Facebook створює клуб бета-тестерів мобільного додатка

Відмова від HTML 5 в мобільних додатках позбавив Facebook можливості обкатувати нововведення на невеликих групах користувачів. Соцмережа вирішила організувати клуб бета-тестерів, що пропонує всім бажаючим отримати доступ до нових функцій першими.

Останнім часом Facebook розгорнула активну кампанію по модернізації веб-версії сайту, аналогічні зміни повинні статися і в мобільних додатках. Вони більше не використовують HTML 5, через що поекспериментувати на невеликий, але досить значною групою людей у компанії не виходить.

Раніше Facebook використовувала в своїх додатках технологію HTML 5, проте після компанія вирішила перейти на нативний код, щоб програма працювала швидше. Співробітник Facebook Майк Джонсон розповів TechCrunch: «Ми вибрали HTML 5, так як ця технологія дозволяла нам тестувати поновлення, які не змушуючи користувачів вручну завантажувати нові версії програми».

Раніше Марк Цукерберг відзначав, що використання HTML 5 в мобільному додатку було однією з помилок Facebook.Проте, відмова від стандарту спричинив за собою нову проблему – неможливість швидко протестувати оновлення.

Щоб заповнити цю прогалину, Facebook вирішив випускати автономні поновлення для програми, в яких будуть «обкатуватися» такі функції, як аудіоповідомлення, завантаження об’ємних фотографій і багато інших. Можливість завантажити тестові поновлення мають тільки деякі користувачі Android, які налаштували свої телефони таким чином, щоб встановлювати програми з джерел, відмінних від Google Play. Випробувачі бета-версії повинні вручну підтвердити установку оновлень. Потрібно відзначити, що подібним чином працює і компанія Blackberry з сервісом Blackberry Beta Zone.

Можливість бета-апдейтів виникає через досить відкритою для розробників екосистеми Android. Можливо, щось подібне Facebook реалізує і на iOS, проте для цього потрібен куди більш складною і незграбною системи оновлень. Новий клуб тестерів – це хороша новина для затятих «фейсбукеров». В інтернет-середовищі вважають, що мати доступ до бета-версії продукту і користуватися ще не запущеними функціями – це «круто». Просунуті користувачі зможуть зміцнити свою репутацію в соцмережі, розповідаючи про враження від ще не з’явилися в основну версію сервісу функцій.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.