Інструменти місяці. Огляд кращих iOS-додатків жовтня

Після виходу в кінці вересня iOS 7 App Store щодня поповнюється додатками, адаптованими для нової операційки. «Сімка» надихнула розробників створювати нові цікаві програми та оновлювати старі. Кращі iOS-додатки жовтня – в щомісячному огляді «інструментів місяці» від Вестей.Хайтек.

Tweetbot 3 – настільки оновлений, що доведеться купити заново
Tweetbot вважається однією з кращих, хоча і досить дорогих альтернатив офіційному клієнтові Twitter. Не так давно розробники випустили Tweetbot 3, повністю виконаний в стилі iOS 7. Користувачам пропонується заново купити його за 99 рублів. Проте, компанія клятвено пообіцяла продовжити випускати оновлення і для попередньої версії.

Перше, на що звертаєш увагу, відкривши додаток, – це простий, зрозумілий дизайн, виконаний в стилі iOS 7. Зовні додаток кардинально відрізняється від попередника, але, безумовно, в кращу сторону. При першому відкритті вам запропонують кілька слайдів, які розповідають, як користуватися програмою, але в цілому все зрозуміло і так, з першого погляду.

Дизайн чудовий, з цим сперечатися не вийде. Видно, що розробники довго і рішуче «вилизували» його, перебирали варіанти і взагалі вклали в цю оманливу простоту багато праці. При цьому загальна логіка Tweetbot залишилася колишньою, перейшовши на третю версію з другої, ви відразу відчуєте себе «як вдома».

Особливо радує м’яка, що не відволікаюча увагу анімація, яку реалізували творці. Наприклад, після натискання кнопки додавання твіти, віконце додатки трохи відсувається на задній план. При натисканні на твіт, він немов би наливається сірим кольором і м’яко вислизають красиво промальовані іконки, що дозволяють зробити ретвіт, відповісти і так далі. Обрані дуже підходящі, добре читаються шрифти. Елементи інтерфейсу часто плавно вислизають з-за краю екрану, але при цьому не відволікають на себе увагу. Загалом, складається враження, що програма буквально «живе» під пальцями.

Окрім краси інтерфейсу, у програми є і інші важливі переваги перед офіційним клієнтом. Наприклад, в стрічці Tweetbot відсутня реклама. Twitter не так давно почав відображати зображення за замовчуванням розгорнутими, причому досить великими, що змушує більше перегортати стрічку (в цій замітці ми детально розбираємо, навіщо соцмережі це знадобилося). У Tweetbot також виводяться ескізи картинок, однак у вигляді невеликих іконок праворуч від твіти, що набагато зручніше і анітрохи не засмічує стрічку. Більш того, превью можна побачити навіть для знімків з Instagram, в той час, як сам Twitter ігнорує фотографії з конкуруючої соцмережі, дозволяючи лише публікувати посилання.

Є також спеціальний режим, що дозволяє переглянути фотографії з стрічки, причому в цьому режимі знімки відображаються в великому масштабі (навіть знімки з Instagram). Вбудований в Twitter месенджер виглядає зовсім як iMessage, є функція пошуку твітів, опублікованих поблизу (не сама корисна, але все ж цікава). В налаштуваннях можна вказати, в якому браузері відкривати посилання – в Safari або в Chrome. При цьому власний вбудований браузер в додатку працює дуже швидко, відкриваючи посилання куди оперативніше, ніж браузер в офіційному клієнті.

Tweetbot 3 підтримує синхронізацію з iCloud, дозволяє на час виключати зі стрічки надто активних користувачів, які її засмічують. Також можна детально переглянути, коли був відправлений твіт (офіційний клієнт виводить приблизні дані, скільки годин тому було відправлено повідомлення). Також є вбудована функція перекладів твітів з іноземних мов.

З недоліків можна відзначити хіба що відсутність перекладу на російську мову і дорожнечу. Проте, всім активним «твіттерянам» подумати про покупку програми, безумовно, варто. Це кращий клієнт для Twitter з тих, що зараз пропонує App Store.

Додаток можна завантажити для iPhone за 99 рублів. Версії для iPad поки що немає.

Seene – Instagram, тепер і в 3D
Для тих, хто завжди мріяв про простому способі створення «об’ємних» фотографій, нарешті настало свято. Безкоштовний додаток Seene, що працює за схемою Instagram, дозволяє дуже швидко створити 3D-знімок і поділитися ним з друзями.

Паралакс-ефект після виходу iOS 7 в тренді, і Seene показує, на що саме він здатний. Сама технологія створення псевдо-3D не нова, проте розробникам вдалося зробити її простий і потенційно «вірусної». Зареєструвавшись, користувач потрапляє прямо в стрічку, в якій редактори відібрали найвидатніші тривимірні картинки. Програма зчитує дані з гіроскопа – в результаті, коли користувач прокручує телефон, об’єкт на зображенні видно з різних сторін. Здається, ніби зняті предмети по-справжньому виступають за межі екрану – приголомшливе враження.

