Комп’ютерні системи кількох південнокорейських банків і телеканалів виявилися заблоковані

Комп’ютерні системи кількох південнокорейських банків і телеканалів виявилися заблоковані. Зокрема, 20 березня три телеканали, два банки, а також інтернет-провайдер LG UPlus звернулися в поліцію, заявивши, що близько другої години дня їх комп’ютерні мережі припинили роботу з невідомих причин. Робота телевізійників була повністю паралізована. На одному з телеканалів новинному агентству Yonhap розповіли, що з ладу вийшла не тільки комп’ютерна мережа, а й обладнання для редагування і монтажу відзнятого матеріалу.

Представники банків скаржилися, що найсильніше постраждав інтернет-банкінг, мобільний банкінг через смартфони і банкомати. Корейське агентство безпеки тут же почало розслідування, щоб знайти причину збою.

Агентство «Рейтер» повідомляє, що поки відомо, що всі постраждалі «сиділи» на одному провайдеру LG UPlus. Його представник повідомив, що на всіх комп’ютерах відразу з’явилася картинка, на якій були зображені три черепа.Відповідальність за злом на себе взяла невідома група Whois Team, яка натякнула, що це тільки попередження.

Додаткових технічних подробиць на момент написання цього матеріалу поки не з’явилося. Однак адміністрація президента Південної Кореї виступила з припущенням, що за можливими кібератаками на комп’ютерні системи компаній може стояти Північна Корея. Тим часом, фахівці «Лабораторії Касперського» схиляються до версії про незалежних хакерів:

«Скоріше, ми вбачаємо в цих атаках незалежну хакерську угруповання, яка дійсно піддала злому ряд сайтів південнокорейських і розмістила там власне інформацію про себе. Знаєте, якби це були північні корейці, то вони б забезпечили зламані сторінки картинками улюбленого вождя і національним прапором. Чого зроблено не було », – нагадує головний антивірусний експерт« Лабораторії Касперського »Олександр Гостєв.

Треба сказати, що світі стійко прижився міф про те, що сусіди давно перевіряють кібероборона один одного на міцність або, принаймні, вдають, що перевіряють. Напруженість у відносинах між двома Кореями посилилася всього через кілька днів після того, як Північна Корея заявила про кібератаку на свої сервера Інтернету.

Через кібернапади 13 березня в КНДР перестала працювати система виходу в Інтернет. Через це постраждали ряд місцевих і іноземних компаній, включаючи ЗМІ, зокрема, ІТАР-ТАСС і авіакомпанія Air Koryo, запустивши онлайн-продаж квитків в жовтні 2012 року. Кібератаки завадили і туристам, які перебувають в Північній Кореї, виходити в Інтернет через мобільні пристрої.

Центральне телеграфне агентство Кореї, (державне інформагентство КНДР), тоді звинуватило США та Південну Корею в хакерських атаках на північнокорейські інтернет-ресурси. Агентство звертає увагу, що кібератаки почалися під час військових навчань в Південній Кореї, в яких беруть участь американські військові.

Центральне телеграфне агентство країни підкреслило, що Північна Корея не буде спостерігати за тим, як «ворожі сили розширюють масштаби кібератак на державні інтернет-ресурси країни» і вживе необхідних заходів у відповідь. У чому вони полягатимуть, не уточнювалася.

«Північна Корея не така страшна, як її намагаються представити особливо в плані кіберзагроз. Все-таки в країні, де до Інтернету підключено лише кілька сотень комп’ютерів, я не думаю, що вони можуть володіти могутньою кіберарміей.Швидше за все, всі ці твердження – робота на публіку », – вважає Олександр Гостєв.

Дійсно тиждень тому в Північній Кореї була історія з web-сайтами. Навіть там були історії не з web-сайтами, у них таких сайтів-то немає, може, є один або два. Справа в тому, що всі IP-адреси, які числяться за Північною Кореєю, вони дійсно виявилися заблоковані, зникли з Інтернету. І Північна Корея сказала, що вони самостійно відключили свої комп’ютери від Інтернету нібито в процесі боротьби з якоїсь невідомої кібератакою, в якій вони звинуватили ряд західних країн і в тому числі США. Ось наскільки ці два інциденти пов’язано, важко судити. У ситуації з Південною Кореєю у нас є якісь факти і підтвердження, а в ситуації з Північною Кореєю у нас тільки якийсь твердження, яке нічим не підтверджується.

