Огляд альтернативних клавіатур для Android

Екранна клавіатура, вбудована в мобільну операційну систему Android, непогано виконує свої прямі функції, але «інтелектуальної» її ніяк не назвеш. Набагато більш зручними в цьому плані виявляються системи від сторонніх розробників, що прискорює введення тексту і намагаються вгадати наступне слово.

Міць швидкісного набору Google визнала зовсім недавно. У найновішій версії Android (4.2, Jelly Bean) з’явилася експериментальна функція Gesture Typing, яка дозволяє набирати цілі слова, ковзаючи пальцем по буквах. Щоб задіяти цю систему, зайдіть в «Налаштування» – «Мова і введення» – «Клавіатура Android». Прокрутіть екран до самого кінця і в розділі «Безперервний введення» проставте потрібні галки ( «Включити функцію», «Показувати підказки» і «Малювати лінію»).

Однак поки що Gesture Typing досить «сира». По-перше, більш-менш непогано вона справляється тільки з англійською мовою. По-друге, власна розробка компанії доступна лише небагатьом користувачам з Росії: на мій «гуглофон» Galaxy Nexus версія Android 4.2 прийшла тільки сьогодні, 16 березня.

Зліва – список встановлених клавіатур в Android. Щоб активувати одну з них, потрібно поставити галочку навпроти.Праворуч – «швидкісна» функція Gesture Typing.

Взагалі, щоб пояснити користь від сторонніх «складачів», досить навести такий приклад. У серпні 2010 року 27-річна англійка Мелісса Томпсон, використовуючи смартфон Galaxy S з «розумною» клавіатурою Swype, поставила світовий рекорд. За 25,94 секунди їй вдалося ввести наступний текст: The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human. Щоб набрати одне слово, у неї йшла приблизно секунда.

Звичайно, чемпіонат зі швидкісного набору був частково організований як PR-акція новинки Samsung. Проте, результат Томпсон занесли в Книгу рекордів Гіннесса як найшвидший в світі введення тексту на мобільному пристрої. Якщо хочете навчитися так само писати СМС – читайте добірку   про кращих «скорописцем» для Android.

Swype

Цю (мабуть, найпопулярнішу) «розумну» клавіатуру винайшов Кліфф Кушлер, розробник всім відомої предиктивної системи T9 для звичайних мобільників. Вона вгадує, яке слово намагається ввести користувач, і за допомогою вбудованого словника виводить часто вживані слова першими. Першою T9 з’явилася ще в 1999 році на телефоні Sagem MC 950.

Кушлер заснував ще більш просунуту систему під назвою Swype (куплена в жовтні 2011-го компанією Nuance Communications). По-перше, вона дозволяє набирати слова, ковзаючи пальцем по кнопках (звідси і назва: swipe – ковзання), відриваючи його тільки щоб поставити пробіл. По-друге, вона пропонує дуже точні варіанти заміни та пробує вгадати наступне слово з урахуванням контексту. Індивідуальний словник Swype становить з текстів Facebook, Twitter і Gmail.Завдяки цим перевагам, стверджують розробники, середній користувач Swype зможе набирати близько 50 слів за хвилину.

Swype встановлена на понад 100 мільйонах пристроїв. Пояснити таку популярність можна тим, що деякі виробники заздалегідь оснащують свою продукцію цією системою. Наприклад, Swype предзагружена на Nokia N9, Samsung Omnia II, Galaxy S II, Galaxy Note, а також на Motorola Atrix 44G і Droid 2. Крім того, ця клавіатура доступна безкоштовно на десятках мовах (зрозуміло, російський вона теж підтримує).

У Google Play клавіатура недоступна. Її можна завантажити тільки безпосередньо, зайшовши з Android-пристрої на сайт компанії Nuance.

Версія Android: 2.2 і вище;
Посилання для завантаження: Swype;
Розробник: Nuance;
Ліцензія: безкоштовно.

SwiftKey

Головний конкурент Swype – система SwiftKey, над якою з 2008 року працюють англійці Джон Рейнольдс і Бен Медлок. У стартапі TouchType зі штаб-квартирою в Лондоні трудяться понад 90 осіб.

Зовсім недавно SwiftKey оновився до нової версії. У ньому з’явилися дві нові функції, які дозволяють вводити слова ще швидше. Перша, яка називається Flow, дозволяє миттєво перемикатися між режимами «ковзання» і натисканням на кнопки.Вона допоможе при швидкому написанні довгих або складних слів.

