Microsoft показала нову консоль Xbox One

Microsoft, сім років по тому після виходу Xbox першого покоління, на презентації в Редмонді анонсувала нову ігрову консоль – Xbox One. Онлайн-трансляція заходу велася на сайті компанії. Приставка позиціонується як розважальний пристрій для вітальні типу «все в одному»: з її допомогою можна грати, спілкуватися в групових чатах по Skype, дивитися фільми, телеканали і сайти в Інтернеті.

Xbox One набагато могутніше за свою попередницю. У ній задіяна 8-ядерна «система на кристалі» від AMD з 5 мільярдами транзисторів (проти 500 мільйонів у Xbox 360), а обсяг оперативної пам’яті зріс в 15 разів: з 512 мегабайт до 8 гігабайт. У новій консолі передбачені інтерфейси USB 3.0 і HDMI, оптичний привід Blu-ray, підтримка бездротового зв’язку (802.11n) і протоколу Wi-Fi Direct. Ємність внутрішнього накопичувача – 500 гігабайт.

В архітектурі приставки, як заявляє Microsoft, застосовується відразу три операційних системи – Xbox OS, ядро Windows і третя програмна платформа, яка пов’язує між собою перші дві. Стартовий екран Home, який з’являється після запуску консолі, виглядає майже так само, як «плитковий» інтерфейс Windows 8. «Операційна» підпорядковується голосовим командам (за їх обробку відповідає повністю перероблений сенсор Kinect). Наприклад, щоб прикріпити браузер до краю екрану поруч з іншим додатком, як в «вісімці», потрібно сказати «snap Internet Explorer», щоб подивитися телешоу – «watch TV», а для того щоб повернутися на домашній екран – «Xbox, go home ».

Безконтактний контролер Kinect обзавівся HD-камерою (1080p), яка захоплює картинку зі швидкістю 60 кадрів в секунду.Кути огляди у нього на 60% ширше, ніж у першого покоління, що вийшов в 2010 році. Компанія запевняє, що новий сенсор настільки точний, що здатний відстежувати ледь помітні повороти зап’ястя і дізнаватися пульс під час фізичних навантажень перед телевізором. Kinect «бачить» не тільки людини, але і контролер. Тобто D-Pad можна задіяти для управління в іграх: наприклад, в якості меча або керма.

У конструкцію самого контролера було внесено близько 40 змін. З’явилася сумісність з протоколом Wi-Fi Direct, який встановлює з’єднання між кількома пристроями безпосередньо, без використання роутера або точки доступу. Радіус дії у цій технології становить близько 200 метрів.

Ігри для Xbox One роблять кілька великих студій. Activision готує нову частину 3D-шутера Call of Duty: Ghosts, а Electronic Arts готує відразу чотири спортивних симулятора: FIFA, Madden NFL, NBA Live і UFC. У них буде застосовуватися новий движок EA Sports Ignite, що забезпечує ще більш точну отрисовку сцен, анімацію персонажів і 3D-глядачів.

Трейлер Call of Duty: Ghosts

Студія Remedy (розробник Max Payne і Alan Wake) створює «стрілялку» Quantum Break, а власний підрозділ Microsoft Studios – гонки Forza Motorsport 5. Протягом року для консолі буде випущено понад 15 ексклюзивних ігор.

Важливо, що Xbox One НЕ буде сумісна зі старими іграми для Xbox 360 через відмінності архітектур (x86 і PowerPC).Постійне підключення до Інтернету для роботи консолі не буде потрібно.

Microsoft пообіцяла розповісти про Xbox One докладніше на двох інших заходах, які пройдуть в червні – виставці E3 і конференції BUILD. Ціна на новинку поки озвучена була. У продаж приставка надійде «до кінця року» (очікується, що це відбудеться восени).

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.