і вкладок.

З’явилася можливість включити режим комфортного читання для сайтів або відправити їх в список для прочитання пізніше.Також браузер навчився виокремлювати з тексту сторінок телефонні номери, що дозволяє безпосередньо здійснювати виклики з веб-сторінок за допомогою того ж Skype.

У Microsoft не полінувалися переробити стандартні програми в Windows 8.1 і навіть додали кілька нових. Наприклад, поштовий клієнт отримав повністю новий дизайн, оптимізований для використання не тільки сенсорного управління, а й введення з клавіатури і миші. Листи можна перетягувати з місця на місце мишею або пальцем. Нові листи тепер відкриваються не на весь екран, а на висувається справа віконці, що також дуже зручно.

Skype відтепер більш глибоко впроваджений в Windows, хоча і залишається окремим додатком. Тепер вхідні дзвінки можна приймати безпосередньо з екрану блокування, здійснювати виклики можна, просто клікнувши по будь-якого номеру телефону в пошті або браузері.

Вбудоване фотопріложеніе навчилося редагувати знімки. Фотографії з камери ноутбука або планшета можуть безпосередньо завантажуватися в SkyDrive, щоб зберігатися в хмарі.

В меню «Поділитися» з’явилася підтримка «Вконтакте». Дуже добре доопрацьовано додаток «Люди» – воно дозволяє синхронізувати контакти знайомих з соціальних мереж разом з поштою і іншими даними. Кожен окремий контакт можна винести в якості плитки, на якій будуть відображатися всі пости в соцмережах цієї людини – прекрасний спосіб стежити за чиїмось життям.

Змінився і магазин додатків Windows, навчившись оновлювати програми у фоновому режимі. Новий дизайн магазина дозволяє простіше шукати інформацію. Інша справа, що вибір дійсно якісних програм, якими хотілося б користуватися постійно, як і раніше не великий.

Windows на роботі
Тепер до одного аккаунту Microsoft можна прив’язати не п’ять Windows-пристроїв, як раніше, а 81 (в компанії говорять, що це число було вибрано, так як воно співзвучне версії системи 8.1). Таким чином, користувачі зможуть прив’язувати до свого аккаунту дуже багато планшетів, ноутбуків і десктопів. Особливо це стане в нагоді організаціям, наприклад, для того, щоб завести кожному співробітнику обліковий запис на кожному комп’ютері, що дозволить їм повноцінно працювати з будь-якою з доступних машин.

Також організації зрадіють появі в Windows вбудованого VPN-клієнта для установки безпечного з’єднання. Раніше користувачам доводилося завантажувати сторонні програми, в той час як, наприклад, в OS X і навіть в iOS вже був вбудований VPN-клієнт. Причому VPN-клієнт Windows вміє активізуватися автоматично, як тільки він зрозуміє, що для доступу на сайт знадобиться VPN-доступ.

З’явилася можливість заблокувати користувачам доступ до всіх програм на комп’ютері, крім обраних. Це дозволить зробити так, щоб працівники використовували тільки необхідні для виконання своїх обов’язків додатки.

підсумки
Тестуючи Windows 8.1 розумієш, що по-хорошому більшість представлених у новій версії функцій повинні б були бути присутніми ще в оригінальній «вісімці». Гібридна операційна система для планшетів і комп’ютерів явно стала краще і зручніше, однак відчуття «неідеальної» як і раніше залишається. Microsoft визнала свої помилки (найбільш яскравий показник цього – повернення кнопки «Пуск»). Проте, помітно, що компанія ще тільки на початку шляху з доведення своєї екосистеми до досконалості. Плиткові додатки як і раніше не надають настільки ж широких можливостей, як їх десктопні побратими.

Навряд чи взагалі будь-яку версію Windows можна буде вважати закінченою, поки Microsoft не знайде спосіб повністю об’єднати плитки і десктоп в єдиний інтерфейс. Поки що вікна, відкриті в режимі робочого столу, як і раніше не можна переносити в режим плиток, так що прірва між двома режимами роботи не зникла.

Тим, хто вже користується Windows 8, до версії 8.1 варто оновитися, не роздумуючи – це, по-перше, безкоштовно, а, по-друге, полегшить за багатьма пунктами роботу з ОС. Тим же, хто поки що сидить на старіших версіях, не бажаючи змін, можливо, варто ще почекати, поки нова система не стане ще більш досконалий і не обзаведеться великим числом додатків.

Отже, давайте підведемо підсумки

Плюси Windows 8.1:

Ширші можливості персоналізації Покращений пошук Відмінний режим поділу екрана Повна хмарна синхронізація.Вбудований VPN-клієнт Збільшений ліміт прив’язки пристроїв Трохи більше симпатичний інтерфейс Оптимізація роботи вбудованих додатків

мінуси

Брак якісних, хітових додатків для «плиткового» інтерфейсу плитковий інтерфейс як і раніше зручніше управляти натисканнями на тачскрін, а не клавіатурою і мишкою Традиційний десктопний інтерфейс і «плитки» залишаються двома різними світами, інтегрувати їх поки не вийшло.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.