Чорний список Інтернету вивісять сьогодні увечері

Очікується, що увечері 27 вересня буде опубліковано урядову постанову по введенню реєстру сайтів, які віднесені до так званих чорних списків Інтернету.

Це буде зроблено у рамках реалізації прийнятого влітку Держдумою закону Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю і розвитку. У законі говориться про створення реєстру веб-ресурсів, що містять заборонений контент, і блокування таких сайтів.

Якщо сайт потрапить в такий чорний список, то провайдер буде зобов’язаний протягом доби зажадати від власника видалити його, а у разі відмови – обмежити доступ користувачів до ресурсу.

Напередодні, виступаючи на комісії Ради Федерації з інформаційної політики, глава департаменту держполітики в області ЗМІ Минкомсвязи Катерина Ларина повідомила, що громадськість зможе обговорити документ на сайті відомства.

При обговоренні закону у Верхній палаті також було вирішено, що право обчислювати заборонену інформацію відносно дитячої порнографії покладуть на МВС, пропаганди наркотиків – на ФСКН, а факти пропаганди суїциду встановлюватиме Роспотребнадзор. Сервери, що знаходяться поза російською юрисдикцією, збираються блокувати на рівні операторів зв’язки.

Як і передбачалося раніше, контролювати інтернет-простір і формувати реєстр заборонених сайтів, що містять пропаганду наркотиків, дитячу порнографію і заклики до самогубства, буде Роскомнадзор, повідомив газету Комерсант міністр зв’язку і масових комунікацій Микола Никифоров.

Великі інтернет-компанії(Mail.ru Group, Яндекс, Google) і правозахисники розкритикували закон. На їх думку, він створює усі передумови для цензури і блокування добросовісних ресурсів.

У підзаконних актах також уточнено, що процес блокування триватиме три дні, хоча раніше йшлося про одну добу. Галузь просила, щоб в чорний список вносилися не сайти цілком, а адреси конкретних веб-сторінок, – цитують Вісті представника інтернет-компанії Ru – Center Андрія Воробйова. За його словами, збільшення терміну блокування сайтів частково компенсує цей пропуск.

Став відомий і передбачувана адреса офіційного сайту реєстру : reestr – zapret.rsoc.ru, проте доки ця сторінка не відкривається. Раніше повідомлялося, що список заборонених сайтів Інтернету буде закритим.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.