Найбільшу DDoS-атаку міг організувати хакер з Голландії

В Іспанії заарештували підозрюваного в організації «найбільшої в історії кібератаки». Громадянин Нідерландів Свен Олаф Кампхёйс утримується під вартою в столиці Каталонії і очікує рішення про екстрадицію на батьківщину.

Про найбільшої DDoS-атаці в історії Інтернету світові ЗМІ повідомили місяць тому. Писали, що її потужність в пікові моменти сягала безпрецедентних 300 гігабіт на секунду. Жертвами, за їх власним визнанням, стали дві компанії – британська некомерційна організація Spamhaus, яка складає списки серверів, з яких розсилається спам, і Cloudflare (вона спеціалізується на захисті від DDoS-атак).

Відповідальність за атаку обидві організації поклали на хостинг-провайдера Cyberbunker, який в березні потрапив в чорний список Spamhaus. Від імені Cyberbunker виступав Свен Олаф Кампхёйс – він із задоволенням роздавав інтерв’ю, в яких спростовував пряме відношення провайдера до атак і в різкій формі критикував Spamhaus.

«Ми не маємо прямого відношення до атаки, – уточнив підозрюваний. – Відповідальність лежить на групі інтернет-провайдерів, вона називається stophaus.com. До її складу входить безліч провайдерів, у яких в минулому були розбіжності з Spamhaus. Spamhaus тільки вдає, що бореться зі спамом. На ділі вони займаються цензурою і користуються своїм становищем, щоб блокувати будь-які неугодні ресурси ».

Cyberbunker відразу ж привернув увагу ЗМІ і не випадково. У компанії говорить назва: провайдер, дійсно, здійснює всі операції з бункера НАТО часів холодної війни. У свій час Cyberbunker рекламувався як «куленепробивний провайдер».

На сайті компанії говориться, що він надає хостинг будь-яким клієнтам, крім тих, які мають відношення до дитячої порнографії і тероризму. Дійсно, в різний час компанія ХОСТІЛА торрент-трекер The Pirate Bay, а також напівміфічного групу кіберзлочинців Russian Business Network.

У своїх інтерв’ю Кампхёйс також постійно наголошував, що в Spamhaus з особливою упередженістю ставляться до росіян.У бесіді з ресурсом heavy.com прес-секретар Cyberbynker заявив наступне: «Інтернет перейшов на новий щабель розвитку, а глава Spamhaus Стів Лінфорд наполегливо продовжує називати всіх навколо спамерами, а якщо люди не приймають його слова всерйоз, то він оголошує їх злочинцями, ну а якщо і тут його заяви ігнорують, то він каже, що порушники – російські.Це, мабуть, ще страшніше, ніж бути злочинцем ».

Хоча цілий ряд авторитетних ЗМІ повідомив, що атака проти Spamhaus була настільки потужною, що привела до уповільнення роботи інтернету, багато експертів поставили це твердження під сумнів – це підтверджує і статистика інтернет трафіку. Проте, сам факт DDoS-атаки на сервери Spamhaus підтвердився. На підставі цього і був заарештований Кампхёйс.Кадри обшуку в квартирі голландця, які розповсюдила іспанська поліція, схожі на сцену з фільму про хакерів, відзначає ресурс The Verge.

Весь простір в будинку займали комп’ютери і коробки з різною технікою – антенами, роутерами, телефонами, раціями.Пізніше МВС Іспанії повідомило, що підозрюваний мав в своєму розпорядженні спеціальний фургон з антенами для сканування частот – такий собі пересувний командний центр, з якого голландець міг в будь-який момент отримати доступ до будь-якій Мережі, а агентство Associated Press і зовсім написало, що в Іспанії Кампхёйс теж підшукав собі бункер на півночі країни.

У той час як достовірна інформація про діяльність передбачуваного хакера, по суті, відсутня, його фігура обростає все більшою кількістю неймовірних чуток і легенд. Можливо, саме цього він і домагався – Кампхёйсу вдалося стати зіркою світових ЗМІ фактично без інформаційного приводу.

Тим часом, користувачі профільного форуму nag.ru провели власне розслідування і прийшли до висновку, що сліди атаки на Spamhaus ведуть зовсім не в бункери в Іспанії чи Голландії, а на східну Україну. Втім, це неофіційні дані.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.