IOS 7 перемалюють в «плоскому» дизайні

Зовнішній вигляд операційної системи iOS для мобільних пристроїв Apple кардинально зміниться з версією 7.0. Одне з джерел блогу 9to5mac, який бачив новий інтерфейс, назвав його «дуже, дуже плоским». Інший співрозмовник видання сказав, що з «сімки» зникнуть елементи скевоморфізм – стилю дизайну, який імітує об’єкти і текстури з реального життя (наприклад, шкіра в «Календарі» або дерево в iBooks).

7-я версія iOS носить кодове ім’я Innsbruck. Відповідальність за новий інтерфейс лежить на Джонні Айве – провідному дизайнера Apple, який придумав «зовнішність» ноутбуків MacBook, iPhone, iPad і iPod. З жовтня минулого року, після того як з компанії пішов Скотт Форстолл, який керував розробкою мобільної платформи, крім промислових продуктів Айв почав займатися проектуванням ще і софта.

Форстолл, як і Стів Джобс, був прихильником концепції скевоморфізм. Однак Айв, Тім Кук і багато інших співробітників компанії вважали такий дизайн старомодним. Тепер, коли Джобс і Форстолл ніяк не пов’язані з Apple, є безліч підстав вважати, що iOS сильно зміниться з наступною версією.

Джерела 9to5mac кажуть, що в новій «операційки» майже все буде виглядати інакше: іконки додатків, панелі інструментів, вкладки і багато інших ключових елементи. Вони будуть оформлені в лаконічному «плоскому» дизайні, якому властивий мінімалізм, однотонні кольори, форми, які надають згладжує ефект, а також повна відсутність 3D-елементів (тіней, градієнтів). У такому стилі намальований, наприклад, Metro-інтерфейс, що з’явився в операційних системах Windows Phone і Windows 8.

Приблизне уявлення про те, як буде виглядати нова «операційка», можна отримати вже зараз. На «площину» iOS 7, наприклад, натякає логотип річної конференції WWDC 2013. Крім того, нещодавно Apple випустила нову версію програми «Подкасти», в якому вона змінила дизайн деяких керуючих елементів і відмовилася від котушок магнітофона.

Як очікується, iOS 7 буде анонсована на конференції Worldwide Developers Conference (WWDC). Вона відкриється 10 червня і триватиме до 14 числа. На цьому ж заході, швидше за все, буде представлена і «настільна» операційна система OS X 10.9.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.