Проект Мінкультури: скачування з торрентів обійдеться в 5 тисяч штрафу

Відповідальність за незаконне скачування файлів на торрентах можуть покласти на простих користувачів Інтернету, а не тільки на адміністраторів сайтів і провайдерів. Відповідні поправки пропонується внести зміни до законодавства Міністерство культури.

«Мінкультури розширило проект, зокрема пропонуючи ввести в закон« Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації »визначення« користувача файлообмінної мережі ». Вони повинні будуть разом з власниками сайтів і хостинг-провайдерами нести відповідальність за поширення піратського контенту », – пише сьогодні газета« Комерсант ».

Згідно із запропонованою міністерством схемою, правовласник буде повинен направляти оператору зв’язку заяву із зазначенням IP-адреси користувача, який порушив авторські права, а оператор вже зобов’язаний вимагати, щоб користувач видалив інформацію або заблокував доступ до неї. Відмовилися виконати ці приписи громадяни будуть змушені заплатити 5 тисяч рублів, посадові особи – 50 тисяч рублів, юридичні особи – до 1 мільйона рублів. Крім того, незалежно від волі користувача файл буде видалений в протягом 12 годин.

При цьому, за задумом чиновників, легальність розміщеного контенту повинні будуть відслідковувати самі власники сайтів, які повинні будуть звірятися з державною інформаційною системою в області інтелектуальної власності.

Файлообмінні системи (торрент-трекери) – сервери, що забезпечують координацію клієнтів BitTorrent, мережевого протоколу для спільного обміну файлами через інтернет. Файли передаються частинами: кожен торрент-клієнт, отримуючи (викачувавши) ці частини, одночасно віддає (закачує) їх іншим клієнтам. Як пишуть, в свою чергу, «Известия», згідно з проектом закону, до реєстру будуть вноситися ім’я автора або іншого власника авторських прав, його контактні дані, відомості про об’єкт авторського права або суміжних прав.

Внесення інформації в систему буде для правовласників добровільним, а відсутні в реєстрі твори також будуть захищатися законом. «Для ведення реєстру може бути створена НКО. Хоча не виключено, що вести його буде і саме Мінкультури », – пояснив член робочої групи по законопроекту депутат Держдуми Роберт Шлегель.

Очікується, що 3 червня кінцева редакція поправок буде винесена на обговорення представників Мінекономіки, Міністерства освіти та науки і робочої групи. Після цього проект буде відданий на узгодження в Мін’юст і внесений в уряд, зазначила вона.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.