Тим часом, все англомовні ЗМІ навперебій передруковують, нібито послужний список хакерів Північної Кореї, яка, судячи з цими повідомленнями, з 2009 року тероризує кіберпростір Південної Кореї. Наприклад, історія про те, що минулої весни Північна Корея має намір глушила GPS на території сусідів: GPS-сигнали були забиті настільки, що викликали труднощі в контролі повітряних і морських перевезень. До речі, варто сказати, що майже в кожному такому матеріалі південнокорейські експерти стверджують, що Північна Корея за рівнем арсеналу в інтернет-боротьбі поступається тільки Росії і Сполученим Штатам Америки.

«Тут, очевидно, ми маємо зворотну ситуацію, коли вже Південній Кореї, в свою чергу, вигідно представити Північну Корею як якусь імперію кіберзла і тим самим отримати якісь бюджети, фінансування заходів захисту. Поки всі твердження про наявність якихось тисяч північнокорейських хакерів, вони залишаються твердженнями. Ми ніколи в житті не зустрічали жодної шкідливої програми, яка була б створена в Північній Кореї, все атаки в яких підозрювали Північну Корею, при подальшому розслідуванні виявлялися здійсненими з боку Китаю, китайськими хакерами або місцевими південнокорейськими кіберзлочинцями. Загалом, я схильний вважати, що ми маємо справу скоріше з політичними іграми, ніж з реальною ситуацією », – зазначив експерт« Лабораторії Касперського ».

Зараз, через три дні, відомо ось що. Вражаючи комп’ютери, вірус вбивав завантажувальний сектор диска Майстер бут рекорд – стираючи його і прописуючи замість службової інформації рядок «Прінцпес, прінцпес, Хастаті».

Це латинь – з граматичними помилками. Назви родів військ. Принцепса – важка піхота римського легіону, гастати – копейщики. Причому цією нісенітницею перепрописують і інші частини диска – випадковим, схоже, чином.
Ну а тепер до найгучнішого події останнього часу – з ринкової, в усякому разі, точці зору. Samsung і його новий флагманський смартфон.

Цікава і навіть незвичайна ситуація склалася на ринку смартфонів після подання корейською компанією нового флагмана Galaxy S4. Схоже, що основні гравці готувалися до виходу конкурента – вибудовували свою тактику захисту.

Перед презентацією Samsung Galaxy S4 на вході біля театру Radio City Music Hall люди з HTC роздавали всім бажаючим какао і печеньки, а також давали протестувати новий смартфон тайванської компанії – HTC One. Більш того, на заході в Нью-Йорку був помічений директор по маркетингу компанії HTC Бенджамін Хо, який не поскупився на уїдливі висловлювання:

«З пластиковим корпусом і великим екраном, який є найбільш очевидним фізичним зміною, новий Galaxy від Samsung не йде ні в яке порівняння з цілісним алюмінієвим корпусом HTC One. Наші клієнти хочуть щось відмінне від мейнстріму, який, здається, є метою Galaxy », – говорить директор з маркетингу компанії HTC Бенджамін Хо.

Президент HTC Америка Майк Вудворд відразу після презентації смартфона від Samsung висловився про новинку досить різко. Зокрема, він назвав його дуже «ітеративним» (повторюваним). На його думку, він дуже схожий на Galaxy S III, і в компанії були раді, не побачивши ніяких інновацій в телефоні.

І це був тільки початок. У Twitter від акаунтів НТС різних країн посипалися їдкі коментарі в сторону Galaxy S4: «Наступна велика річ зроблена не з пластику. Це першокласний суцільнометалевий – новий HTC One »або« Samsung змушений оголосити, що його останній телефон буде продаватися виключно в іграшковому магазині. Хочете реальний телефон?Вибирайте HTC One ».

Андрій Кормільцев, директор HTC Росія обмежився ретвітів повідомлення: «Показати більше неоригінальний смартфон в цьому році буде складно, премія« нудьга зелена »однозначно йде в Samsung».

