Автоматизує це. Вирішуємо повсякденні завдання на Android

На Android-смартфоні часто доводиться виконувати рутинні дії – включати Wi-Fi по приходу додому, відкривати медіаплеєр при підключенні гарнітури або знижувати гучність звуку на роботі. Ми пропонують огляд софту, який спростить життя, взявши ці завдання на себе.

Нагадаємо, що Android, в порівнянні з iOS, дає розробникам і користувачам значно більшу свободу, з нею можна робити майже все що завгодно. Проте, пізні версії операційної системи Google (4.0+) накладають обмеження на інструменти автоматизації. Наприклад, щоб задіяти функції GPS на повну котушку або перемикатися між 2G – і 3G-мережами, потрібна Android не вище 2.3 (або прошивка CyanogenMod), а Jelly Bean забороняє регулювати гучність звуку. Звичайно, безпосередньо пов’язані з системними функціями рамки теж можна обійти, але для цього потрібно отримувати root-доступ до пристрою.

Крім цього, подібного роду програми досить складні для пересічного користувача – з тонкощами налаштувань численних правил, тригерів і інших алгоритмів розбереться далеко не кожен. І все ж, витративши на них пару годин, можна майже повністю налаштувати смартфон під свої потреби і заощадити набагато більше часу.

Наприклад, один з користувачів за допомогою потужної утиліти Tasker зробив так, щоб, під’їжджаючи до дачі, Android сам дзвонив на потрібний номер, щоб відкрити ворота з дистанційним управлінням. До гаджету при цьому можна взагалі не торкатися. А юзер іншої програми, Llama, використовує його так: «Приходжу додому – програма включає Wi-Fi і змінює профіль на ‘Норм’. Виходжу з дому – програма вимикає Wi-Fi і включає профіль ‘Голосно’. О 23:30 вимикає модуль GSM (а навіщо вночі батарею мотати?), О 6:30 включає GSM. У вихідні звукові оповіщення відключені до 11 ранку ». Так що можливості «автоматизаторів» обмежені лише вашою фантазією.

Tasker

Tasker, який ми вже згадали, – найбагатший функціями інструмент. Інтерфейс утиліти розділений на три частини: Profiles ( «Профілі») – тут вказується перелік умов, згідно з якими має бути здійснено якусь дію, Tasks ( «Завдання») – власне самі дії, які прив’язуються до профілів, і Scenes ( «Сцени ») – візуальний редактор процесів автоматизацій (може бути корисний, якщо самі створюєте додатки).

Є 6 типів профілів: якщо запускається додаток, настає певний день тижня, точний час або якусь подію, якщо користувач наближається до точки на карті (можна задавати радіус і відключати GPS, щоб заощадити батарею) або щось відбувається зі смартфоном – змінюється орієнтація, підключається USB-кабель, падає зарядка. Дії можуть бути майже якими завгодно (виконати пошук в Інтернеті, відправити СМС, зателефонувати, відкрити файл і багато-багато іншого).

На жаль, повноцінної документації до Tasker немає, і на російську мову вона не переведена, так що будьте готові до того, щоб освоювати утиліту самостійно. Поширюється вона майже за 100 рублів. Перед оплатою рекомендуємо ознайомитися з безкоштовною trial-версією (до 7 днів), яку можна завантажити на сайті розробника.

Потрібно версія Android: залежить від пристрою;
Розробник: Crafty Apps;
Рейтинг Google Play: 4,6 (13 284).

Llama

«Автоматор», зав’язаний на геолокації. Визначаєте зону (будинок, робота, дача або будь-які інші місця), вказуєте профіль (без звуку, гучний, тихий або створюєте свій) і пов’язуєте з ними події в потрібний проміжок часу. В цілому, принцип роботи Llama схожий з Tasker: може здійснювати дії (заблокувати екран, переключити в режим без звуку, «вбити» всі процеси, запустити програму, перезавантажити, зменшити яскравість дисплея і ін.), Виходячи з часу доби і дня тижня, зарядження, події в календарі, підключення гарнітури і т.д.