Однак, коли намагаєшся самостійно викласти щось подібне, розумієш, що створити 3D-зображення без дефектів не так просто, як здається на перший погляд. При першій спробі 3D-зйомки додаток програє цілий навчальний ролик, який рассказивет, як правильно знімати. По-перше, знімати вийде тільки контрастні об’єкти, на які додаток може «навісити» досить «зелених точок». В ідеалі цей контрастний об’єкт повинен знаходитися на однотонному тлі.

По-друге, для отримання якісного знімка потрібно тримати телефон двома руками і водити його навколо об’єкта повільно.При цьому ідеального результату досягти досить складно – окремі шматочки майже завжди змащуються. В умовах штучного освітлення, найчастіше, виявляється, що для роботи програми «недостатньо точок», так що дуже бажаний яскравий світ. Проте, якщо докласти зусиль, результат себе цілком виправдовує.

Отримані зображенням можна поділитися всередині програми, а також запостити його в Facebook і Twitter. Завантажити додаток все ж варто хоча б для того, щоб покрутити в руках вже створені фотографії. Це дійсно цікавий досвід. Поки що більшість користувачів роблять «3D заради 3D», однак, з огляду на зростаючу популярність сервісу, багато людей незабаром почнуть створювати щось більш креативне, в цьому можна не сумніватися.

Відразу після випуску додатка Seene не працював на iPhone 5S, видаючи повідомлення про те, що «ваш процесор не двоядерний». Однак, до теперішнього часу цю помилку вже виправили. Куди менше пощастило користувачам iPhone 4 – вони можуть переглядати чужі фотографії, але не можуть знімати самі. Версії для iPad також поки що немає. Володарі iPhone 4S і новіших можуть безкоштовно завантажити програму в App Store і приступити до створення 3D-знімків.

Argus: фітнес-щоденник для iPhone 5S
В App Store з’явився Argus – одне з перших додатків, яке задіює «співпроцесор» руху M7 в новому смартфоні iPhone 5S.Нову програму можна зарахувати до фітнес-щоденнику типу «все в одному»: вона вважає пройдені кроки, з’їдені калорії (з можливістю зробити фотографію страви), кількість випитих чашок кави, чаю і води, а також годин, відведених на сон.

Причому найбільшу користь від Argus, кажуть розробники з компанії Azumio, витягнуть власники новітньої моделі 5S.Завдяки анлізірующему інформацію з датчиків пристрою чіпу M7 додаток здатне вести підрахунок навіть якщо смартфон знаходиться в «сплячому режимі». Коли гаджет знову стає активним, M7 відправить всю накопичену інформацію Argus, що позитивно позначиться на витраті акумулятора. На «айфонах» попередніх поколінь Argus вважає кроки по-старому, за допомогою GPS-датчика, тому їх батарея буде «сідати» швидше, ніж у iPhone 5S.

Зрозуміло, щоб крокомір був гранично точним, «яблучний» телефон доведеться постійно носити з собою, а це 112 грамів ваги. Задоволеного багато, якщо порівнювати з компактними гаджетами начебто Fitbit One (8 м), Pulse або Jawbone Up.

Відразу після запуску Argus попросить доступ до функції «Моторика» (зліва). По центру – перелік активностей. Через пошук сюди можна додати, наприклад, плавання (swimming) або греблю на байдарці (kayaking). Часто інформацію, пов’язану з видом діяльності, доведеться додавати вручну. Як видно праворуч, у випадку з плаванням цей час початку заняття, тривалість і дистанція. Інтерфейс Argus гарний, але спочатку малозрозумілий, так що до нього доведеться звикати

Активність показана у вигляді сот, де кожна клітинка пов’язана з якоюсь дією. Ви можете записати, наприклад, власна вага, пульс, випиту чашку води, час, коли пішли спати тощо. Автоматично програма вважає тільки кроки і базальний рівень метаболізму (тобто скільки калорій необхідно вашому організму, щоб підтримувати його життєдіяльність). В цілому, Argus розроблений для того, щоб користувачі могли вважати все відразу, не розмінюючись на вузькоспеціалізовані програми.

В App Store додаток поширюється за 66 рублів. На російську мову воно, на жаль, не перекладено.

FindIt: універсальний пошуковик по Gmail, Dropbox і Google Drive
Додаток FindIt спрощує пошук листів, фотографій та інших документів, розкиданих по різними сервісів. Програма вміє шукати відразу в декількох джерелах – поштою Gmail, а також в «хмарних» сховищах Google Drive ( «Диск») і Dropbox.Незабаром розробники хочуть інтегрувати FindIt з Microsoft Exchange, Yahoo Mail, Hotmail, Evernote, Salesforce, Box і іншими службами.