LG відверто потролліть Samsung, спародіювавши рекламний банер. Компанія використала свій рекламний щит на Times Square, прямо над рекламою нового Galaxy. Фатальну роль зіграла цифра 4 яка в англійській мові часто викорис для позначення прийменника «для». На рекламі LG слоган Samsung «Приготуйтеся до наступного Galaxy» перетворився в «LG Optimus G вже тут для вас».

Іншу статегію оборони вибрала компанія Apple. За день до презентації Samsung Galaxy S4 старший віце-президент Apple з маркетингу Филл Шиллер дав інтерв’ю Wall Street Journal і Bloomberg, в якому відкрито лає смартфони на OS Android, натякаючи, звичайно, на Galaxy S4:

«Коли ти дістаєш андроідофон з коробки, тобі доводиться логінитися о дев’ятій акаунтів різних вендорів для того, щоб отримати ту ж функціональність, що є у IOS. І всі ці акаунти не можуть плавно взаємодіяти один з одним. Крім того, адроідофони часто дають в якості безкоштовної заміни фірмового телефону і задоволення від роботи з ним не порівняти з айфоном ».

Відразу після презентації флагмана Samsung корпорація Apple запустила нову рекламну кампанію смартфонів iPhone, в рамках якої описуються головні переваги пристроїв. На сайті компанії був створений новий розділ Why iPhone – «Чому iPhone», де описуються різні еппловскій додатки. Таким чином, компанія показує потенційному клієнту, чому в світі так багато відданих і задоволених користувачів iPhone.

Ще один гвинтик в обороні Apple – стаття одного з найбільш вагомих американських IT-журналістів Уолта моссберг, в якій він порівнює Apple зі Швейцарією в мобільному світі.

«Я просто хотів сказати, що Apple досить жорстко контролює своє програмне забезпечення і апаратні засоби. І все ж компанія ніколи не створює додатки для кого-то ще – для операційних систем своїх конкурентів – Google, Amazon і Microsoft. При цьому вони самі створюють свої додатки для пристроїв Apple. Наприклад, якщо ви читаєте цифрові книги на пристроях Apple, ви можете використовувати рідне додаток IBooks або офіційний додаток від Amazon – Kindle, або Google Books. Якщо ви хочете задати питання смартфону голосом, ви можете попросити Siri допомогти або використовувати голосовий пошук від Google. Навіть Samsung, основний конкурент Apple, робить кілька iPhone і IPad додатків – одне з них перетворює iPhone або iPad в пульт дистанційного керування для телевізорів Samsung Smart. Ви не отримаєте такої комбінації на інших телефонах, тому що Apple не створює додатки для інших платформ », – каже Уолт Моссберг.

Можливо, це просто збіг. І ми домислюємо, що стаття моссберг теж одна з частин маркетингової або навіть оборонної кампанії, однак, як вчасно вона з’явилася і як вона все-таки вкладається в рамки опису «Чому iPhone».

Примітно в цій ситуації, що така поведінка зовсім не характерно для Apple. Корпорація рідко коментує вихід продуктів інших компаній. IT-журналісти в один голос відзначають, що Apple зараз робить такі речі, яких ніколи не допускала в минулому. І це, в кінцевому підсумку, говорить про те, що в компанії явно стурбовані новим флагманом Samsung Galaxy S4. Один з аналітиків компанії Jefferies & Co навіть порівняв Apple з Blackberry, заявивши, що по відношенню до девайсів Samsung смартфони iPhone займають тепер оборонну позицію. І у них, схоже, є причини для занепокоєння. У 2012 році корейська компанія продала 64 мільйони смартфонів. Її минулий флагман – Samsung Galaxy S3 – за 7 перших місяців встановив рекорд: 40 мільйонів проданих пристроїв. У четвертому кварталі 2012 року Samsung вдалося вирватися на перше місце в світі на ринку смартфонів, захопивши частку в 24%.

І ще одне, любителі статистики зробили порівняння продажів iPhone і лінійки Galaxy від Samsung. iPhone завжди продавався краще – за винятком одного кварталу, коли всі чекали iPhone 5. Але Samsung скорочує відставання і в наступному кварталі знову може переплюнути Apple.

Очевидно, в Купертіно це відчувають – я ось на цьому тижні отримав від Apple рекламне спам-лист, де мене просили поділитися описом того, як я iPhone люблю. З іншого боку, на цьому тижні вийшов черговий рейтинг задоволеності користувача своїм смартфоном, і Apple криє там всіх як бик вівцю – причому в дев’ятий раз поспіль.

