Apple розкрила, скількох користувачів «здала» спецслужбам

Компанія Apple вперше розкрила число запитів, які вона отримала від урядів різних країн у першому півріччі 2013 року. У звіті наводяться дві таблиці: в одній вказано кількість звернень, що стосуються акаунтів користувачів, а в іншій – пристроїв.

Згідно з документом, за період з 1 січня по 30 червня 2013 року найбільше запитів з приводу акаунтів Apple ID надійшло від правоохоронних органів США: від однієї до двох тисяч (точна цифра не наводяться у зв’язку з законом про зовнішню розвідку). Спецслужби Великобританії зацікавилися 127 обліковими записами, Іспанії – 102, Німеччині – 93, Австралії – 74, Франції – 71, Італії – 60, Японії – 42. Від Росії надійшло всього одне звернення, яке стосується одного аккаунта, і воно було задоволено.

Apple підкреслює, що запити урядів в основному пов’язані з крадіжками, викраденнями, пошуком зниклих людей і запобігання самогубствам. Як правило, компанія надає правоохоронним органам інформацію зі свого облікового запису iTunes або iCloud, таку як ім’я та адреса користувача, а «в дуже рідкісних випадках» – збережені фотографії або листи електронної пошти.

Інтерес уряду США до гаджетам виявився вищим: вони направили в компанію 3542 заявки, пов’язані з 8605 пристроями, і Apple довелося розкрити «деяку інформацію» про 88% з них. Росія зацікавилася 15 апаратами (13 заявок), і Apple надала владі дані про 12 з них.

Натисніть, щоб збільшити

У липні кілька десятків IT-компаній (Dropbox, LinkedIn, Microsoft, Mozilla, Twitter, Tumblr, Digg, AOL і ін.), В числі яких була і Apple, звернулися до президента США Бараку Обамі і членам американського конгресу з проханням дозволити їм публікувати дані про точну кількість запитів і їх характер з боку державних агентств. Інтернет-компанії і виробники «заліза» почали побоюватися підриву довіри до своїх продуктів після того, як екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден розкрив засекречену програму PRISM.

У документах, опублікованих Сноуденом, наводилися відомості про те, що спецслужби США читають листування по електронній пошті і спостерігають за активністю клієнтів найбільших IT-гігантів: Google, Yahoo, Apple, Skype, Facebook і багатьох інших. Apple, як і інші компанії, заперечує свою причетність до стеження за власниками i-пристроїв, заявляючи, що ніколи про неї не чула.

Джерело: Apple.com (PDF)

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.