Microsoft оголосила ціну Windows 8 в Росії

Для найбільшого світового виробника ПО – Microsoft – сьогодні великий день. Компанія представила по всьому світу нове покоління своєї операційної системи – Windows 8, і завтра почне її офіційні продажі.

У Росії Windows 8 Професійна можна буде придбати завтра опівдні у вигляді коробкової версії або електронного ключа для активації викачаної з Мережі операционки за ціною 2190 рублів. Правда, представники компанії постійно підкреслювали в ході презентації – краще всього придбавати Windows 8 разом з пристроями, спеціально для неї розробленими.

Принциповою відмінністю новинки від попередніх операційних систем Microsoft є адаптація під управління пальцями з сенсорного екрану. Під тачскрини заточений і стартовий екран Пуск з плитками додатків, традиційний робочий стіл, що відтіснив на другий план, і Пуск, що замінив звичне меню. У зв’язку з цим повністю можливості нової ОС розкриваються лише на ноутбуках, планшетах, моноблоках і гібридних пристроях з тачскринами.

Встановити вісімку на старий ноутбук або настільний ПК можна, проте користуватися системою буде далеке не так зручно. У будь-якому випадку, багатьом речам доведеться вчитися наново. Практично усі типові завдання виконуються в Windows 8 трохи по-іншому, або зовсім по-іншому, ніж чим в Windows 7 або Windows XP.

Одночасно з повноцінною Windows 8, яка працює на комп’ютерах з Intel – сумісними процесорами і підтримує мільйони створених для попередніх версій Windows додатків, була також представлена Windows RT. Ця версія призначена для пристроїв з процесорами ARM – архітектури, як у переважної більшості сучасних смартфонів і планшетников.

У Windows RT Microsoft порвала з минулим, тому виконуватися на ній зможуть лише спеціально створені для неї застосування. Windows RT не поставлятиметься окремо, її можна буде купити лише разом з планшетними комп’ютерами і гібридними пристроями. Усі вони також отримають передвстановлену RT – версію Office 2013.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.