У порівнянні з Tasker, доступних завдань в Llama менше, але є два безперечних переваги: утиліта локалізована, і є встановлені події (наприклад, «Тиха ніч» – в зоні «Дім» між 22.00 і 6:30 змінює профіль на «Тихий »). Обчислює розташування не по GPS, а від сигналів веж стільникового зв’язку і точок доступу Wi-Fi.

Потрібно версія Android: залежить від пристрою;
Розробник: KebabApps;
Рейтинг Google Play: 4,7 (8 525).

AutomateIt

Виділяється на тлі інших утиліт простотою і наочністю. На стартовому екрані показуються дві секції: «Мої правила» – список особистих тригерів / дій, і «Магазин правил» – звідси можна завантажувати вже готові сценарії, створені іншими користувачами (відключати GPS при завантаженні карт, включати вібрацію після повної зарядки батареї, активувати Bluetooth в автомобілі та ін.).

Після установки AutomateIt користувачам доступно шість базових правил – знижувати гучність при приєднанні навушників, попереджати про низький заряд, вимикати звук ночами і інші. Вибір тригерів і дій дуже великий, майже як у Tasker, і кожен забезпечений описом російською мовою. Базовий функціонал AutomateIt широкий, але якщо ви хочете, наприклад, зчитувати показники датчиків, додавати комбіновані правила, враховувати події з календаря, потрібно купувати платну версію (68 рублів)

Потрібно версія Android: від 2.2;
Розробник: SmarterApps Ltd;
Рейтинг Google Play: 4,3 (2 360).

Android Automate

Головна «фішка» AA – можливість чіпляти до події послідовність самих різних дій. Підтримує правила, яких немає у багатьох інших утиліт: якщо відбувається зміна SIM-карти, можна записувати те, що відбувається зі смартфона в файл, відстежувати координати і відправляти їх собі на пошту або робити фотографію при струсі пристрою.

В іншому все просто. Створення програму», призначаєте тригер (хрестик зліва) і відноситься до нього подія (хрестик праворуч). У Pro-версії (68 рублів) Android Automate доступні деякі розширені функції і відключена спливаюча реклама.

Потрібно версія Android: від 2.2;
Розробник: monkeysoft;
Рейтинг Google Play: 3,4 (25).

Profile Scheduler

Підійде, якщо ви не хочете створювати профілі з нуля, як в Tasker. Можна вибрати і налаштувати один з п’яти готових ( «Нормальний,« Нарада »,« Тихий »,« Нічний »,« На вулиці »). Наприклад, в «нічному» режимі досить розставити перемикачі так, як потрібно (вібромотор, гучність динаміка, білий список контактів, передача даних / Wi-Fi / Bluetooth, яскравість, «шпалери», запуск додатків і т.д.).

Профілі включаються самі, якщо відповідають якомусь з правил. Наприклад, якщо ви хочете, щоб включався режим «На вулиці» (разом з GPS), коли ви сідаєте в автомобіль, додайте до правилу умова «Док-станція». Особливість Profile Scheduler – можливість визначити потрібну гучність дзвінка або СМС, що надходять від кожного контакту, незалежно від обраного профілю.

Потрібно версія Android: від 2.2;
Розробник: Wetpalm;
Рейтинг Google Play: 4,3 (3 416).

NFC Task Launcher

Призначення цієї програми – підтримка NFC-міток в якості тригерів. Ви можете приклеїти «розумний» стікер на робочий стіл або приладову панель автомобіля, а коли смартфон виявиться поруч зніми – утиліта виконає певну дію. У Росії комплект з 5 NFC-ярликів коштує близько 500-600 рублів.

Що важливо, програма дозволяє обійтися і без них, використавши Wi-Fi або Bluetooth. Наприклад, якщо смартфон підключається до домашньої або робочої мережі, можна змінити звуковий профіль, згасити яскравість дисплея, заблокувати пристрій, відправити твіт або відзначитися в Facebook.

Потрібно версія Android: від 2.3.3;
Розробник: Tagstand;
Рейтинг Google Play: 4,6 (3 446).

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.