Влада США зібралася засудити Google

Федеральна комісія з торгівлі США(FTC) може рекомендувати уряду почати судовий розгляд з IT – гігантом Google. Якщо це станеться, масштаб скандалу може бути порівнянний з справою Microsoft кінця дев’яностих.

Експерти відомства спробували розібратися, як працює пошук Google. Є підозри, що компанія штучним шляхом збільшує популярність своїх власних продуктів, піднімаючи їх вище в списку пошукових результатів. А ось продукція прямих конкурентів світиться значно менше.

Як передає Звістці Економіка з посиланням на інформаційні агентства, вже складено спеціальне послання уряду США. Погляди експертів Комісії з торгівлі викладені на 100 сторінках. Документ ще не набув своєї фінальної форми, але, за інформацією New York Times, серйозних змін чекати не варто.

Глава FTC Джон Лейбовиц обіцяв уявити звіт про діяльність Google до кінця року. Тоді ж буде вирішено, чи варто починати судовий розгляд. За повідомленнями джерел, Комісія з торгівлі вже створює спеціальну команду, яка може вести справу Google в суді. Інтернет-компанія заявила, що готова відповісти на будь-які питання влади.

Паралельно з американським розслідуванням йде і європейське. Хоакин Альмуния, головний єврокомісар з питань конкуренції, відкрито говорить, що домінуюче положення Google по факту робить її агресивною монополією. За його словами, компанія перекриває кисень конкурентам в області інтернет-пошуку і інтернет-реклами.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.