Американець створив універсальну заміну їжі

Їжа – це заняття, що віднімає величезну кількість часу і сил. Більш того, наша планета вже зараз насилу годує сім мільярдів людей, а скоро їй належить годувати ще більше. Американський програміст Роб Ріхард вважає, що рішення – в створеному ним напої, що його замінює їжу. Продукт проектував так, що містить всі необхідні поживні речовини і мікроелементи.

Незвичайна суміш отримала назву сойлент (soylent). Це білий порошок, що розводиться у воді, який має в своєму складі вуглеводи, жири, білки, амінокислоти, величезна різноманітність мікроелементів і вітаміни. Всі ці речовини повинні забезпечувати оптимальну роботу організму, пише Business Insider.

Автори суміші харчуються виключно Сойлент вже кілька місяців і відчувають себе поки що відмінно. Вони відзначають, що сойлентовая дієта навіть корисніше для організму, ніж звичайна їжа, в якій часто не вистачає потрібних мікроелементів.Стартапери відзначають, що сойлент – це справжній напій майбутнього. Він економить величезну кількість часу, який люди зазвичай витрачають на приготування їжі. Та й посуд мити куди простіше.

Також сойлент нібито повинен поліпшити стан здоров’я, так як харчування цим порошком призводить до стабілізації ваги.Більш того, на відміну від природних продуктів, у яких найчастіше містяться токсини, хвороботворні мікроорганізми і паразити, сойлент абсолютно безпечний. Нарешті, сойлент зможе перемогти світовий голод, нагодувавши голодуючі держави. Його повсюдне поширення сильно знизить навантаження на навколишнє середовище, що все збільшується через інтенсифікацію сільського господарства і тваринництва.

Справа залишилася за малим – люди повинні відмовитися від звичної їжі на користь білого порошку. Чи готове до цього людство добровільно – велике питання. На даний момент місячний запас порошку обійдеться в 100 доларів, що набагато дешевше споживаної за цей термін їжі, по крайней мере, в випадку з жителями розвинених країн.

Правда, дієтологи попереджають – необачно вважати, що сучасній науці відомі всі без винятку потреби нашого організму в різних речовинах. Існує ризик, що розробники Soylent упустили щось важливе, дефіцит чого відгукнеться проблемами зі здоров’ям через кілька років. Крім того, для повноцінного травлення необхідна клітковина, так що від «живих» овочів і фруктів відмовлятися не можна ні в якому разі.

Проте, схоже, що такий утилітарний підхід до їжі стає трендом XXI століття. Нещодавно Ми вже писали про Аньяне Контректоре, який просуває проект їжі, «друкується» на 3D-принтері з поживних, але не завжди апетитних компонентів.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.