Цукерберг створив для Facebook свій «будинок»

Facebook показав власну оболонку для Android. Презентація пройшла в штаб-квартирі компанії в Менло-Парк. У технологічному світі вже кілька років ходили наполегливі чутки, що в Facebook розробляють власний телефон, однак Марк Цукерберг ці домисли послідовно спростовував.

«Випуск власного смартфона став би в корені невірної для нас стратегією. Ми маємо соцмережа з 950 мільйонами користувачів. Їх число швидко збільшується. Теоретично уявімо, що ми вирішили випустити телефон. Добре, його куплять 10 мільйонів чоловік, 20. Навіщо нам це? Це нічого не змінить. Наша мета – створити систему, яка максимально інтегрована в найпопулярніші девайси, якими користуються користувачі », – пояснював голова Facebook Марк Цукерберг.

З цих же слів Цукерберг почав і свій виступ на презентації 4 квітня 2013 року. Власний телефон Facebook дійсно не показав.Новинка називається Facebook Home і являє собою спеціальну надбудову для Android, по суті, цілий набір додатків, який забезпечує миттєвий доступ до соціальної мережі.

«Ми створюємо не телефон і не операційну систему, але при цьому наш новий продукт незрівнянно глибше, ніж звичайна програма. Домашній екран телефону – це його душа. Ми дивимося на нього близько 100 разів на день. Це сімейство додатків, яке після установки перетворюється в «будинок» вашого смартфона. Тому ми назвали його Home », – пояснив Марк Цукерберг.

На місці традиційного для Android меню розташовується Cover Feed – стрічка новин з соцмережі. Отримувати оновлення, залишати коментарі, ставити лайки і публікувати власні записи і фото можна миттєво, що не запускаючи сторонніх додатків.

Інформація з соцмережі ллється на власника смартфона безперервним потоком. Дані завантажуються постійно, в тому числі коли апарат знаходиться в режимі блокування. Можливість листуватися з друзями реалізована у вигляді функції під назвою Chat Heads: при отриманні нового повідомлення на екрані з’являється гурток з портретом автора. При цьому в такому вигляді надходять як повідомлення з самого Facebook, так і смс.

З недоліків варто відзначити, що будь-яка оболонка негативно позначається на працездатності телефону і терміні життя батарейки. Android-надбудови поки що в цілому не дуже популярні у користувачів. Оболонка Yandex.Shell, судячи з усього, була завантажена не надто багато разів.

На перший погляд, Facebook Home здається вдалим рішенням, яке в компанії Марка Цукерберга нарешті знайшли для роботи з мобільним контентом. У низці інтерв’ю, які глава компанії дав перед запуском Home, він особливо підкреслював, що в останні два роки Facebook цілеспрямовано переорієнтувався в мобільну сторону. Крім того, власна оболонка дає Facebook перевага перед конкурентами на кшталт Twitter або Pinterest, доступ до них з Home відсутня.

Тим часом, авторитетні техноблог пишуть, що амбіції керівництва соціальної мережі, по всій видимості, набагато ширше, і Facebook Home не просто набір додатків, але і реальна загроза Google. У той час як сам Android по суті є надбудовою ядра Linux, Facebook Home перетворює гугловських операційну систему на додаток для себе самого. Аналогічну стратегію використовувала компанія Amazon в деяких моделях Kindle, на них недоступні сервіси Google, гаджети оптимізовані для роботи через магазин Amazon.

У Facebook підхід до Home не настільки радикальний – Android-додатки і сервіси Google доступні користувачам повною мірою.

Проте, не складає особливих труднощів припустити, що багато служб, які зараз пропонуються користувачам у вигляді Android-додатків, можуть працювати безпосередньо через Facebook Home.

На підтвердження цієї теорії видання Businessinsider зазначає, що перед запуском Home в офісі Facebook були помічені керівники двох популярних сервісів – Tumblr і Dropbox. Як пише Businessinsider, Facebook цілком може стати новою платформою для поширення додатків. Для деяких компаній він перетвориться в основного партнера, а Google при цьому залишиться осторонь. А, на думку ресурсу Allthingsd, Facebook Home стане повноцінним конкурентом деяких операційних систем, зокрема, Firefox OS, Windows Phone і BlackBerry 10.

На деяких Android-смартфонах Facebook Home буде встановлюватися за замовчуванням. Першим таким гаджетом став недорогий апарат HTC First, втім, поки він доступний тільки жителям США.

12 квітня додаток буде доступно через Google Play і спочатку буде оптимізовано тільки для деяких смартфонів – HTC One, HTC One X і One X +, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S 4 і Samsung Galaxy Note II. Планшетні версію Facebook Home в компанії пообіцяли через кілька місяців. Чи буде новинка доступна користувачам iOS – незрозуміло. В інтерв’ю Fortune Марк Цукерберг зазначив, поки що поява Facebook Home на iOS неможливо через закритість операційної системи Apple, але він розраховує, що популярність соцмережі у користувачів зможе вплинути на ситуацію.

«На перший погляд здається, що Facebook Home – це просто нова мобільна версія для Facebook. Але якщо подивитися глибше, думаю, це може серйозно змінити природу наших взаємин з мобільними пристроями », – отметітл Марк Цукерберг.

За неофіційними даними, на кінець січня у Facebook – 192 млн Android-користувачів. Home навряд чи припаде до душі їм усім, але кілька десятків мільйонів напевно захочуть спробувати новинку. Якщо успіх у користувачів буде великим, можна з упевненістю сказати, що розробкою власних Android-надбудов займуться і інші соціальні мережі.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.