Android в небезпеці, а Google хоче дудл від російських школярів

Більше 50% Android – пристроїв мають небезпечні уразливості – такого висновку дійшли експерти компанії Duo Security. Дані були отримані на підставі результатів роботи додатка X – Ray – воно дозволяє перевірити систему на смартфоні або планшеті під управлінням Android на наявність уязвимостей. Додаток тестує програмне забезпечення на присутність восьми поширених уязвимостей.

За декілька місяців додаток встановили більше 20 000 користувачів по всьому світу. Виявилось, як мінімум половина апаратів знаходиться в небезпеці і потенційно може стати інструментів в руках кіберзлочинців. Уразливості, виявлені за допомогою X – Ray, дуже серйозні – якщо користувач встановить на такий апарат шкідливу програму або хакер запустить шкідливий код через експлойт на веб-сторінці, пристрій може виявитися під повним контролем зловмисників.

Уразливості можуть залишатися на пристроях місяцями або навіть роками – мобільні оператори і виробники як правило не квапляться з випуском патчів для їх усунення. Частенько компанії просто не зацікавлені у виправленні уязвимостей і оновленні програмного забезпечення на працюючих пристроях: при зломі гаджета зловмисниками ні оператор, ні виробник відповідальності у більшості випадків не несуть.

Так, минулого року компанії Samsung було потрібно 316 днів з дати випуску оновлення операционки Android на усунення уразливості в телефоні Galaxy Mini. Справедливості ради варто відмітити, що власники iOS – пристроїв теж нерідко стикаються з схожими проблемами. Наприклад, на те, щоб закрити уразливість, яка використовувалася для джейлбрейка айфонів у Apple пішли 2 роки.

Втім, останні дослідження показують, що власники Android – девайсов знаходяться в основній зоні ризику : за даними аналітичної компанії McAfee практично усі нові види шкідливих програм останнім часом були націлені на платформу Android. Побоюватися варто в основному власникам не найновіших апаратів – флагман Samsung Galaxy S III, наприклад, не показав ні єдиній уразливості. На жаль, додаток X – Ray тільки виявляє проблеми на облаштуваннях користувачів, але не усуває їх. Для профілактики фахівці Duo Security рекомендують власником гаджетів своєчасно оновлювати ПО, а у разі виявлення уязвимостей – звертатися до мобільного оператора.

***

Російські школярі намалюють дудл для Google. Дудл – це стилізований логотип на домашній сторінці Google. Зображення регулярно міняються: вони приурочені до пам’ятних дат, свят і днів народження відомих людей. Круг тим дуже широкий – від культової гри Pac – man до ювілею синтезатора Moog і балерини Ганни Павловой.

Компанія оголосила конкурс для дітей з Росії. Взяти участь в нім може будь-який школяр у віці від 6 до 17 років. Картинка має бути присвячена рідному місту автора або Росії в цілому. Роботи можна присилати по електронній пошті, листом на адресу Google в Росії або опустити в спеціальні ящики, встановлені в деяких кафе і книжкових магазинах.

Переможці виявлятимуться в чотири етапи. Спочатку співробітники Google виберуть 300 кращих робіт. Далі дудли розгляне спеціальне жюрі, і з 300 картинок буде відібрано 30, їх опублікують на сторінці конкурсу в інтернеті. На третьому етапі за допомогою онлайн-голосування трьох фіналістів виберуть інтернет-користувачі. Ну а переможця конкурсу визначать професійні художники, які самі малюють дудли для Google.

За свої роботи учасники отримають призи. 30 кращих авторів запросять на церемонію нагородження в Москву, а переможець разом з батьками відправиться в штаб-квартиру Google в Каліфорнії. Прийом заявок на учаcтие в конкурсі продовжиться до 31 жовтня, а 10 грудня кращий логотип з’явиться на головній сторінці Google.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.