За допомогою другої функції – Flow Through Space – можна вставляти пробіл між словами. Для цього потрібно провести пальцем по відповідній кнопці. Таким способом тепер можна друкувати з високою швидкістю цілі фрази і пропозиції, не відриваючи палець від екрану.

Більш того, SwiftKey настільки розумна, що намагається визначити наступне слово на основі вашої переписки в соціальних мережах або по електронній пошті. Навчається програма на текстах Facebook, Gmail, Twitter, RSS-каналів і СМС. Звичайно, в цілях безпеки доступ до цих даних їй можна заборонити.

Мабуть, що з 4-й версією SwiftKey порозумнішала настільки, що Samsung вирішила вбудувати її в Galaxy S IV – свій найпотужніший Android-смартфон, – тоді як раніше компанія вибирала для серії S рішення Swype. Таку заяву зробив Медлок відразу ж після презентації новинки. З флагманом ви можете познайомитися в двох наших матеріалах: про електронну начинку і дизайні телефону, а також про додатки і «фішки» Galaxy S IV.

Безкоштовна ліцензія на SwiftKey обмежена 30 днями. Після закінчення цього терміну вам буде запропоновано перейти на платну версію.

Версія Android: залежить від пристрою;
Посилання в Google Play: SwiftKey;
Розробник: TouchType;
Ліцензія: безкоштовно; є преміум-версія (99 рублів).

GO Keyboard

Ваш вибір, якщо зовнішній вигляд клавіатури грає визначальну роль. Для GO Keyboard випущено близько 60 тем оформлення і плагінів, причому нові виходять регулярно. Можна, наприклад, міняти висоту клавіш, управляти словником, контактами.

Якщо вам не подобається колір фону або посилань в СМС – все це теж налаштовується. Також є перемикання з режиму QWERTY на старий-добрий T9, є підтримка планшетников (підходить для діагоналей від 5 до 10 дюймів) і смайликів Emoji.На жаль, локалізація на російську мову деяких плагінів залишає бажати кращого

Версія Android: 2.0 і вище;
Посилання в Google Play: GO Keyboard;
Розробник: GO Dev Team;
Ліцензія: безкоштовно.

Jelly Bean Keyboard

JBK – це надбудова до штатної клавіатурі Android. Незважаючи на назву, вона працює майже з будь-якою версією платформи. Додаток може виявитися зручним для власників планшетників, тому що в ландшафтному режимі воно розділяє клавіатуру на дві частини.

Російськомовним користувачам рекомендується додатково встановити словник. У безкоштовної версії JBK показується реклама. Відключити оголошення, міняти теми оформлення, гарнітуру та інше можна за 92 рубля.

Версія Android: 1.6 і вище;
Посилання в Google Play: Jelly Bean Keyboard;
Розробник: VLLWP;
Ліцензія: безкоштовно; є преміум-версія (92 рубля).

Kii Keyboard

Розробники Kii спробували взяти все найкраще від програм, перерахованих вище. Ця клавіатура намагається вгадати слова, як SwiftKey, і запропонувати «ковзний» введення, як Swype. Функцій купа, але багато хто з них платні (теми оформлення, додатковий цифровий або символьний ряд, призначені для користувача ярлики).

Все це можна включити безкоштовно, але через годину настройки будуть скинуті. Також в Kii Keyboard є підтримка смайликів Emoji, як в iOS 6, а також режим роздільної клавіатури для Android-планшетів. Для російської версії рекомендуємо також поставити словник.

Версія Android: 2.1 і вище;
Посилання в Google Play: Kii Keyboard;
Розробник: Kii Dev;
Ліцензія: безкоштовно; платне оновлення через програму.

Що ще?
Когось може зацікавити перспективна система Snapkeys від ізраїльського стартапу, який пропонує відмовитися від традиційної QWERTY-клавіатури. Програма показує всього чотири «кнопки», причому для самих букв відведено три.Правда, поки клавіатура підтримує лише англійську мову, і через безліч недоробок у неї низький рейтинг Google Play.

Що стосується Apple, то її офіційна позиція з приводу нового покоління екранних клавіатур така: «Ми не вважаємо їх кращою споживчою досвідом», – заявила нещодавно представниця компанії Наталі Керріс. На відміну від Google, виробник iPhone і iPad забороняє розробникам змінювати кнопки в iOS і експериментувати з перспективними методами введення. Так що зможе Apple запропонувати щось краще, поки неясно.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.