Прийшли за Instagram. Огляд фотододатку Oggl від творців Hipstamatic

Легенда мобільного фотографії – компанія Hipstamatic – відкрила вільний доступ до свого нового додатку Oggl. До цього протягом двох тиждень доступ до програми мали лише власники запрошення. Ми завантажили програму і підготували детальний огляд.

В даний час всі користувачі iOS-пристроїв можуть безкоштовно завантажити додаток і почати його використовувати.Розробники хотіли зробити Oggl співтовариством для креативних людей, які суміщають в собі кращі риси Instagram і 500px.Поки що у нової програми немає Android-версії і невідомо, чи з’явиться вона взагалі. Версія для Windows Phone вийде в червні.

Головним конкурентом Oggl, зрозуміло, є Instagram. Нині належить Facebook додаток-соцмережа свого часу зуміла відбити у Hipstamatic величезна кількість фанатів ще тільки зароджувалася тоді, в 2010-му, мобільної фотографії. Мільйони вважали за краще безкоштовний Instagram з жорстко заданими «фільтрами» гнучкості системи віртуальних «об’єктивів» і «плівок» недешевої програми Hipstamatic. Oggl повинен допомогти компанії знову відвоювати позиції, тому у Hipstamatic явно була одна мета – зробити програму, яка повністю замінить Instagram, буде краще за нього.

Насамперед, коли ти відкриваєш додаток, ти помічаєш дизайн – він дійсно приголомшливий. Зовнішній вигляд Instagram теж досить непоганий, але, в порівнянні з новеньким з голочки Oggl, він виглядає старомодним і бляклим. Дизайнери не схалтурили – у додатку дуже гарний логотип, значки інтерфейсу хочеться чіпати і чіпати. Все зі смаком, хоча не сказати, щоб зовсім просто.

Якщо Instagram – це програма, яка ти відкриваєш, пару раз тикаєш пальцем і тобі повністю зрозуміло, як воно працює, то в Oggl доведеться витратити кілька хвилин на те, щоб розібратися у всіх функціях сервісу. Програма пропонує куди більше можливостей, ніж Instagram і тому вона трохи складніше. Та ще й прогресивний дизайн грає злий жарт: розробники постаралися максимально приховати додаткові елементи інтерфейсу, так що спочатку їх не дуже-то просто знайти.

Отже, відволікаючись від дизайну, давайте розглянемо, що ж таке Oggl і в чому його схожості та відмінності з Instagram.

фото

Як і Instagram, Oggl – це сервіс, що дозволяє швидко зробити фотографію, поділитися нею з друзями і обговорити результат. Додаток надає різні способи обробки знімків, більш просунуті і персоналізовані, ніж незмінні і вже впізнавані багатьма «в обличчя» фільтри Instagram.

Додаток, на відміну від Instagram, дозволяє налаштувати камеру ще до здійснення знімка – можна вибрати режим пейзажу, портрета, нічної зйомки, заходу. Є навіть спеціальний режим для фотографування їжі. Можна отримати і додаткові пре-фільтри, але вже за гроші.

У програмі реалізована можливість створювати власні фільтри і давати їм назви. Система досить гарна – можна по різному поєднувати один з одним п’ять ікон з різними «об’єктивами» і п’ять ікон з «плівками». Плівки відповідають за різні рамочки навколо знімка, а об’єктиви – за колірну гамму. В результаті виходить досить багато різноманітних комбінацій. Додаток дражнить різними додатковими лінзами і плівками, демонструючи приклади красивих знімків, зроблених з їх допомогою.Однак, за таке задоволення доведеться платити 99 рублів за тримісячну підписку, або 329 рублів за річну.

Зазначу, що, незважаючи на всю свою красу, додаток поки що не ідеально оптимізована і за час написання огляду воно вилітало на моєму iPhone 4S шість разів. Це дуже неприємно, особливо, коли ти тільки що закінчив редагувати фотографію, на яку витратив кілька хвилин свого життя, а твоя робота не збереглася.

Oggl – це, перш за все, все-таки соціальна мережа. Як і в Instagram, тут можна поставити собі аватарку (в круглої красивій рамочці), також необхідно вибрати собі ім’я користувача в звичній системі, з @, як в Twitter або Instagram. Завдяки їм, можна робити звичні реплаі, система хештегов також присутній. Також в програмі можна фолів інші акаунти, а у вас будуть фоловери. Загалом, все як завжди – нічого незвичного.

соціальність

Якщо соціальна складова в Instagram кілька «каструвати», обмежується можливістю писати коментарі та ставити лайки, то Oggl в цьому плані пішов далі – в ньому також є можливість писати прямі повідомлення і (алілуя, як же цього не вистачало в Instagram!) Робити репости вподобаних записів. Всі фотографії користувача розподіляються в три колекції – в першій знаходяться ті, які ви зробили самі, в другій – власні фото плюс репости, а в третій – знімки, додані в «вибране».

Також в додатку завжди є що подивитися, не обмежуючись стрічкою. Тут є список з кращими фотографіями з усього світу, список зі знімками Лос-Анжелеса, список з гарячими новинками і, нарешті, фотографії від розробників. В цілому, переглядати фид в додатку куди приємніше, ніж в Instagram. Фотографії все дуже хорошої якості, промотуються плавно. У самій стрічці – нічого зайвого, тільки знімки. Щоб побачити додаткову інформацію про фотографії, потрібно зробити по ній тап, після чого користувач побачити кількість «лайків» і збережень в обране, нік і аватарку фотографа, дату, місце і використані фільтри (тільки для тих знімків, де автор це дозволив). Подвійний тап по фотографії дозволяє швидко поставити лайк (це супроводжується дуже кумедним і приємною анімацією).

Фотографіями з програми можна робитися в Facebook, Twitter, Tumblr, Foursquare, Flickr і … Instagram. Таким чином, сервіс можна повноцінно використовувати як основний Instagram-клієнт.

В цілому, якщо підводити підсумок, можна поставити Hipstamatic тверду четвірку за роботу. Програма дуже красива і цілком функціональна, явно вибивається з величезної кількості безликих фотопріложеніе з нікому не потрібними фільтрами.Проте, інтерфейс міг би бути трохи простіше і зрозуміліше, так, до того ж, псує враження ситуація з багаторазовими «вильотами» з програми. Залишається сподіватися, що хоча б це розробники найближчим часом поправлять.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.