США внесли російського виробника суперкомп’ютерів в чорний список

Бюро промисловості та безпеки США внесло компанію «Т-Платформи», російського розробника суперкомп’ютерів, в список тих, хто «діє всупереч інтересам національної безпеки і зовнішньої політики США». Відомство пояснило, що «Т-Платформи» експортує товари подвійного призначення – тобто такі, які можуть використовуватися як в комерційних, так і у військових цілях (наприклад, для проведення ядерних досліджень).

Розробник виявився в так званому Entity List через півроку після того, як він оголосив про поставку «першого російського суперкомп’ютера в США». Згідно з американським законодавством, компаніям з США заборонено постачати деяку продукцію і обмінюватися технологіями з фірмами з цього списку.

Попадання «Т-Платформ» в Entity List не означає, що тепер їх суперкомп’ютери заборонені в країні. В першу чергу російський розробник зіткнеться з обмеженнями на експорт, і йому буде набагато складніше вести бізнес з американськими компаніями, тому що він застосовує в своїх системах чіпи від Intel і AMD.

У Entity List входять організації з Афганістану, Китаю, Ірану, а також з дружніх до США країн, таких як Канади та Ізраїлю.Як пише Ars Technica, в списку значаться університети, наукові центри, виробники комп’ютерів та іншої електроніки.

«Т-Платформи» була заснована в 2002 році. Штаб-квартира компанії розташована в Москві. Також у неї є офіси в Німеччині, Гонконзі і на Тайвані. Кілька комплексів розробника увійшли в список найпотужніших суперкомп’ютерів TOP500. Найуспішніший його проект – «Ломоносов» при МДУ – є найпотужнішою обчислювальною системою в Східній Європі. Рішення «Т-Платформ» застосовуються в різних областях: біотехнологіях, ядерній фізиці, хімії, математики та багатьох інших.

За оцінкою аналітиків, попит на суперкомп’ютери зростає величезними темпами. Згідно з даними IDC, в минулому році обсяги продажів високопродуктивних «машин» вартістю від 500 тисяч доларів в минулому році підскочили на 29% – до 5,6 мільярда доларів.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.