Після запуску утиліта попросить спочатку завести аккаунт FindIt, а після налаштувати синхронізацію з підтримуваними сервісами. Коло пошуку звужується за кількома критеріями: ключовим словом, відправнику, часу (все, за тиждень, 30 днів) або типу файлу (презентація, таблиця, картинка, документ, лист і т.п.).

FindIt – відмінний помічник на випадок, коли вам знадобилося відшукати важливий лист, купон або електронний квиток серед купи файлів, і ви приблизно уявляєте, що ви хочете знайти. Клікнувши на знайдений документ, можна переглянути його вміст. Інтерфейс FindIt відмінний, причепитися складно, хіба що він поки не переведений на російську мову.

Найближчий гідний конкурент FindIt – CloudMagic. На додаток до тих же сервісів, він також веде пошук в Evernote, Box, SkyDrive, Microsoft Exchange, Office 365, «Календарі» і «Контактах» Google, а також в пошті iCloud. Є клієнти для iOS, Android, Kindle Fire, Windows Phone і Windows 8, веб-інтерфейс і розширення для браузерів. Недолік тільки в тому, що попередній перегляд обмежений 50 файлами, а апгрейд до Pro-версії, де цей ліміт знятий, коштує досить дорого – 5 доларів на місяць.

Vert – конвертує в мінімалізм
Один з кращих конвертерів, виконаних повністю в стилі iOS 7. Дизайн програми максимально спрощений, можливо, навіть надмірно. Перед нами просто білий список. За тапам на пункти відкривається біле підміню, в якому можна зробити розрахунки. Перед нами з’явиться червона смужка (єдине яскраве пляма в додатку), в межах якої користувачеві доведеться суміщати дві однакові стрічки з величинами, щоб отримати результат. Зручно і швидко.

Щоб не ритися кожен раз в списку, можна натиснути на значок зірочки і додати потрібні пункти в «Вибране». Таким чином, вони завжди будуть відображатися нагорі списку, причому відзначати зірочками можна як категорії конвертації, так і окремі пункти. Якщо вам набрид стандартний безликий білий інтерфейс, свайп вліво переведе вас в меню, в якому можна поміняти колір списку і приховати азіатські міри довжини.

Особливо радують можливості для конвертації. Крім стандартного перекладу кутів, площі, прискорення, енергії, сили, довжини, швидкості, температури, часу, звуку, радіації та іншого, в програмі є можливість конвертації повсякденних побутових величин. Наприклад, заходи обсягу при готуванні (заходи чайної ложки в різних країнах, заходи чашок і так далі), міри ваги при готуванні, різні заходи бензину. Особливо сподобався цілий розділ списку для порівняння розмірів одягу – окремо для ліфчиків, головних уборів, взуття, краваток і футболок. А в самий кінець списку затесався конвертер величин для любителів екстремальних підйомів в гори. У додатку можна відшукати 30 категорій, в яких містяться 700 величин.

Дуже порадувала можливість перегляду історії конвертації і підтримка автоматичних апдейтів величин у фоновому режимі.У підсумку перед нами вельми своєрідний додаток, яке, тим не менш, практично позбавлене недоліків. Розробники пішли по шляху максимального спрощення і створили дієвий, насичений і красивий інструмент, який краще, ніж всі інші оглядається додатки, поєднується з iOS 7.

Програму можна придбати в App Store за 33 рубля. Також рекомендуємо почитати детальний огляд найкращих конвертерів для iOS 7.

Pixlr Express PLUS – «зашибісь» в один тап
Один з кращих фоторедакторів в App Store. Гарний, функціональний, безкоштовний і без реклами. Хоча дизайн і функції програми не оновлювалися вже досить давно, ми все ж вирішили включити його в цей огляд. Справа в тому, що Pixlr Express PLUS – один з перших графічних редакторів, здатних задіяти 64-бітові можливості нового процесора A7 в iPhone 5s і нових iPad. Додаток було розроблено досить відомої компаній Autodesk, авторами AutoCAD, Pixlr-o-matic та інших відомих програм.

Програма працює за принципом «зробити моментально і зашибісь». Якщо такі програми, як, наприклад, Snapseed або Photoshop Touch доведеться деякий час освоювати, то Pixlr Express Plus абсолютно зрозумілий і максимально спрощений.Інтерфейс програми виконаний в стилі iOS 7, однак ідеальним його не назвеш. Значки здаються дрібнуватими, не кажучи вже про підписи під ними. Вигляду програми в цілому не вистачає плавності, а від списків, що розкриваються іконок трохи рябить в очах. Проте, в цілому додаток виглядає непогано.

