Повільна смерть SMS обійдеться операторам в $54 мільярда

Оператори стільникового зв’язку по всьому світу втратять тільки в поточному році 23 мільярди доларів із-за падіння популярності SMS. Причиною стало поширення смартфонів з програмами, що дозволяють листуватися безкоштовно.

За прогнозом дослідницької фірми Ovum, що представила ці цифри, до кінця 2016 року сукупні втрати галузі від невідправлених SMS складуть 54 мільярди доларів. Тоді як кожне коротке SMS- повідомлення приносить операторові декілька центів, листування через програми подібні WhatsApp, KiK, ChatOn або iMessage обходиться навіть у разі використання платного трафіку на декілька порядків дешевше.

На думку експертів Ovum, операторам варто скоріше усвідомити трансформацію, що відбувається, в поведінці абонентів і запропонувати їм нові, такі, що враховують сучасні реалії сервіси. Нині поширення безкоштовних мессенджеров стримує лише наявність великого числа абонентів із звичайними телефонами, на які подібні програми використати не можна.

Початково, нагадує AFP, SMS розроблялися як спосіб використати незайняті ресурси мережі стільникових операторів. Але в подальші роки всього декілька десятків, що важать, байт повідомлення перетворилися на одне з головних джерел прибутку для компаній стільникового зв’язку.

Останніми роками постійно з’являються чутки про плани деяких операторів, що зневірилися, блокувати роботу сервісів безкоштовних повідомлень у своїх мережах. Нещодавно подібні підозри виникли у абонентів МТС, яка нібито заблокувала використовуваний на iPhone і iPad мессенджер iMessage. Проте компанія пояснила, що проблеми у користувачів виникли із-за технічного збою на стороні Apple.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.