Окуляри майбутнього від Google і дивне придбання Yahoo

Google буде робити окуляри в США, але отримають їх не всі. Інтернет-гігант оголосив, що виробництво суперфутурістіческіх очок з доповненою реальністю вже налагоджено в США. Правда, назвати це виробництву суто американським все ж не можна. Адже перша пробна партія в кількості декількох тисяч штук буде проведена на каліфорнійському заводі тайванської компанії Foxconn. Цікаво, що ця ж фабрика буде робити і нові Mac Mini для Apple.

Озвучена причина локалізації виробництва – можливість більш пильно стежити за процесом, і, в разі необхідності, вносити в нього зміни. Це вже друга спроба Google налагодити складання в США. Першу – виробництво медіа-хаба Nexus Q – не можна назвати надто вдалою, так як випуск пристрою вирішили згорнути практично відразу.

Першими пристрої отримають 8 тисяч осіб, які виграли змагання та відповіли на питання: «Що б я зробив, якби у мене були окуляри?».

Правда, з призерами не обійшлося без дивацтв. Уже після підведення підсумків в Google заявили, що деяким переможцям очок не дадуть, пояснивши це тим, що в процесі відбору недогледіли і є цілий ряд фіналістів, чиї заявки суперечать умовам конкурсу. Як приклад компанія привела пасаж, з якого випливало, що в разі отримання Google Glass, їх щасливий володар просто кине їх кому-небудь в обличчя.

Самі окуляри, про які вже неодноразово розповідала наша програма, будуть, судячи з усього, придатні не тільки для отримання повідомлень з різних сервісів, фотографування і ведення відеозйомки, але і для куди більш цікавих речей.

Наприклад, для управління гаражними воротами або взаємодії з розумним холодильником. Принаймні, саме про це йдеться в патенті, який Google недавно подав. Цікаво, що під час гучного виступу Сергія Бріна на конференції TED, в якому він назвав використання звичайних смартфонів «кастрирующим користувача», про взаємодію Google Glass c розумним будинком не було сказано ні слова.

Yahoo зробила дивне придбання. На початку тижня стало відомо, що американська корпорація за 30 мільйонів доларів купила компанію Summly, яка розробила однойменний мобільний агрегатор новин. Додаток аналізує великі статті і видає користувачеві вижимки з тексту – всього 400 символів.

На перший погляд покупка повністю вкладається в стратегію, яку оголосила нова глава компанії Марісса Майєр. Вона неодноразово заявляла, що софт для мобільних пристроїв є пріоритетним для Yahoo напрямком.

І хоча 30 мільйонів – не найбільша сума, сплачена за start up, в технологічному світі прийнято детально вивчати всі нюанси таких покупок і витягувати на світ вельми цікаві подробиці, яких у випадку з Summly виявилося більш ніж достатньо.

Як виявилося, у купленого start up проекту немає власної технології. Алгоритм, що лежить в основі роботи Summly, ліцензований у SRI International – дослідного інституту, в якому довгі роки розробляють програмне забезпечення для обробки мови. Саме в його стінах була створена програма Siri, яку пізніше купила Apple.

Але найдивовижнішим виявився той факт, що на чолі Summly коштує 17-річний британський школяр Нік д’Алоізіо. Він вже оголосив про те, що готовий приділити роботі в компанії наступні півтора року, проте потім йому доведеться повернутися в Лондон для складання іспитів і вступу до університету.

До речі, сам неповнолітній стартапер заперечує звинувачення в неоригінальності своєї розробки і стверджує, що все зробила його команда. Правда, на сайті Summly зазначено, що SRI International все ж допомагав з розробкою, а сам інститут має частку в компанії д’Алоізіо.

Можливо, причина такого різкого злету нікому не відомого стартапу – самопіар його засновника. Юний глава компанії добре говорить на камеру, а в рекламі додатки разом з ним навіть знявся Стівен Фрай.

Summly не може похвалитися великою користувальницької базою або доходами, хоча на запуск стартапу вдалося залучити деякі інвестиції.

У списку інвесторів і радників проекту, зокрема, фігурують співзасновник Airbnb Брайан Ческі, глава Zynga Марк Пінкус, знаменитий гонконгський підприємець Лі Кашин, а також Ештон Катчер і Йоко Оно. Їх вкладення в проект явно окупилися.Але чи окупиться він для Yahoo – поки незрозуміло.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.