Ісландці розробили конституцію через Facebook

Рік тому уряд Ісландії попросив громадян допомогти написати нову конституцію країни за допомогою голосування в соціальній мережі Facebook. За результатами проведеного в минулі вихідні референдуму, саме мережева конституція стане базою для нового основного закону держави.

В результаті рецесії, що супроводжується зростанням протестів з боку населення, уряд країни вирішив переписати конституцію і попросив у громадян допомоги. Ісландці змогли брати участь в проекті нової конституції, не являючись на виборчі дільниці, голосуючи за допомогою соціальної мережі.

За останній рік громадяни Ісландії написали близько 3 тисяч 600 коментарів до законопроектів. Близько 370 пропозицій, отриманих від користувачів, було підписано членами конституційної ради, передає Reuters.

Сьогодні було оголошено, що жителі країни високо цінують роботу, яка була проведена в соціальних мережах. На референдумі, що пройшов на минулих вихідних, дві третини тих, що голосували заявили, що хочуть прийняти мережеву конституцію як основу для нового головного закону країни.

Більше 65 відсотків населення Ісландії мають аккаунти в Facebook, ось чому соціальна мережа стала важливим політичним майданчиком. Зараз мережева конституція обговорюється на офіційному рівні на теледебатах, які транслюються в Facebook в прямому ефірі. Громадяни можуть брати участь в онлайн-обговоренні.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.