Підроблені фоловери в Twitter перетворилися на багатомільйонний бізнес

Ринок підроблених читачів в Twitter продовжує зростати загрозливими темпами. Італійські дослідники уважно вивчили пропозиції по накрутці фоловерів і опублікували доповідь про стан цього «сірого» бізнесу.

Незважаючи на те, що існує цілий ряд веб-сервісів, що дозволяють відрізнити справжніх читачів від ботів, все більше організацій і людей хочуть «накрутити» лічильник фоловерів за рахунок віртуальних «роботів». З огляду на високий попит пропозиція продовжує зростати загрозливими темпами.

Італійські дослідники Андре Стропа і Карло де Мішелі провели масштабне дослідження з вивчення тіньового ринку ботів в Twitter. Як повідомляють автори роботи, в даний час в інтернеті функціонує кілька десятків сервісів з продажу ботів-читачів. Купити собі роботів можна в популярних соцмережах, на форумах і в безлічі інших джерел. Підрахувавши пропозицію, італійці прийшли до висновку, що на даний момент в Twitter діють близько 20 мільйонів фальшивих акаунтів.

Зазвичай боти продаються відразу помногу – від декількох тисяч до мільйона аккаунтів. Середня ціна тисячі читачів становить 18 доларів. В цілому, обсяг ринку становить від 40 до 360 мільйонів доларів. Стропа і Мішелі з’ясували, що практично кожен підроблений власники продають відразу великій кількості покупців, це приносить більше прибутку, до того ж, акаунти які фолловять кілька інших акаунтів, виглядають більш достовірними, пише The New York Times.

«Новий софт для створення фальшивих акаунтів дозволяє домогтися дивного правдоподібності підробки. Деякі боти виглядають навіть краще, ніж реальні акккаунт », – зазначив Мішелі.

Найбільш просунуті боти постійно твіти та ретвіти, мають фотографію в профілі, і навіть посилання на нібито власні сайти.«Зараз в мережі продаються не тільки фоловери, але і ретвіти», – відзначають дослідники в доповіді. Вартість коливається від 9 доларів в місяць за п’ять щоденних ретвітів до 150 доларів на місяць за 125 щоденних ретвітів.

На думку дослідників, широке поширення ботів в Twitter пов’язано з тим, що соцмережа не вимагає подствержденія аккаунта по e-mail, а лише просить ввести на капчу (послідовність літер і цифр з картинки). Тим не менш, деякі сучасні програми вміють розпізнавати капчу, крім того, деякі творці фальшивих акаунтів просто наймають людей, які за мізерні суми згодні вручну вводити капчі для реєстрації ботів. Таким чином, за 5 днів можна створити до 100 000 фальшивих акаунтів.

«Бізнес прекрасний. Навіть дитина може обійти захист Twitter », – зізнався дослідникам один з продавців спамерських пошукових роботів.

Представник Twitter Джим Проссер заявив в інтерв’ю виданню, що відсутність підтвердження аккаунта по e-mail – це частина стратегії соцмережі. «Концепція Twitter сильно відрізняється від концепції тієї ж Facebook. У Twitter користувачі можуть мати кілька особистих акаунтів – це частина нашої філософії. Більш того, 40 відсотків користувачів Twitter нічого не пишуть, а тільки читають, ось чому часто так важко відрізнити реальні акаунти від ботів. Моя мама, наприклад, читає мене і мого брата, але вона не заповнила свій профіль і не написала жодного твіти ».

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.