Їжа з 3D-принтера запобіжить глобальний голод

Населення Землі становить близько 7 мільярдів людей, і вже зараз їжі вистачає далеко не всім. Що ж буде, коли нас стане 12 мільярдів? Синтезувати звичну їжу з дешевих і поживних, але неапетитних компонентів за допомогою 3D-принтерів пропонує інженер з США.

Аньян Контректор з компанії Systems & Materials Research Corporation, розробив прототип пристрою, що створює їстівну їжу з декількох живильних компонентів. Його проект уже отримав фінансування від NASA – справа в тому, що така система стане в нагоді і в тривалих космічних експедиціях. Розмір гранту склав 125 тисяч доларів.

Контректор впевнений, що в недалекому майбутньому, коли населення Землі перевищить 12 мільярдів чоловік. на кожній кухні буде стояти 3D-принтер, а на полицях лежати не звичні продукти, а картриджі з поживними компонентами і ароматизаторами для створення «їжі майбутнього».

Термін придатності у вмісту таких картриджів складе не менше 30 днів. Це вирішить проблему з тисячами тонн щодня викидається по всьому світу зіпсувалася їжі – кожен картридж можна буде встигнути використовувати в принтері до кінця, перед тим як міняти на новий. Теоретично ж порошки з компонентами можуть зберігатися до 30 років – це стане в нагоді космічним дослідникам майбутнього.

На відео, вбудованому в статтю, 3D-принтер «друкує» шоколад. І аж ніяк не з розплавленого шоколаду, а з окремих компонентів – складних вуглеводів, цукрів, білків і т.д. Виробляти їх можна буде з чого завгодно, в тому числі і з дешевих природних компонентів – наприклад, яка, в принципі, різниця, отримана молекула білка з м’яса корови або з м’яса гусениці?Якщо вам належить конкурувати за їжу з 12 мільярдами людей, то на «неапетитне» походження інгредієнтів для вашої «надрукованій» їжі, вважає творець системи, можна буде з легкістю закрити очі.

Інша особливість їжі, виробленої за допомогою 3D-друку – можливість індивідуально адаптувати кожне блюдо під конкретного споживача. Відомо, що всім нам, в залежності від статі, віку, роду діяльності та стану здоров’я потрібні живильні компоненти в різних пропорціях. За допомогою нової технології буде просто створити рецепт, адаптований саме для вас і повністю задовольняє всі потреби організму.

Фігурує на відео 3D-принтер друкує шоколад, але в даний час Контректор і його колеги працюють над системою, здатною нагодувати справжньою піцою. Ми не знаємо, чи вийде у неї хрустка скоринка, але тим, хто вже зараз не може дозволити собі нормальної повноцінної їжі, це було б, швидше за все, байдуже.

Джерело: Quartz

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.