Крок вперед. Софт для співпроцесора руху Apple M7

Смартфон iPhone 5S став першим пристроєм, який отримав M7 – малопотужний чіп для аналізу активності, який виступає в ролі компаньйона до головного, 2-ядерного процесора A7. На плечі мікроконтролера, заснованого на ядрі Cortex-M3, лягає зчитування показників з трьох датчиків, вбудованих в i-гаджет (акселерометра, гіроскопа і компаса), і відправлення їх в сторонні додатки.

M7 аналізує рух навіть коли смартфон неактивний, що дозволяє дуже сильно зберегти заряд акумулятора. Так, безлічі фітнес-додатків більше не потрібно бути включеними або працювати у фоновому режимі. Крім того, розробники зможуть зібрати більше інформації і краще дізнатися про звички користувачів протягом усього дня. Крім «айфона», сопроцессором також комплектуються планшетники iPad Air і iPad mini другого покоління.

Ось що говориться про M7 на сайті Apple: «Новий співпроцесор M7 – це помічник A7. Він створений спеціально для обробки сигналів руху акселерометра, гіроскопа і компаса – тих завдань, які повинен був би виконувати процесор A7. Але M7 справляється з ними куди краще. Тепер додатки для фітнесу, які відстежують фізичне навантаження, можуть збирати ці дані через співпроцесор M7, не завантажуючи A7. Це дозволяє економніше витрачати заряд акумулятора.

M7 знає, чим ви займаєтеся: гуляєте, бігаєте або ведете машину. Якщо ви припаркували машину і продовжили свій шлях пішки, Карти перемикають покрокову навігацію з автомобільного режиму на пішохідний. А якщо місце розташування телефону не змінюється (наприклад, коли ви спите), M7 рідше перевіряє підключення до мережі, заощаджуючи заряд батареї ».

З цього випливає, що досить розумний M7 зможе знайти застосування не тільки в програмах-крокомір. Наприклад, зрозумівши, що ви перебуваєте за кермом (по руху з більшою швидкістю, ніж пішки), «айфон» перестане вас відволікати, пропонуючи підключитися до найближчої точки доступу Wi-Fi. А коли ви припаркуєтесь і вийдете з автомобіля, M7 автоматично перемкне режим «Карт».

На презентації iPhone 5S 10 вересня, щоб проілюструвати роботу M7, Apple показу додаток Nike Move +. Програма вела облік, яку відстань людина пройшла пішки або проїхав на автомобілі, а потім видавала рекомендації по активності і пропонувала поділитися зібраним даними в ігровому сервісі Game Center або соцмережах. На жаль, Nike не уточнила дату випуску Move +, тому в App Store його поки немає. Зате добірку інших додатків, що задіюють співпроцесор M7, склали Ми.

Pedometer ++ (безкоштовно)

Pedometer ++ – один з найперших шагомеров, що з’явилися незабаром після анонса M7. Програма дуже проста: на головному екрані вона показує кількість пройдених кроків за сьогодні і останні 7 днів, а трохи нижче відсоток – від намічений мети. За замовчуванням виставлена відмітка 10 тисяч: як мінімум стільки, кажуть терапевти, потрібно проходити щодня, щоб залишатися здоровим. Змінити цей параметр можна в налаштуваннях.

Число кроків висвічується прямо на іконці, так що додаток можна навіть не відкривати. Pedometer ++ доступний тільки на «айфонах» моделі 5S.

M7 Pedometer (безкоштовно)

Трохи більш просунутий крокомір, але такий же простий. Відображає число кроків, зроблених за день, за поточний тиждень і місяць. Запускається в фоновому режимі один раз в день, «забираючи» інформацію у M7, що економить заряд. Свої досягнення можна побачити на графіку і списком; у Pedometer ++ таких функцій немає. Також M7 Pedometer може похвалитися приємним дизайном, виконаним в стилістиці iOS 7.

Argus (66 рублів)

Argus можна зарахувати до фітнес-щоденнику типу «все в одному»: вона вважає пройдені кроки, з’їдені калорії (з можливістю зробити фотографію страви), кількість випитих чашок кави, чаю і води, а також годин, відведених на сон.Завдяки малопотужного чіпу M7 додаток здатне вести підрахунок навіть якщо смартфон знаходиться в «сплячому режимі».

Активність користувачів показується у вигляді сот, де кожна клітинка пов’язана з якоюсь дією. Ви можете записати, наприклад, власна вага, пульс, випиту чашку води, час, коли пішли спати тощо. Автоматично програма вважає тільки кроки і базальний рівень метаболізму (тобто скільки калорій необхідно вашому організму, щоб підтримувати його життєдіяльність). В цілому, Argus розроблений для того, щоб користувачі могли вважати все відразу, не розмінюючись на вузькоспеціалізовані програми.

Strava Run (безкоштовно)

Strava Run – перше «соціальне» фітнес-додаток з підтримкою M7. Крім звичних речей – GPS-карт, пульсоміра (по ANT + і Bluetooth LE), статистики про пройдену відстань, темпі, спалених калоріях – розробники внесли в Strava Run елемент гри, дозволяючи змагатися з друзями.

Програма задіє співпроцесор трохи інакше, ніж крокоміри. Тут M7 працює в парі з GPS-модулем в iPhone, вимірюючи швидкість і дистанцію. Так, якби перестали бігти і зупинилися, або перейшли на ходьбу, Strava Run дізнається про це. Сама програма безкоштовна, але за преміум-функції (серцевий ритм, сортування кращих спортсменів за віком і вагою, повідомлення про друзів поблизу і ін.) Доведеться доплатити. Підписка на місяць коштує 199 рублів, на рік – 1990 рублів.

StepTracker (безкоштовно)

На відміну від шагомеров, згаданих вище, StepTracker показує, який відсоток часу ви були активні, а який – перебували в спокійному стані. Як в Pedometer ++, тут можна задати мета і, якщо ви її досягли, заявити про це в Facebook або Twitter. У наступну версію програми розробники обіцяють додати можливість вибору, що відображати – кроки або пройдену відстань (в кілометрах і милях). За вбудований платіж (33 рубля) можна прибрати рекламу iAd.

MotionX 24/7 (33 рубля)

MotionX стежить як за рівнем активності людини, так і за якістю його сну. Програма вимірює частоту серцевих скорочень (за допомогою камери і спалаху), відстежує пройдені кроки і витрачені калорії, стежить за зміною ваги, записує храп і сторонні шуми, а також виступає в ролі інтелектуального будильника.

Всі зібрані дані аналізуються і представляється в зрозумілій формі. Так, наприклад, за допомогою MotionX можна дізнатися, за який час ви засинаєте, як сильно рухаєтесь уві сні, і як це можна виправити.

Також рекомендуємо до прочитання наш огляд кращих фітнес-додатків під iOS / Android

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.