Рейтинг свободи в Інтернеті очолили Естонія, США і Німеччина

Згідно з поширеним в понеділок доповіді некомерційної організації Freedom House Свобода в Мережі 2012, лідируючі позиції в рейтингу країн по рівню свободи в Інтернеті зайняли Естонія, США і Німеччина.

Автори доповіді стверджують, лідер списку – Естонія – нині знаходиться серед найтехнологічніше розвинених країн світу. Населенню там доступні різні електронні сервіси, зокрема, електронний уряд, повідомляє ІТАР-ТАРС. За останні 20 років нестримно зросло число користувачів. На думку авторів доповіді, свобода слова в Мережі не порушується, проте в Естонії ухвалені строгі закони по захисту приватної інформації.

У тих, що займають другий рядок рейтингу США доступ у Всесвітню мережу на практиці надається і контролюється невеликою групою кабельних, телевізійних і телефонних компаній, які володіють і управляють мережевою інфраструктурою. Хоча Сполучені Штати залишаються одними з лідерів з кількості підключень, швидкість Інтернету і тарифи там іноді гірше, ніж в інших країнах. Свобода інформації в США не порушується, відсутні які-небудь фільтри. В той же час, законом строго заборонена дитяча порнографія, є правила відносно публікації личногой інформації, захищаються авторські права.

Замикає трійку лідерів Германію. Там телекомунікаційні технології також знаходяться на високому рівні, розвинений мобільний доступ в Інтернет. При цьому, як відзначається в доповіді, останніми роками держава стурбувалася блокуванням шкідливого контенту, посилився контроль з боку поліції і спецслужб.

До першої десятки також увійшли Австралія, Угорщина, Італія, Філіппіни, Великобританія, Аргентина і ЮАР. Росія займає 30-е місце. На думку Freedom House, Інтернет і проникнення мобільного зв’язку в РФ продовжили розширюватися в 2011 і в 2012 роках, у тому числі, за підтримки уряду. При цьому відзначається, що практика чинення тиску на провайдерів і авторів матеріалів по телефону стає усе більш поширеною. За версією правозахисників, Росію обігнали такі країни, як Кенія(13-е місце), Нігерія(15-е місце) і Уганда(17-е місце). Україна знаходиться на 12-м місці, Білорусія – на 37-му.

За оцінкою авторів доповіді, гірше за усю справу йдуть в Узбекистані, Сирії, Китаї, на Кубі і в Ірані, ці країни замикають список. Так, в Ірані доступ до Інтернету, мають, за різними даними, від 15 до 39 відсотків населення. У країні існує фільтраційна система, яка може ефективно заблокувати сайт за декілька годин усередині мережі Ірану, а Інтернет там знаходиться під контролем влади.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.