Art.sy: гіпермузей і супермаркет сучасного мистецтва

Art.sy – це сайтом який є велике онлайн-сховище художньої фотографії і живопису. Проект тестувався більше двох років, на його створення знадобилися мільйони доларів. Ресурс може стати однією з найбільш затребуваних освітніх і розважальних платформ.

Партнерами проекту виступають 275 картинних галерей і 50 музеїв і інститутів. Art.sy вже оцифрував більше 20 тисяч зображень. За допомогою технології Art Genome Project сайт рекомендуватиме кожному відвідувачеві твору мистецтва, які повинні сподобатися саме йому. Свої рекомендації він формуватиме на основі попередніх дій користувача, повідомляє The New York Times.

Щоб технологія працювала успішно, творці ввели в неї чітку класифікацію живопису. Цим займалася команда з десятків істориків мистецтва під керівництвом Метью Израела, доктора наук з Інституту витончених мистецтв при нью-йоркському університеті. Класифікацію, присваемую кожній картині, Art.sy називає генами. Гени диференціюють картини і фотографії за такими критеріями, як історичний період, місце створення, художній напрям і так далі. Критеріїв множина, і щодня додаються нові. По кожному з генів, присвоєному зображенню, команда істориків мистецтва виставляє пріоритет за шкалою від одиниці до ста.

Art.sy намагається намацати зв’язки між творами мистецтва, які, здавалося б, не мають один з одним нічого спільного. Критерії не завжди очевидні і викликають немало суперечок. Багато хто вважає, що комп’ютерний алгоритм зовсім не здатний повністю передати суть мистецтва і картин. Щоб відповідати на питання, що виникають у критиків, розробники навіть створили спеціальний блог.

Виконавчий директор і засновник проекту Картер Кливленд задумав Art.sy, коли вчився на останньому курсі Принстонского університету. У нього не вийшло знайти в Інтернеті красиву картину, щоб прикрасити свою кімнату в гуртожитку, і він захотів створити власний ресурс, присвячений мистецтву. За підтримки сім’ї(його батько журналіст, що пише про мистецтво, а мати – фінансист) Клівленд зміг притягнути до свого проекту партнерів і впливових покровителів. Інвесторами проекту виступали такі люди, як Ерик Шмидт, голова ради директорів Google, Джек Дорси, творець Twitter, Венди Мердок, дружина мільярдера Руперта Мердока, і багато інших.

За підтримки цих людей Клівленд зміг утілити в життя свої амбіції по створенню сайту. Усе світове мистецтво буде доступне кожному, у кого є підключення до мережі, – заявив він.

Правда, він трохи лукавив, проекту Art.sy ще далеко до того, щоб стати сховищем усього світового мистецтва. Основний конкурент проекту – Google Art Project – має в два рази більшу базу цих зображень. Себ Чан, глава Національного музею Купер-Х’юїт, заявив: Такі сайти, як Art.sy, не зможуть замінити музеї, галереї і книги, вони лише допоможуть громадськості розширити межі свого смаку.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.