Але, загалом, м’яч тепер на еппловскій половині поля, подивимося, на що здатне воїнство імені Джобса. Ну а тепер до Google. І почнемо з шуму навколо весняної чистки – так називається традиційний вже забій керівництвом пошукача неприбуткових сервісів.

Google провів весняну чистку. Американська корпорація щорічно закриває ряд сервісів. Так, за багато років Google «вбив» кілька десятків розробок, серед них відеосервіс Google Video, проекти Google Health, Google Buzz і Google Wave, на який великі надії колись покладав сам Сергій Брін.

Цього разу жертвами Google cтал цілий ряд розробок, в тому числі сервіс читання RSS-потоків Google Reader. Хоча Reader завжди був нішевим продуктом і навряд чи міг позмагатися в популярності з сервісами на зразок Gmail, резонанс в ЗМІ і блогах був величезний. Це пояснюється просто: сервіс – улюблений інструмент журналістів і блогерів – дозволяє ефективно фільтрувати великі потоки інформації. Дійшло навіть до збору підписів з проханням залишити Google Reader користувачам.Так, на сайті change.org відповідну петицію підписало більше 130 тисяч чоловік. Активісти навіть спробували розмістити аналогічне звернення на сайті Білого Дому, однак документ незабаром був видалений через порушення користувальницької угоди.

Невдоволення користувачів навряд чи зможе вплинути на рішення Google: в компанії пояснили, що мають намір сфокусувати зусилля на меншій кількості продуктів, це основа стратегії співзасновника компанії Ларрі Пейджа. На його думку, Google необхідно зосередитися на вузькому колі інноваційних проектів, а побічні сервіси в цьому випадку тільки заважають. Хоча Reader буде працювати до липня, відразу після оголошення про його закриття численні RSS-агрегатори відрапортували про багатотисячний притоці нових користувачів.

Втім, поряд із закриттям старих сервісів Google тестує нові. Так, минулої неділі в Google, ймовірно помилково, на кілька годин відкрили доступ до нового сервісу нотаток Keep. Судячи з усього, він буде конкурувати з популярним сервісом Evernote, який призначений для зберігання, синхронізації та пошуку заміток і мультимедійного контенту. Дані можна зберігати як на комп’ютері, так і на хмарі. Судячи з скриншотам, які були зроблені, поки Google Keep був доступний, він також дозволяє робити нотатки, зберігати картинки і здійснювати пошук по контенту. Чутки про розробку аналогічного сервісу від Google ходили давно – влітку кнопка для збереження даних на Google Keep була помічена на одному зі скріншотів в блозі Google. Коли новий сервіс може бути запущений, офіційно поки невідомо. В Google витік ніяк не коментують.

Ну, а через пару днів цей самий сервіс викотили в повній красі. Зустрічайте. Google Keep запустився офіційно. Анонс нового продукту не став сюрпризом – за два дні до релізу в мережу витекли скріншоти, за якими можна було скласти докладний думку про функціонал нового Гуглівского сервісу. Джерелом витоку при цьому – навмисно чи ні – став сам Google.

Як і передбачала IT-преса, в тому числі і наша програма, Google Keep стане прямим конкурентом Evernote – популярного сервісу, який призначений для зберігання, синхронізації та пошуку заміток і мультимедійного контенту.

Keep існує в деськтопной версії і як додаток для Android-пристроїв. Сервіс дозволяє створювати замітки, це можна робити як за допомогою клавіатури на комп’ютері, планшеті або смартфоні, так і голосом. Крім того Keep підтримує завантаження фотографій. Створені нотатки можна сортувати за пріоритетністю і виділяти їх різними кольорами. Сервіс також дозволяє здійснювати пошук по збережених файлів. Для швидкого доступу до мобільного додатку існує віджет.

Варто відзначити, що Keep багато в чому схожий на гугловський сервіс Google Notebook, який компанія запустила в 2006 році – він також дозволяв робити записи, зберігати посилання та зображення. Втім, Google Notebook потрапив в число продуктів, які компанія перестала підтримувати в рамках вже традиційної минулорічної весняної чистки.