Однак саме краща частина таїться все-таки в списку можливостей програми. Програма дозволяє одним кліком зробити все ті дрібниці, які потрібні непрофесійним любителям швидких знімків. Можна моментально відретушувати шкіру, відбілити зуби, прибрати червоні очі, збалансувати освітлення і обрізати фотографію. Більш того, в додатку можна знайти прямо таки непристойно велика кількість вельми і вельми непоганих додаткових ефектів, що дозволяють прикрасити знімки. Тут і фільтри а ля Instagram, і різні салюти, вогні, рамочки та інше.

За замовчуванням користувач завантажує додаток з неподгруженними додатковими ефектами. Потім потрібні з них він закачує (безкоштовно). Таким чином, додаток початково займає мало місця на пристрої і швидко скачується. Всі фотографії можна швидко переробити в будь-який розмір, відправити поштою, в Facebook або Twitter. Інтеграції з Instagram, на жаль, немає.

Додаток можна безкоштовно завантажити в App Store

Around ME – тепер красивіше і російською
Популярне геолокаційні додаток оновилося цього місяця під iOS 7, причому це оновлення пішло сервісу напользу. Якщо раніше програма виглядала вельми невибагливо, то тепер розробники нарешті перейнялися зовнішністю, і не дарма.

Шукати інформацію про навколишній вас світі стало набагато приємніше і зручніше. Тепер інформація про заклади, пам’ятки та інших потенційно цікавих локаціях поблизу виводиться у вигляді плавно прокручіваюшего списку. Більш того, з’явилася дуже крута можливість перегляду карти. Тепер після натискання спеціальної кнопки додаток як би відкриває в собі додаткову багатозадачність і роздвоюється на два екрани – на одному можна знайти інформацію про точку, а на іншому – карту.

Втім, є у новинки і недоліки. Наприклад, в додатку є вкладка «театри» і вкладка «кінотеатри». Причому у вкладці «театри» чомусь разом з театрами відображаються всі кінотеатри, що незручно – все-таки це досить різні форми дозвілля. Більш того, база даних локацій додатки (по крайней мере, в Москві) як і раніше дуже мізерна.

Якщо кінотеатри додаток знає непогано, то про існування як мінімум половини аптек і супермаркетів програма по-преж не здогадується. Зате в AroundMe нарешті з’явився російську мову. Оновлене додаток можна безкоштовно завантажити в App Store

Hop – перетвори пошту в месенджер
Для тих, хто хоче згадати радянське минуле і постояти в чергах за чимось вартим, варто завантажити додаток Hop. У програми дуже цікавий концепт – вона дозволяє створити зі своєї поштової скриньки в Gmail, iCloud, Yahoo або AOL повноцінний чат, в якому можна одночасно спілкуватися з декількома співрозмовниками.

Ви зможете побачити, коли співрозмовник набирає вам сообщніе, додавати фотографії та відео безпосередньо з програми.В цілому, Hop практично нічим не відрізняється від iMessage, тільки дозволяє спілкуватися з користувачами різних поштових скриньок.

Поки що важко сказати, наскільки додаток буде життєздатним. Все-таки модель поштового листування сильно відрізняється від моделі чату. Проте, стати в чергу, щоб подивитися на додаток варто хоча б тому, що воно дуже незвично.

Завантажити програму можна безкоштовно в App Store.

Telegram
Новий месснtджер від Павла Дурова отримав в цьому місяці важливе оновлення. По-перше, програму злегка адаптували під iOS 7. Під «злегка» ми маємо на увазі зміну ікнокі на більш просту. В іншому дизайн програми поки що «шестерочного», що нагадує дизайн останньої версії клієнта «Вконатате», клавіатура теж залишилася колишньою.

Зате месснджер отримав підтримку секретних чатів, в яких не зберігаються логи. Також з’явилася можливість прикріплювати до повідомлень таймер самознищення. В налаштуваннях можна знайти пункт, що дозволяє вийти з усіх сесій на інших пристроях.

В цілому, враження від месенджера цілком позитивні. Працює він плавно, без найменших підвисань навіть на старих пристроях. Повідомлення дійсно проходять з найменшої затримкою. Є можливість ставити на фон діалогів різні красиві картинки, що радує око. У настроках можна поміняти розмір тексту. Реалізована можливість групових чатів. Додаток просте, функціональне і відчувається суб’єктивно затишним.

Розробники обіцяють, що додаток шифрує всі дані, що передаються, так що вони ніколи не потраплять в руки третіх осіб.Також вони заявляють, що програма завжди буде залишатися безкоштовною і в ній не з’явиться реклама.

Telegram можна безкоштовно завантажити в App Store.

Огляд підготував Святослав Леонтьєв за участю Олега Ілюхіна

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.