Microsoft попросила Google заблокувати Вікіпедію і BBC

Microsoft звернулася до Google з проханням видалити з пошукової видачі сайти, які без дозволу поширюють бета-версию операційної системи Windows 8. Проте серед ресурсів, які повинні були потрапити під заборону, виявилися телеканали BBC News і CNN, техноблог TechCrunch, онлайн-енциклопедія Вікіпедія, а також ресурси деяких державних відомств США.

Всього Microsoft зажадала заблокувати 65 сторінок, половина з яких не має до Windows 8 ніякого відношення. Як пише TorrentFreak, причиною цього стала помилка в системі, яка автоматично обчислює порушників авторських прав.

Всього за останній рік Microsoft попросила прибрати з видачі близько 5 мільйонів сторінок. Проте помилки відбуваються досить часто. Приміром, раніше компанія зажадала у Google видалити посилання на онлайн-радіо Spotify.com, а також піддати цензурі власну пошукову систему Bing.

Великі домени – CNN, Вікіпедія і інші – заблоковані не були, оскільки вони занесені у білий список Google. Проте сторінкам менш відомих сайтів, таким як AMC Theatres або RealClearPolitics, повезло менше: вони як і раніше залишаються недоступними через пошук Google.

Google регулярно приходять скарги на ресурси, що поширюють неліцензійні копії програм, фільмів і порнографії. Microsoft, разом з BPI і NBC Universal, є одним з найактивніших правовласників, що вимагають видалити посилання на контент.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.