Хоча новий додаток від Google вже удостоїлося похвали від авторитетних техноблогів за простоту інтерфейсу і легкість використання, Techcrunch зазначає, що Keep поки що навряд чи можна назвати серйозним конкурентом для Evernote – останній пропонує своїм передплатникам набагато більше можливостей, крім того сервіс доступний фактично на всіх платформах .

Evernote – не єдина альтернатива Google Keep. Так, власний додаток – One Note – є у Microsoft. Крім того, Google також доведеться змагатися з численними сервісами закладок на зразок додатка Pocket – вони дозволяють зберігати знайдені в інтернеті статті, відео та сторінки, а потім переглядати їх на самих різних платформах, чого не скажеш про Google Keep – додатки для iOS і Windows Phone поки що не існує. Втім, в Google пообіцяли найближчим часом інтегрувати новий продукт в хмарне сховище Google Диск – після цього збережений контент буде досутпен з будь-яких пристроїв через інтерфейс Drive.

І ще один новинний гуглоповод. Ерік Шмідт, голова ради директорів пошуковика, з’їздив до Індії, виступив на гугловський конференції Великий тент.

Ще один виступ – ще однієї ікони техносвіту. На цей раз мова про засновника Twitter. Джек Дорсі дав інтерв’ю телеканалу CBS. Дорсі – один найуспішніших молодих підприємців в технологічному світі, програміст, співзасновник Twitter. Сьогодні він поєднує управління сервісом мікроблогів з роботою над власним проектом по обробці мобільних платежів Square.Платформа дозволяє платити пластиковими картами через iOS і Android-пристрої. За два з половиною роки існування оціночна вартість Square зросла до декількох мільярдів доларів, недавно стратегічним партнером стартапу став Starbucks.За словами Дорсі, ідея створення сервісу з’явилася фактично випадково: «Мій друг художник виставлявся на ярмарку, але йому не вдалося продати свій об’єкт зі скла, тому що покупець хотів платити карткою, а терміналу для обробки платежів не було. Тобто мій друг просто втратив 2 000 доларів. Його це засмутило, незабаром він прийшов зі своєю історією до мене, і ми з ним разом протягом цілого тижня намагалися зрозуміти, чому ніхто досі не реалізував цю думку ».

Дорсі в черговий раз пояснив, чому в Twitter можна публікувати тільки короткі повідомлення: «Обмеження в 140 знаків дозволяє написати повідомлення практично миттєво. В основі тут лежить концепція смс-повідомлення. Навіть найдешевший мобільний телефон дозволяє писати і отримувати повідомлення довжиною в 160 знаків. Ми відняли з цього числа 20 символів – на ім’я людини, яка пише твіт, і на синтаксичні знаки. Так з’явилося обмеження в 140 символів ».

Дорсі завжди відрізняло незвичайне, а часто і відверто неформальне поведінку і підхід до бізнесу. Співробітників свого нового проекту засновник Twitter для пошуку натхнення возить дивитися на міст Golden Gate, а в новому офісі у нього немає власного кабінету: «У мене тут немає кабінету і власного столу теж немає. Я зазвичай працюю за тими стоячими столами, можу іноді ще сісти за стіл в тому кутку або онде. Але в основному я переміщаюся по офісу. Мені вистачає особистого простору на моєму айпедов і в моїй голові, ну ще вдома. А тут – загальне робоче простір, ну, як майстерня ».

Оригінальність, за словами Дорсі, йому ніколи не заважала. «Про перших двох раундах фінансування для Twitter я домовлявся з дредами і кільцем в носі. Думаю, нашого інвестора такий вид чимало здивував. Проте, він повірив в компанію, гендіра якої ходить з сережкою в носі », – згадує підприємець.

У технологічних колах і IT-ЗМІ Дорсі часто порівнюють зі Стівом Джобсом і називають його духовним спадкоємцем легендарного глави Apple, до того ж глибоко розбирається в технічних тонкощах. Подібність простежується і в тому, що Дорсі довелося тимчасово покинути Twitter, але потім його попросили повернутися до управління компанією. Сам підприємець відноситься до порівнянь з Джобсом з гумором.

«Ви говорите, я більший комп’ютерний геній і ботанік, ніж Стів Джобс? Думаю, таку думку пов’язано з тим, що я програміст. Що є те є. Так, каюсь, я дійсно ботанік », – сміється він.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.