Carrot: ігровий планувальник для «ледачих чоловіків»

За рідкісними винятками типу Any.DO або Clear планувальники для смартфонів перевантажені функціями, несимпатичні інтерфейсами і просто нудні. Чи то справа Carrot – iOS-додаток не тільки красиве, але й абсолютно особливе, що перетворює процес планування і виконання завдань в захоплюючу гру. А ще там є котик.

«Морквина» – так перекладається назва – виглядає просто, красиво і стильно, чимось нагадуючи популярне і безкоштовне Any.DO, але інтерфейс – це не головне. Куди сильніше чіпляє живий діалог з програмою, адже вона володіє власним характером і не скупиться на жарти для користувача, якого іменує не інакше як «ледачим чоловічок».

Ігрова складова не притягнута за вуха, а цілком органічно вплетена в програму. Carrot стимулює виконувати записані в органайзер доручення якнайшвидше. Якщо користувач справляється, програма радіє і дає йому додаткові очки, що дозволяють перейти на наступний рівень, на якому відкриються нові функції і додатковий контент. Якщо людина затягує з термінами, програма розбудовується і злиться.

Як тільки ви запускаєте програму, вона починає з вами розмовляти – лаятися, якщо ви тикаєте додаток в його віртуальний очей-сенсор, радіти, що ви справляєтеся з завданнями, жартувати над вами. Інтерфейс програми не перекладений російською, так що тим, хто не розуміє англійської, гумор буде незрозумілий.

Для мене найголовніший мінус в Carrot – це роздратування від намальованого сенсора. Він сприймається як елемент інтерфейсу, пальці самі так і норовлять на нього натиснути, і кожен раз програма лається на це. Зрозуміло, що це жарт авторів, але все ж перебір. Крім того, до мінусів можна віднести практично повна відсутність важливих функцій спочатку – завдання не можна переміщати, редагувати і взагалі нічого не можна робити.

Лише поступово (уявіть, що ви «прокачує» персонажа в комп’ютерній грі) додаток перетворюється в повноцінний мультифункціональний планувальник, причому інтерфейс при цьому залишається таким же простим, анітрохи не засмічується. Всі можливості відкриваються виключно у вигляді нагород. Як і в багатьох іграх, в програмі можливо домагатися свого нечесними способами. Ніщо не заважає вводити і відразу видаляти випадкові слова, отримуючи за це окуляри. Але це нудно, навряд чи багато хто буде займатися цим.

Інтерфейс у додатки надпростий. Свайп вгору дозволяє вписати трохи тексту (додавати фотографії, дати та інше не можна – тільки текст і нічого зайвого). Щоб прибрати замітку, досить зробити свайп вліво, свайп вправо відкриває меню, в якому можна побачити настрій програми, знайти міні-магазин, де можна докупити різні теми оформлення, отримати доступ до налаштувань і – куди ж без нього – до котику.

Інтерфейс програми залежить від його настрою. Якщо ви добре справляєтеся зі своїми нотатками (і не тикаєте програму в намальований очей), вона в гарному настрої і тема оформлення світла. Якщо ж ви не справляєтеся зі своїми справами або не можете утриматися від серії стусанів в око, то програма чорніє.

Поступово, у міру просування по рівнях, для користувача відкривається все більше і більше поліпшень. Приміром, на сьомому рівні, якщо вписати в рядок заміток «CARROT I’m bored» (Carrot, мені нудно), він порадить, чим зайнятися – вступити в таємне товариство, стрибнути з парашутом і так далі.

Згодом в додатку можна відкрити щось на кшталт тамагочі – котика, якого можна годувати, докуповувати йому різні костюми, чесати і так далі. Це дуже весело. Імєєно з котом пов’язано багато поліпшення. Наприклад, годувати його можна тільки з 12 рівня, а поміняти йому кличку – з 36 рівня.

Додаток було розроблено Брайаном Мюллером. Він зазначає, що просто хотів створити «органайзер, який не був би занадто складним і був би кумедним». Додаток можна завантажити в App Store за 33 рубля. Це промо-ціна на перший час після запуску і незабаром виросте вдвічі.

Підводячи підсумок, скажу, що це, мабуть, краще заметочное додаток з усіх, що я бачив. Дотепності авторів, які писали тексти, можна тільки позаздрити. Все дуже смішно, та й сама по собі програма дуже зручна (правда, доведеться відкрити базові функції). Чим далі ви прокачувати, тим зручніше і зручніше вона стає. У гру постійно хочеться повертатися. Багато в чому цьому сприяє кіт-тамагочі – адже його потрібно годувати.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.