Microsoft розкрила секрети своїх технологій майбутнього

Microsoft поділився секретами своєї власної «Лабораторії-X». Можливо, не такою таємничою, як у Google, але, здається, не менш плідною. І, що важливіше, на даний момент набагато більш практично корисною.

Глава дослідницького відділу Microsoft Рік Решід займає свій пост беззмінно з 1991 року. В інтерв’ю порталу The Verge він розповів про декілька актуальних розробках. Одна з них – це синхронний перекладач.

В кінці минулого року в Китаї Решід вперше показав роботу створеного його командою алгоритму. Протягом усієї демонстрації модуль розпізнавання зчитував його голос і видавав текст презентації біжучим рядком на великому екрані. А в кульмінації презентації програма за частки секунд переводила слова дослідника на китайський і генерувала з них усне мовлення. Причому пропозиції вимовлялися голосом самого Решіда.

Звичайно, по одній презентації важко судити про точність такого перекладу судити важко, але аудиторія сприймала штучний голос більш ніж позитивно.

Як заявив на початку презентації сам Решід, перекладач складає повністю осмислені пропозиції. При цьому відсоток помилок дорівнює семи. І, як запевняє дослідник, ще є що поліпшувати. Для порівняння, у професійних перекладачів-людей цей показник коливається на рівні 2-4 відсотків. Вражає.

Однак Решід ні слова не сказав про апаратні потужностях, необхідних для підтримки такого алгоритму. Очевидно, це зовсім не доступний домашній комп’ютер і вже тим більше не мобільний пристрій.

До речі, Решід також повідомив, що в Microsoft працюють над тим, щоб штучно сгенерированную комп’ютерну мову максимально наблизити до справжнього людського. Вже створюються алгоритми, здатні розпізнавати і відтворювати емоції. Причому не тільки в інтонації, але і в міміці. Решід вважає, що людина звикла застосовувати емоції навіть при спілкуванні з технікою, одушевляти її. Тому техніка повинна розуміти людину.

Ще один цікавий проект, який створюється в надрах Microsoft – це прямий конкурент Google Glass, тільки набагато більш досконалий. Нещодавно в Microsoft повідомили про роботу над прототипом контактної лінзи для діабетиків, яка постійно моніторить рівень цукру в крові, а також багато інших параметрів організму, і передає дані на мобільний телефон.

Решід намір піти далі і вбудувати в таку лінзу мікроскопічний прозорий дисплей. Такому пристрою взагалі не потрібно буде батарейок – воно буде працювати від тепла людського тіла.

Звучить фантастично, але, як запевняють в Microsoft, вже є серйозні напрацювання по цій темі. У найближчі роки технологія може потрапити на ринок.

Пояснив Решід і позицію Microsoft по «розумним годинах». Раніше з ряду витоків стало відомо, що корпорація розробляє власний прототип пристрою. За словами Решіда, над смарт-годинами дійсно працює команда розробників Xbox.

Однак, як заявив Решід, до цієї ідеї в корпорації поверталися неодноразово і кожного разу впиралися в статистику. Вона показує, що людство поступово відмовляється від наручних годинників, а молодь їх взагалі майже не носить.

До речі, про Xbox. 25 квітня Microsoft офіційно оголосило дату релізу нової приставки з індексом 720, овіяної чутками і домислами. Презентація відбудеться 21 травня 2013 року в штаб-квартирі корпорації в Редмонді.

Ніякої додаткової інформації щодо заходу немає. До сих пір в секреті навіть назва консолі, яке, за деякими повідомленнями, може змінитися.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.