Битва титанів на тісному ринку розумних годин

Все тісніше стає на ринку розумних годин. На цьому тижні один з найбільших постачальників комплектуючих для мобільних пристроїв Qualcomm оголосив дату виходу в продаж своєї версії smart watch – вона називається Toq. На ринку США годинник з’являться вже другого грудня і коштувати будуть 350 доларів.

Це на 50 доларів дорожче, ніж головний конкурент – Samsung Galaxy Gear. Однак і позиціонує Qualcomm свій пристрій як штучний, ексклюзивний товар. Суть та ж: годинник, які з’єднуються зі смартфоном, можуть приймати і здійснювати дзвінки, транслюючи звук в гарнітуру або навушники.

Але в компанії спочатку заявили, що випустять обмежену партію не для того, щоб вторгнутися на ринок смарт-годин або заробити, а для демонстрації нових технологій.

Зокрема, надекономічного дисплея Mirasol. Дисплей, а точніше його енергопортебленіе, – головна проблема розумних годин. Через надмалих розмірів девайса великий акумулятор в ньому не розмістити. Тому Galaxy Gear працює від батареї добу.

А Toq, як обіцяють, протягне весь робочий тиждень, якщо особливо його не навантажувати. А при повному завантаженні – три доби.

Дисплей Mirasol – це, фактично, щось середнє між екраном читалки і смартфона: кольоровий, матовий і досить яскравий для роботи при сонячному світлі.

З мінусів – низька швидкість оновлення картинки і, головне, велика складність і дорожнеча виробництва. В силу цих особливостей в планшетах Mirasol не прижився, а ось в розумних годиннику – є всі шанси.

А ще Toq працює на власній операционке, яка дозволяє підключати його не тільки до пристроїв на Android, але і на iOS.Крім того, годинник підтримують інтерфейс Alljoyn – чергову спробу створення «інтернету речей». Це набір інструментів, який дозволяє розробникам пов’язувати в мережу різноманітні побутові пристрої. Тобто, в перспективі, такий годинник зможуть управляти всією домашньою електронікою.

Ще один новий гравець на ринку розумних годин вельми дивний. Це китайська компанія Goophone, про яку на Заході зробили висновки вже по одному її назві. Goo в перекладі з англійської – це слиз, жижа. Компанія відома своїми підробками під iPhone. Зовні це точні копії смартфонів Apple, але на Android.

Асортимент оновлюється дуже швидко – вже готові і 5C, і 5S. При цьому пристрої зроблені досить якісно, і на внутрішньому ринку користуються непоганим попитом, в першу чергу завдяки ціні – 100-200 доларів.

Так ось, Goophone зробили свою версію смарт-годин. На вигляд це досить непоказне пристрій з двома кнопками: включення і повернення. Інтерфейс спочатку збиває з пантелику: стартовий екран – це акуратно скопійована мозаїка Windows Phone з робочими іконками. Однак за ширмою ховається звичайнісінький Android, судячи з усього досить свіжої версії. І, до речі, працює непогано – судячи з демо-роликів, в маленький годинник примудрилися запхати повний функціонал Android-смартфона.

Більше про загадкові годиннику нічого невідомо. З чим з’єднуються, скільки працюють – таємниця. Однак в Goophone, судячи з усього, налаштовані дуже серйозно. Справа в тому, що це перший продукт, який компанія не підробила, а створила самостійно. І коштує він рівно стільки ж, скільки і Samsung Galaxy Gear – 300 доларів. Для Китаю – гроші величезні, тим більше за іграшку. Значить, орієнтований товар на зовнішній ринок. І, до речі, в мережі китайські смарт-годинник все частіше порівнюють з Galaxy Gear. І не на користь останнього.

На цьому ж тижні цей девайс Samsung піддався неприємним нападкам з боку корейської преси.

Газета BusinessKorea повідомила, що з початку продажів Samsung вдалося реалізувати всього близько 50 тисяч пристроїв.Нібито, виною всьому спірний дизайн, досить обмежена функціональність, фактично зводиться до функції гарнітури з екраном, і короткий час життя акумулятора.

Звістка почали передруковувати світові ЗМІ, однак Samsung пізніше виступив зі спростуванням. У компанії заявили, що за два місяці відправили замовникам понад 800 тисяч Galaxy Gear, а число, озвучене BusinessKorea, це дані, власне, по одній лише Кореї.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.